Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: osłona LCD E-510

  1. #1
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    osłona LCD E-510

    Chciałem zasiegnąć "języka" o tej osłonce.
    Pozdrówka.
    http://www.allegro.pl/item296467119_...e400_e330.html
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	296467119_994.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	2857  

  2. #2
    Oleryk
    Gość
    Jeśli to ta sama, którą ja kupiłem (a na taka wygląda), to do E-510 niezupełnie pasuje. Być moze ten model ma trochę inne proporcje LCD bo oslona wystaje lekko po bokach (tak po milimetrze) a brakuje o góry i na dole, tyle samo.
    Radzę upewnić się u sprzedawcy i ewentualnie zapewnic sobie możliwośc zwrotu.
    Poza tym wcale mi to nie podpasowało, o malo sobie oka nie wybiłem zapomniawszy ją zamknąć przed podniesueniem aparatu.
    Potem używalem tylko szybki ale silikonowe listwy uszczelniająco-klejące nie są równo rozprowadzone po calym obwodzie i przepuszczaly mi kurz po spód. Wycierałem co jakiś czas ale po pewnym czasie juz nie było na czym przykleić bo się rozleciały,

  3. #3
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Polecam, mam ją na E-500 i jest OK, przeważnie używam samej części z folią, lecz reszta ''kominka'' przydaje się w słoneczne dni.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A co z foliami na lcd? Ma ktoś doświadczenia? W MM mają Hama, ale boję się, że jak przykleję to za rok będą problemy z odklejeniem, zostanie klej, itp. Kiedyś porysowałem lcd kompaktu o guziki koszuli, teraz bym chciał tego uniknąć.

  5. #5
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu
    Polecam, mam ją na E-500 i jest OK, przeważnie używam samej części z folią, lecz reszta ''kominka'' przydaje się w słoneczne dni.
    ja tak samo mam i jest OK

  6. #6
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Nie miałem w łapkach E-500 i jestem "w kropce". One sie tak różnią? (wymiarami wyświetlacza?).
    Zapytam sprzedającego.
    Dzięki Wam za rady, ale sami widzicie, że jednoznaczne TO nie jest.
    Pozdrówka - nara.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Także mam folię - w zasadzie jak raz ją założysz - tak już może pozostać na wieki. Użytkuje jakieś dwa lata - spełnia swoje zadanie. Musisz tylko przy zakładaniu bardzo się przyłożyć - równo wyciąć i przy naklejaniu nie może dostać się żaden śmieć - ja na środku mam ładną ozdobę - ale w niczym to nie przeszkadza.

    Tą samą folię założyłem na komórkę - przy częstym wkładaniu, ocieraniu w kieszeni zaczęła "odłazić" tak więc zdjąłem ją całkowicie - część foli odeszła razem z klejem, przy innej części klej pozostał - szmatka, nie pamiętam już jakie płyny - ale przerobiłem wszystkie środki czyszczące w firmie i po kilkunastominutowych czyszczeniach - LCD cały i bez szwanku.

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Osłona wygląda tak samo jak do E 300, używam jej od roku i jestem z niej zadowolony.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Oleryk
    Jeśli to ta sama, którą ja kupiłem (a na taka wygląda), to do E-510 niezupełnie pasuje. Być moze ten model ma trochę inne proporcje LCD bo oslona wystaje lekko po bokach (tak po milimetrze) a brakuje o góry i na dole, tyle samo.
    Radzę upewnić się u sprzedawcy i ewentualnie zapewnic sobie możliwośc zwrotu.
    Poza tym wcale mi to nie podpasowało, o malo sobie oka nie wybiłem zapomniawszy ją zamknąć przed podniesueniem aparatu.
    Potem używalem tylko szybki ale silikonowe listwy uszczelniająco-klejące nie są równo rozprowadzone po calym obwodzie i przepuszczaly mi kurz po spód. Wycierałem co jakiś czas ale po pewnym czasie juz nie było na czym przykleić bo się rozleciały,
    ...faktycznie zgadzam się z tym co napisano...zakupiłem i faktycznie minimalnie ale jednak jest za duża po dłuższych bokach...mi odpadły dwa małe zawiaski trzymajace klapke do ramki z pleksi...niby gwarancja ale sprzedawca chce abym przysłał mu kompletna osłonke- gdy ta pleksi tak sie trzyma, że boję siłowo ja odkleić aby nie uszkodzic wyswietlacza aparatu...folii nie testowałem...czekam aż odleci pleksi...może ktos ma jakiś patent na jej bezbolesne zdjęcie?niby trzyma tasma dwustronna , ale niezle trzyma..

  10. #10
    Oleryk
    Gość
    Mówiłem, ze nie pasuje!
    Wysłałem wtedy do sprzedawcy opis ale nie zareagował.
    Nie chcialem jej oddawać napisałem mu tylko w komentarzu do aukcji, że nie pasuje. Nawet dziś sprawdziłem ten komentarz. to był inny sprzedawca a dzis u niego nie widze osłon "do E-510"

    Co do odklejania, tam są paski silikonu, przynajmniej w mojej takie były.
    Wystarczy delikatnie podważyć, chcoćby plastikowa linijką i odkleić. Nic sie nie stanie, najwyzej ten silikon sie rozleci.

Podobne wątki

  1. ZD 70-300 a osłona przecisłoneczna
    By marhir in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13.03.09, 22:55
  2. osłona przeciwsłoneczna
    By krzysiek1902 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.01.07, 19:08
  3. Osłona LCD MC-1.
    By The z00m in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.08.06, 18:20
  4. osłona przeciwsłoneczna
    By xtomi in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.07.06, 18:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.