Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: E-410 - brak ostrzenia.

  1. #11
    Awatar Agnus
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Przasnysz/Sosnowiec
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    1. poczytaj instrukcje
    2. proszę się trzymać tematu
    3. edytuj posty, a nie klepiesz jeden pod drugim
    1. Przeczytałem instrukcję tyle ile mogłem. Instrukcja nie wspomina o tym że aparat może mieć problem z ostrzeniem po włączenie a kwadrans potem ostrzy bez problemu.
    2. Przepraszam ale trzymam się tematu. Przecież sprawa dotyczy problemu z autofocusem. Kwestia filtra czyszczącego matrycę może mieć coś wspólnego z tym a przynajmniej tak mi się wydawało.
    3. Moja wina, sorry. Naprawdę nie zależy mi na nabijaniu licznika postów. Zależy mi na rozwiązaniu mojego problemu.

    Panie moderatorze, zniknęły odpowiedzi jednego z forumowiczów. Czy mógłbyś je przywrócić?


    EDIT: Napiszę tu jeszcze że chętnie skorzystam z oferty pomocy. W poniedziałek będę w Sosnowcu i przywiozę ze sobą aparat z obiektywami. Podaj jakiś namiar na siebie telefoniczny to przedzwonię?

  2. #12

  3. #13
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    co do instrukcji to chodziło mi o animacje i o opcje resetowania, reszta wypowiedzi jest na wysypisku.
    było sobie życie

  4. #14
    Awatar Agnus
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Przasnysz/Sosnowiec
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    co do instrukcji to chodziło mi o animacje i o opcje resetowania, reszta wypowiedzi jest na wysypisku.
    Poczytałem twoją odpowiedź, rozumiem i ok... postaram się trzymać wątku. Ale nie tnij już mojego posta bo zniknęły wypowiedzi kolegi, który zaoferował swoją pomoc na miejscu w Sosnowcu/Dąbrowie.. a to dla mnie ważne gdyż zanim odeślę aparat do serwisu mógłbym jeszcze sprawdzić go z innymi obiektywami.

    No nic odezwę się po powrocie do mieszkania czy sprzętowi się coś polepszyło.

    pozdrawiam

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    mam tak czesto ale to wina mocowania obiektywu pokręć obiektywem w lewo i prawo i powinno już załapać
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  6. #16
    Awatar Agnus
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Przasnysz/Sosnowiec
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam. Niestety aparat nadal nie łapie ostrości. Coś się stało z nim niedobrego. Z początku po kupnie i zmontowaniu było ok.. a teraz.. ziup-ziup i cisza. Próbowałem wszystkiego.. Z drugim obiektywem jest tak samo. Pomaga LEKKIE odkręcenie obiektywu, wtedy aparat co prawda w ogóle nie ustawia ostrości ale.. robi zdjęcie. Oczywiście zwykle rozmyte.
    Opcja RESETu jest nadal nieaktywna dla mnie także nie mogę przywrócić fabrycznego menu. Zresztą próbowałem zmieniać wszystkie podejrzane opcje. Studiowałem instrukcję (to do Pana moderatora...) ale nie znalazłem tam odpowiedzi.
    W poniedziałek postaram się spotkać z jednym z forumowiczów (Ziemia o ile pamiętam) i jeszcze on spojrzy bardziej doświadczonym okiem czy może ja czegoś nie namieszałem. Jeśli i z jego szkłem aparat nie zagada - oddaję do reklamacji, trudno. Przygoda z Olkiem zaczęła się więc od lekkiego falstartu ale tak łatwo się nie zrażam... Dziękuje wszystkim serdecznie za podpowiedzi... Odezwę się jak będę wiedział coś nowego, ew. jak aparat wróci z naprawy/wymiany.

    pozdrawiam

  7. #17
    Awatar budda
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Chyliny/Warszawa
    Posty
    141
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    zrób aktualizację aparatu i ew.obiektywu może to coś da

    https://forum.olympusclub.pl/topics2...t12484.htm?hig
    E-500

  8. #18
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    co do instrukcji to chodziło mi o animacje i o opcje resetowania, reszta wypowiedzi jest na wysypisku.
    Fotomic chyba żartujesz z tą animacja w E-410
    Daje słowo u mnie jej nie ma, i w menu tez nie ma opcji włącz/wyłącz...
    Z ciekawości wertuje instrukcje ...

    Agnus Reset dostępny jest przy ustawieniu M/S/A/P - w menu ikona APART1 druga pozycja WŁUSTRESET (jak masz polski język włączony to brzmi dziwnie).

  9. #19
    Awatar Agnus
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Przasnysz/Sosnowiec
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pol189
    Agnus Reset dostępny jest przy ustawieniu M/S/A/P - w menu ikona APART1 druga pozycja WŁUSTRESET (jak masz polski język włączony to brzmi dziwnie).
    Kurcze, nie wziąłem aparatu do pracy ze sobą - sprawdziłbym od razu. Ale nie jestem pewien - ja juz sprawdzałem czy mam opcję resetu aktywną w trybie M... i nie była. Może jeszcze coś trzeba zrobić oprócz przełączenia w manual? No nic sprawdzę po powrocie do domu.

    Co do animacji czyszczenia - potwierdzam, nie ma opcji w aparacie. No ale to off topic, który nie spodoba się Panu moderatorowi więc go nie kontynuujmy, bo znowu potnie posta i nie będzie wiadomo kto komu odpowiada :-/

    Odezwę się w przyszłym tygodniu jak będę wiedział coś więcej. Dzięki za porady!

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy przypadkiem nie wciśnięty jest AFL/AEL???

Podobne wątki

  1. Problem z ZD 50/2 - brak ostrzenia!
    By barteq in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.06.11, 20:55
  2. sp-350 i brak 'area af'
    By krzysiekz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.10.10, 16:28
  3. M42 - brak ostości w E-500 ?
    By paszczol in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 27.04.08, 08:20
  4. Szybkosc ostrzenia a obiektyw.
    By herman in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26.12.06, 04:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.