Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Wątek: Jaki używany aparat do 1300zł? E-M10, E-M5 czy A600?

  1. #51
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Tak jak pisze @m_a_g nie patrz na wymądrzanie się facetóœ na YT. To Twój pierwszy aparat. Jeśli masz ograniczone środki to wybierz najtańszy. Jeśli jest możliwość z małym przebiegiem - to tylko zacierać ręce.
    A jeśli robisz w RAW to m4/3 da Ci ten luksus swobodnej zabawy ze zdjęciem.
    Tak, traktuj to jak zabawę a wszystko się ułoży.
    Popatrz - zdjęcie z roku 2009 ze stareńkiego aparatu E-400. Wtedy byłem niezadowolony, ISO 1250 na tej matrycy Kodaka to była istna kaszana. Dziś po latach gdy oprogramowanie do wywoływania się zmieniło, to zdjęcie jest już zjadliwe.

    Katedra w Stirling

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stirling1.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	1,93 MB
ID:	253784
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #52

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    40
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To już nie chodzi o tego faceta ale w komentarzach dużo osób pisze że E-M10 mk3 jest wykastrowane i gorsze od E-m10 mk2.
    Mnie tam na nowinkach nie zależy, nawet nie wiem czy z filmów będę korzystał.
    Gdyby była jakaś przepaść w raz między tymi trzema to warto rozważyć, ale jeśli kosmetyka to lepiej może do obiektywu przeznaczyć.
    Jak się uda znaleźć 14-150 to może i nawet kupię najtańsze body czyli M10 mk2.
    Ostatnio edytowane przez wwd ; 30.03.23 o 23:17
    _____________________
    E-520 i troszkę gratów.


  3. #53
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wwd Zobacz posta
    ... w komentarzach dużo osób pisze że E-M10 mk3 jest wykastrowane i gorsze od E-m10 mk2. ...
    Konkretnie z czego jest wykastrowany i w czym jest gorszy od mk2 ? Obudowa metal / plastik i jeszcze coś ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #54
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Konkretnie z czego jest wykastrowany i w czym jest gorszy od mk2 ? Obudowa metal / plastik i jeszcze coś ?
    Seryjny tryb cichy (podobno). Potem wyszła jakaś druga wersja M10.3, która podobno już to miała. Dla mnie to bardzo ważna funkcja, bo bardzo często ustawiam tryb seryjny po trzy zdjęcia w serii na różnych imprezach - pozbywasz się problemu zamkniętych oczu, głupich min, łapiesz dzieciaki jak zdmuchują świeczki. I nie bardzo sobie wyobrażam klikać paręset razy na jednej imprezie .

    Jak już pisałem - M10.2 to fajny aparat. Ja kupiłem co prawda nowy, więc parę stów przy sprzedaży "straciłem", ale ile miałem zabawy i radości, to moje (korzystałem ze 2 lata, więc "straciłem" pewnie jakieś 15PLN/miesiąc ). Pewnie mnie tu zabiją, ale dla mnie był wygodniejszy niż M1.2 - ten grip mi tylko zabiera miejsce w torbie i muszę z większą jeździć :/.

    Jak też już pisałem - nie byłem zadowolony z 14-42, dużo lepiej wchodził mi genialny 40-150 i szersza stałka, którą bardzo szybko dokupiłem - 17mmf1.8 Olka, która była przypięta wybitnie często - turbo lekka, całkiem ostra i mega leciutka (fota).
    Ostatnio edytowane przez koza ; 31.03.23 o 07:57

  5. #55

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    40
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    E-M10 mk2 można kupić dużo taniej. Jest jeszcze opcja z E-M1 - choć przebieg większy (25tys) i zużycie też, to pewnie na plus jaki pisał @Bodzip AF fazowy. Cena 500zł więcej od E-M10 mk2.
    Z drugiej strony jednak mam E-520 i jego wielkość na spacerach bywa denerwująca. Do M10 można zapiąć jakąś 30-tkę i aparat schować do kieszeni.
    Zobaczę jeszcze czy uda się kupić osobno 14-150 czy z body. Ofert za wiele nie ma.
    _____________________
    E-520 i troszkę gratów.


  6. #56
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    AF fazowy przyda Ci się tylko i wyłącznie wtedy, gdy masz dużo szkiełek ze starego systemu. Nie pisałeś jakie masz - napisz, powiem Ci które działają z M10 - które słabo, a które wcale.
    Poza tym AF fazowy jest Ci do szczęścia niepotrzebny.
    M5 v.3 też ma AF fazowy.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #57
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wwd Zobacz posta
    Jest jeszcze opcja z E-M1 (...)
    Z drugiej strony jednak mam E-520 i jego wielkość na spacerach bywa denerwująca.
    W takim razie wielkość E-M1 też będzie denerwująca.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Tak jak pisze @m_a_g nie patrz na wymądrzanie się facetóœ na YT. To Twój pierwszy aparat. Jeśli masz ograniczone środki to wybierz najtańszy. Jeśli jest możliwość z małym przebiegiem - to tylko zacierać ręce.
    A jeśli robisz w RAW to m4/3 da Ci ten luksus swobodnej zabawy ze zdjęciem.
    Tak, traktuj to jak zabawę a wszystko się ułoży.
    Popatrz - zdjęcie z roku 2009 ze stareńkiego aparatu E-400. Wtedy byłem niezadowolony, ISO 1250 na tej matrycy Kodaka to była istna kaszana. Dziś po latach gdy oprogramowanie do wywoływania się zmieniło, to zdjęcie jest już zjadliwe.

    Katedra w Stirling
    Bogdan, na pewno nowy soft umożliwia lepsze obrobienie takich zdjęć. Ale czy chodzi o to, aby nasze było tylko "zjadliwe".
    I czy aby na pewno RAW MFT np. z wałkowanej tu dziesiątki, daje luksus swobodnej zabawy ze zdjęciem ? Śmiem wątpić, bo miałem ten aparat.
    Luksus to jest w słoneczny dzień. W kiepskim świetle jest ....
    Ileż tu na forum wylano łez z powodu zmasakrowanych narożników z magentowym zafarbem i szumu.
    Jakaś zbiorowa amnezja?

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  9. #59
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Bogdan, na pewno nowy soft umożliwia lepsze obrobienie takich zdjęć. Ale czy chodzi o to, aby nasze było tylko "zjadliwe".
    I czy aby na pewno RAW MFT np. z wałkowanej tu dziesiątki, daje luksus swobodnej zabawy ze zdjęciem ? Śmiem wątpić, bo miałem ten aparat.
    Luksus to jest w słoneczny dzień. W kiepskim świetle jest ....
    Ileż tu na forum wylano łez z powodu zmasakrowanych narożników z magentowym zafarbem i szumu.
    Jakaś zbiorowa amnezja?
    Ja to wszystko wiem, ale pacjent -> patrz tytuł szuka taniego aparatu a nie Z6.
    Wprawdzie jestem stary, ale ten parszywy niemiec jeszcze mnie nie dopadł
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #60
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ....
    Wprawdzie jestem stary, ale ten parszywy niemiec jeszcze mnie nie dopadł
    ... w zeszłym tygodniu odwiedził mnie jakiś dziwny gość , przedstawił się jako Al Zheimer i właśnie o Ciebie pytał . Powiedziałem, że nie przypominam sobie takiego człowieka , a on na to że oczekiwał takiej odpowiedzi ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27.08.10, 19:37
  2. Oly do 1200-1300zł-dylemat
    By Nixi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.09.05, 19:39
  3. jak sprawdzic uzywany aparat przed zakupem?
    By tom soyer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.