Strona 262 z 312 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.611 do 2.620 z 3112

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #2611

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    120 mm moździerz samobieżny M120 Rak, bazujący na Rosomaku i zmodyfikowanym Lekkim Podwoziu Gąsienicowym, będącym w tej wersji kolejną premierą na zeszłorocznym MSPO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M120K.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	365,8 KB
ID:	241904

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M120G.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	349,2 KB
ID:	241905

  2. #2612
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Rosomak WPT.
    Kurteczka..., o takiej wersji nie słyszałem....
    Tak, przy okazji pozostając w zbliżonej (chyba) kategorii wagowej słyszałeś o czymś takim (a może widziałeś?) jak niemiecki Lynx 120?
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

  3. #2613

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Tak, przy okazji pozostając w zbliżonej (chyba) kategorii wagowej słyszałeś o czymś takim (a może widziałeś?) jak niemiecki Lynx 120?
    Widzieć nie mogłem, bo to nowość, jednak Lynx w innych wersjach, był prezentowany chociażby na wystawach IDET 2017 (KF31) post # 1189 - na tej stronie i Eurosatory 2018 post # 1665 (KF41) - tutaj.

    WDSz (Wóz Dowódczo-Sztabowy) na bazie UPG (Uniwersalne Podwozie Gąsienicowe), będący elementem Dywizjonowego Modułu Ogniowego Regina.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WDSz (1).jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	358,0 KB
ID:	241923

    Agregat prądotwórczy z zespołem prostowniczym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WDSz (2).jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	381,8 KB
ID:	241924

  4. #2614

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Najnowsza propozycja modernizacji BWP-1, przedstawiona przez WZM. Pojazd wyposażono w system wieżowy Cockerill 1030, uzbrojony w 30 mm armatę Mk44 Bushmaster II oraz wyrzutnie ppk Spike LR.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BWP-1.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	352,1 KB
ID:	241955

  5. #2615
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Sporo wcieleń Rosomaka jak i BWP świadczy o możliwościach rozwoju rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Fajnie by było aby portfel zamówień się nie zamykał.
    pozdrawiam Wiejo

  6. #2616
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Sporo wcieleń Rosomaka jak i BWP świadczy o możliwościach rozwoju rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Fajnie by było aby portfel zamówień się nie zamykał.
    Tylko obawiam się, ze znaczna część tych konstrukcji to tylko prototypy lub nawet makiety. Zastanawiam się jaki procent tych pokazywanych od lat na różnych targach konstrukcji jest faktycznie użytkowanych w naszym wojsku.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #2617
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Widzieć nie mogłem, bo to nowość, jednak Lynx w innych wersjach, był prezentowany chociażby na wystawach IDET 2017 (KF31) post # 1189 - na tej stronie i Eurosatory 2018 post # 1665 (KF41) - tutaj.
    Jakoś tak mi się to kojarzy z naszym programem pt. Anders..., gdybyśmy kontynuowali go jak trza to może byłby już na stanie WL...
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Sporo wcieleń Rosomaka jak i BWP świadczy o możliwościach rozwoju rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Fajnie by było aby portfel zamówień się nie zamykał.
    No, ba, nasz przemysł zbrojeniowy ma możliwości, tylko żeby nasi wojskowi chcieli to zauważyć..., bo zwykle dzięki ich podejściu do sprawy (w moim odbiorze) to jest raczej tak jak napisał Wyszomir
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Tylko obawiam się, ze znaczna część tych konstrukcji to tylko prototypy lub nawet makiety. Zastanawiam się jaki procent tych pokazywanych od lat na różnych targach konstrukcji jest faktycznie użytkowanych w naszym wojsku.
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

  8. #2618

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Tylko obawiam się, ze znaczna część tych konstrukcji to tylko prototypy lub nawet makiety. Zastanawiam się jaki procent tych pokazywanych od lat na różnych targach konstrukcji jest faktycznie użytkowanych w naszym wojsku.
    Jeśli chodzi o Rosomaki prezentowane tutaj z ostatniego MSPO, tylko wersje AWR, WPT i wóz wyposażony w ZSSW nie są na stanie naszego wojska. Dwa pierwsze są nowościami, które z czasem pewnie wejdą na wyposażenie, szczególnie AWR będący istotnym elementem KMO Rak. Co do ostatniego, to czas pokaże, czy znajdzie on u nas swoich odbiorców. W każdym razie, na pewno mógłby być ciekawą ofertą eksportową.

    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    No, ba, nasz przemysł zbrojeniowy ma możliwości, tylko żeby nasi wojskowi chcieli to zauważyć..., bo zwykle dzięki ich podejściu do sprawy (w moim odbiorze) to jest raczej tak jak napisał Wyszomir
    Nasi wojskowi nie mają w kwestiach zakupów uzbrojenia nic do gadania, bo o tym decydują politycy, a w szczególności MON. To jest właśnie najgorsze. Gdyby wszyscy ministrowie obrony po 1989 roku, włącznie z obecnie panującym, byli kompetentni i chcieli słuchać doradców, mających rzeczywiste pojęcie o uzbrojeniu, to wyposażenie i ogólny stan naszej armii wyglądałby zupełnie inaczej. Dość tych żali, które i tak niczego nie zmienią. Pora na polska premierę czeskiej 155 mm armatohaubicy DITA.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DITA (1).jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	292,8 KB
ID:	242022

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DITA (2).jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	364,4 KB
ID:	242023

  9. #2619

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    DITA robi wrażenie!

  10. #2620
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    DITA jest piękna i ma bardzo ciekawy makijaż.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.