Strona 51 z 70 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 694

Wątek: Olympus E-M1 Mark II

  1. #501
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Cud Świąt sie dopełnił, dziś dostałam maila, że wysłali Nareszcie!
    To jest szansa, że w tym roku dotrze
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #502
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ma być 29 grudnia Haha! Jupikajejjjj!

  3. #503
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blade100 Zobacz posta
    siema, mam pytanie akurat o mark 1 ale w sumie jeden pieron.. słuchacie mam lampę metz 48af, aparat natomiast ma minimalny czas synchronizacji błysku 1/320 ..a po podpięciu lampy najkrótszy jaki ma to 1/250 ( w aparacie w ustawieniach ustawione 1/320) o co kaman?
    Strona 54 instrukcji tabela „Limit czasu otwarcia migawki” 30s-1/320 s* na dole strony:
    „1/250 s, gdy używana jest zewnętrzna lampa błyskowa (sprzedawana osobno).
    Wytłumaczyć to można tym, że lampka dodawana do korpusu korzysta z dodatkowego gniazda / interfejsu, dzięki czemu dało się zwiększyć szybkość synchronizacji w porównaniu do standardowej stopki. Lampy systemowe FL-36R i FL-600R max mają 1/250s.

  4. #504
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Może ktoś już testował / czytał jak się ma używanie 2 kart SD - zakładam zapis Raw na obu kartach jednocześnie (jako zabezpieczenie, kopia) - jedno gniazdo jest w standardzie UHS-II a drugie w starym UHS-I czy użycie karty np. Lexar 2000x UHS-II ma sens jeśli w drugie gniazdo wsadzimy np starszą generację karty np. Lexar 1000x UHS-I, czy zapis będzie determinowała wolniejsza karta ? Bo użycie obu UHS-II chyba bez sensu bo gniazdo UHS-I ograniczy i tak szybkość. Czy też by zapewnić szybkie działanie trzeba używać tylko jednej karty w slocie UHS-II ?
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  5. #505
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Test na FOTOPOLIS:
    http://www.fotopolis.pl/testy/aparat...i-test-aparatu

    miłej lektury

  6. #506
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tylko w tej recenzji jest napisane tylko, że jeden slot szybki, drugi wolny i tyle. No chyba, ze gdzieś przeoczyłam bardziej szczegółowy opis Ja włożyłam mu karty SanDiska UHS-II (300Mb/s odczyt, 260Mb/s zapis) do obu slotów i w każdym trybie seryjnym wyrabia się pięknie.

    Nowy Olek jest już ze mną kilka dni i co nieco moge o nim już napisać. Zaznaczę, że jest to mój pierwszy Olympus i pierwsze bezlustro, więc niektóre moje uwagi mogą się Wam wydac bez sensu pewnie, haha.

    Lampka błyskowa jaką do niego dołączają jest urocza.

    Jaki on jest tyci! Nie umiem go trzymać jeszcze, haha, no ale już się powoli przyzwyczajam, grip zamówiony, więc problem zniknie za kilka dni. Brakuje mi guzika od ISO i od WB, ale z tego co czytałam tam można mu poprogramować różne rzeczy, więc kiedy dojdę do tego to ten problem też zniknie. Wizjer jest duży, ale do bani. Znaczy ja nie mam porównania z innymi elektronicznymi wizjerami, bo nigdy wcześniej nie miałam aparatu z takowym, więc może on na tle innych jest rzeczywiście dobry, ale dla mnie to kupa straszna. Wkurza mnie ten wyświetlacz, bo nie widzę dobrze, nie widzę świata jakim jest, tylko przetworzony już nieco i to mnie irytuje, wszystko jest takie... elektroniczne. No nie wiem jak to wyjaśnić, nie lubię tego, ale pewnie przywyknę. Mam nadzieję

    No i w zasadzie to koniec minusów, bo aparat jest całkiem w porządku. Musiałam ogarnąć nazwy funkcji, bo oczywiście u każdego producenta to samo się inaczej nazywa. Nie miałam jeszcze okazji go jakoś bardzo w boju potestować, bo od kilku dni tu leje i jest ciemno, mgliście i zawiesiście. Stabilizacja jest wspaniała. Ogólnie jestem zachwycona i gdyby nie ten wizjer to byłoby cudownie. W każdym razie na wycieczki i spacerki to aparat doskonały, bo jest malutki i leciutki a przy tym ma funkcjonalność moich dużych aparatów. O to chodziło

    Gdyby ktoś chciał jakieś rawy, to chętnie służę, tylko błagam nie wymyślajcie sytuacji w stylu wesele przy patykach jarzeniowych w środku lasu podczas deszczu

  7. #507
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Tylko w tej recenzji jest napisane tylko, że jeden slot szybki, drugi wolny i tyle. No chyba, ze gdzieś przeoczyłam bardziej szczegółowy opis Ja włożyłam mu karty SanDiska UHS-II (300Mb/s odczyt, 260Mb/s zapis) do obu slotów i
    I tylko gniazdo oznaczone jako 1 wykorzysta szybkość takich kart (uhs-II). Niestety.
    Ciekawe (nie próbuj na twoim egzemplarzu) czy bufor w ogóle może ulec zatkaniu z kartami tego typu. Myślę oczywiście o orf.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #508
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    I tylko gniazdo oznaczone jako 1 wykorzysta szybkość takich kart (uhs-II). Niestety.
    Ciekawe (nie próbuj na twoim egzemplarzu) czy bufor w ogóle może ulec zatkaniu z kartami tego typu. Myślę oczywiście o orf.
    Zastanawia mnie czy włożenie do drugiego slotu karty wolniejszej UHS-I (lub w ogóle włożeniu tam karty z uwagi na standard UHS-I slotu) i ustawieniu zapisu na obu kartach tego samego spowoduje spadek prędkości do szybkości oferowanej przez kartę słabszą. Jeśli nie to szkoda kupować dwie UHS-II bo drogie.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  9. #509
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta

    . Wizjer jest duży, ale do bani. Znaczy ja nie mam porównania z innymi elektronicznymi wizjerami, bo nigdy wcześniej nie miałam aparatu z takowym, więc może on na tle innych jest rzeczywiście dobry, ale dla mnie to kupa straszna. Wkurza mnie ten wyświetlacz, bo nie widzę dobrze, nie widzę świata jakim jest, tylko przetworzony już nieco i to mnie irytuje, wszystko jest takie... elektroniczne. No nie wiem jak to wyjaśnić, nie lubię tego, ale pewnie przywyknę. Mam nadzieję
    no tak, nie można było w sklepie/gdzieś przetestować wersji I ? czego się spodziewałeś/aś ? z cyklu kupiłem/am sobie samochód sportowy i teraz nie mogę nim wozić lodówki ze sklepu !! bezlustra z wizjerami elektronicznymi są na rynku od kilku lat, możliwość wszelakich testów przeogromna przed zakupem !! więc nie ma co biadolić, wizjer w I jest bardzo dobry !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #510
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie jest dobry Jasne, że da się z nim pracować, ale dobry to on nie jest. Jest kompromisem technologicznym, na który się godzę, żeby mieć mały i lekki aparat o porządanej funkcjonalności, ale to nie czyni tego wizjera dobrym i wygodnym. Tak samo nie odbiera mi prawa do umiarkiwanego biadolenia

    No przecież nie może być tak, że wszystko jest cudowne w tym aparacie To kawał dobrego aparatu nawet z tym kijowym wizjerem, do którego się przeciez przyzwyczaję.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 584
    Ostatni post / autor: 7.02.24, 17:46
  2. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.