Strona 136 z 262 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.351 do 1.360 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1351
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jezu, jak są dwie różne żarówki w różnych miejscach, to żadne cuda nie pomogą, nawet biała kartka. Będą zafarby, różne w różnych miejscach. zależnie od stosunku odległości od różnych żarówek.
    Nie wiemy jak były rozmieszczone te różne światła, ale OK, przy brzegach zdjęcia mogą być lekkie zafarby (choć sądzę mało kto by na to wówczas zwrócił uwagę).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #1352
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z grubsza wiemy, widać, choćby po cieniach. No w każdym razie ja zwróciłem uwagę, że coś nie gra z oświetleniem i biała kartka tego nie zmieni, brzegi zdjęcia nie mają tu wiele do rzeczy..
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1353
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Centrum, czy dokładniej, tam gdzie aparat ustawiłby balans bieli miałby prawidłową kolorystykę. Tak poza tym, spójrz na to zdjęcie, zafarb wydaje się być jednolity (kolorystycznie) na całym zdjęciu. Odchyłka nie byłaby duża, ale to moje zdanie i przypuszczenie także.
    Może autor pokusi się o zrobienie takiego zdjęcia przy tym samym świetle (z ręcznym wskazaniem balansu bieli, tak jak pisałem), ocenimy wówczas.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.07.20 o 11:06
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #1354
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Centrum, czy dokładniej, tam gdzie aparat ustawiłby balans bieli miałby prawidłową kolorystykę. Tak poza tym, spójrz na to zdjęcie, zafarb wydaje się być jednolity (kolorystycznie) na całym zdjęciu. Odchyłka nie byłaby duża, ale to moje zdanie i przypuszczenie także.
    ...
    Tak by było w przypadku białej kartki na płaskim stole. Tu by się nic nie zmieniło, nadal byłby paskudny zafarb w cieniach. Wyraźnie widać, że w światłach są obie żarówy, w cieniach dominuje jedna. Biała kartka tego problemu nie rozwiąże. Rozwiązałaby, gdyby obie żarówy były w jednej oprawce. I to jest koniec tematu białej kartki, dalej to już tylko bicie piany jak w polityce
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1355
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Podpowiedź dla Bogdana jakby mu się chciało powtórzyć zdjęcie dokładnie w tych samych warunkach oświetleniowych.
    Na klawiaturze laptopa kładziemy kartkę z drukarki, czy tam połowę kartki (może być jeszcze bez tego pluszaka, aby wygodniej było) i na tą kartkę ustawiamy w puszce balans bieli (wskazujemy aparatowi, że to jest biel). To chyba nie będzie trudne.
    Następnie kartkę zdejmujemy, stawiamy pluszaka i robimy zdjęcie. To wszystko. (dobrze ewentualnie byłoby wykonać podobny kadr dla porównania)

    PS.
    Może przydałoby się wydzielić te posty niezbyt związane z tematem wątka do odrębnego wątku ...?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.07.20 o 11:30
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #1356
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Podpowiedź dla Bogdana ...?
    Nie potrafisz zrozumieć, czy nie chcesz?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #1357
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Ale dlaczego nie chcesz sprawdzenia, czy dalej będą widoczne zafarby ? Masz obawy czy masz rację ?, być może i masz rację, ja w każdym razie pewnym nie jestem (ani swojej ani Twojej).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #1358
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Popatrzcie na temat wątku. Ktoś pokazał wysokie ISO, też trochę obok tematu, teraz jeszcze bardziej obok wałkujecie coś, co nikogo nie interesuje czyli WB przy świetle mieszanym by sobie udowodnić, kto jest większym fachowcem w tej kwestii. Bo w testowym zdjęciu nie chodziło o WB.

    Temat wątku: Przyszłość m4/3.

    Nie ma sensu wydzielac nowych wątków, to nic cennego, najwyżej takie coś sie usuwa.

  9. #1359
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Popatrzcie na temat wątku. Ktoś pokazał wysokie ISO, też trochę obok tematu, teraz jeszcze bardziej obok wałkujecie coś, co nikogo nie interesuje czyli WB przy świetle mieszanym by sobie udowodnić, kto jest większym fachowcem w tej kwestii. Bo w testowym zdjęciu nie chodziło o WB.

    Temat wątku: Przyszłość m4/3.

    Nie ma sensu wydzielac nowych wątków, to nic cennego, najwyżej takie coś sie usuwa.
    Nie wiem skąd ta pewność, ale zrobisz oczywiście tak jak uważasz.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #1360
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie jest tak źle z tym 4/3.
    Tym razem ISO 8000.
    Nie jestem pewien, czy mówisz ogólnie o 4/3. To zdjęcie świadczy tylko o tym, że tym Panasem można zrobić dobre zdjęcie przy tym ISO.
    Mam wrażenie, że możliwe do przyjęcia ISO zależy nie tyle od formatu co od matrycy.
    Masz w swojej kolekcji kilka innych aparatów 4/3. Zrób kilkoma tą samą scenę, przy tym samym oświetleniu (i z takim samym WB ). Będzie można porównać i ocenić czy 4/3 jest coś warte, czy nie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.