Strona 10 z 60 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 600

Wątek: Fuji X100/X100S/X100T/X100F/X100V

  1. #91
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Do wykonania dobrej fotografii naprawdę nie potrzebujemy kosmicznych technologii. Wystarczy nam aparat z jednym, dobrym optycznie, uniwersalnym obiektywem. Wystarczy, aby posiadał dobry jakościowo nośnik, analogowy lub cyfrowy. Dobrze jeśli ma wbudowany światłomierz, jeśli nie to można użyć osobnego światłomierza. Wszystkie współczesne "wodotryski" są psu na budę, jeśli zapisany obraz nie daje pożądanej jakości. Mam nadzieję, że w przypadku X100 będzie tak, jak zapewniają autorzy filozofii i idei projektu. Minimum gadżetów, maximum efektu.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  2. #92
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Wczoraj i dzis ze szwagierka ( mloda i ladna mieszkanka Insbruka) focilismy co starszych czlonkow rodziny, ktorzy cudownie gestykulowali rozprawiajac przy swiatecznym stole o dawnych przewagach. Ja Kx z Tamronem 17-50/2,8 a szwagierka ( naprawde mloda i ladna) Canonem (tfu, tfu, tfu,) 50d+85/1,8 i tyle. Troszke ciasny z tym cropem i bylo lazenia po scianach ale i tak wiekszosc zdjec zrobilismy na zmiane( aparatow) tym szklem+ Canon,tfu, tfu, tfu.
    Nawet gdyby to szklo bylo przyspawane czy przyklejone (to niewazne, bo i tak bylo jedyne z tym Canonem, tfu, tfu, tfu,) nie mialoby to zadnego znaczenia- starczylo prawie do wszystkiego (no z wyjatkiem grupowych zdjec rodzinnych tu Tamron sobie radzil). Gdyby to bylo cos szerszego to naprawde nie czul bym zawodu, ze to przyspawane na stale i nie da sie wymienic. Nawet poczatkowo zdziwilo mnie, ze szwagierka swiadomie przytargala tylko jedno szklo ( ma ich wiecej) i to tak waskie??
    Jak mialem Kijewa 19 + 50/5 sovieckiego to starczal mi przez cale studia i wszystkie wyjazdy w goryze 30lub 40 i imprezy alkoholowo- taneczne i sto innych. Nawet nie wiedzialem ze istnieja jakies zoomy? Malo kto mial wiecej niz 1-2 obiektywy czasem 3 i to stalki. Wiekszosc uzywala 1 szkla. Taka Yashica Electro ( piekny aparat dalmierzowy) dawala przyjemnosc przez wiele lat chodzenia po gorach mojemu koledze. Tyle pieknych slajdow ma do dzis i mozna sobie powspominac. Madremu fotografowi starcza jak widac.
    Tak przy okazji Swiat naszly mnie wspomnienia.
    czesc.ch.

  3. #93
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    A ja przez długi czas miałem "przyspawany" ZD25 (obskoczyłem nim całą komunię córki kuzynki żony (to się jakoś prościej nazywa?) - nie licząc samej liturgii - ogólny fotograf był zamówiony więc po co włazić mu w kadr i dublować ujęcia), teraz "przyspawałem" sobie Sigmę 30 (którą oczywiście zmieniam często na 70-300 - lubię go i jest mi w teren nieodzowny). Powiem tak: po tygodniu przyzwyczajenia naleśnik starczał mi prawie do wszystkiego. Prawie, bo czasem chciało się szerzej na wycieczkach (wnętrza głównie, choć zwykle dało się obejść 2-3 fotkami i potem kleić), czasem węziej (bo coś ciekawego było daleko a nie dało się tego zoomem nożnym załatwić, albo wypadało mniej tła złapać za głównym tematem). Zoom jest wygodniejszy głównie nie dlatego, że nie trzeba łazić, ale dlatego że umożliwia zrobienie zdjęcia bez lub ze zmianą perspektywy/kąta jeżeli tego chcemy. Niestety - rozleniwia. A stałka - bardziej uczy wyobraźni zmuszając do szukania najlepszej perspektywy. Moim zdaniem nie warto kłócić się co lepsze. Najlepiej stosować według mnie OBA RODZAJE, ale z głową, tam gdzie się sprawdzą.

    Wracając do Fujika - jeżeli wyjdzie wreszcie i będzie choć tak dobry jak GF1+20/1.7, a nie będzie od niego niewadomoiledroższy, to najpewniej go nabędę.

    PS. Chomsky - a możesz zapodać zdjęcie szwagierki

    PS2. Jak już sobie wspominamy - miałem kiedyś genialnego kliszowca - kompakta kupionego a Wiedniu - f/8, bez AF (ba, bez MF), ISO się ręcznie wybierało, ale miał jedną zaletę: dwa obiektywy na obracanej tarczy (coś około 28 i 50mm zdaje się). Jakby nie "utonął" w powodzi, do dziś by działał.
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 25.12.10 o 22:07
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  4. #94
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  5. #95
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    This Is It!



    eh gdyby tak jeszcze matryca FFT Kodaka albo autorska SCCD Fuji--...
    Znów zaserwują tego samego mdłego chemicznego śledzia od sóny w nowej chromowanej puszce...
    Obym się mylił.
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 31.12.10 o 03:15

  6. #96
    | OlyJedi Awatar thorgal
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    253
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    To kto wykłada tysiaka za tą puszeczkę?
    Tylko nie pln a ojro.

    info na opacznych

  7. #97
    | OlyJedi Awatar kristof1979
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    782
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    widziałem .
    trochę sporo chcą za to maleństwo .
    Ciekawe czy ktoś to kupi ?
    pozdrawiam
    e420 ZD 14-42mm,ZD14-45, ZD 40-150mm, ZD 70-300
    Helios,Porst 50 1.7
    http://www.forum.spotter.pl/photoplog/index.php?u=2912
    Gnioty Kristofa http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74004

  8. #98
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kristof1979 Zobacz posta
    Ciekawe czy ktoś to kupi ?
    Ktoś na pewno. Na każdy produkt znajdą się jacyś amatorzy, choćby nie wiem co to było i ile kosztowało. Wystarczy wpasować się w pewną niszę i zastosować marketing, który wzbudzi w potencjalnych użytkownikach poczucie wyjątkowości po zakupie takiego produktu. Ale hitem rynkowy to ten aparat nie będzie i raczej szybko o nim zapomnimy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #99
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Gdybym miał grubszy portfel, na pewno kupiłbym ten aparat w ciemno !
    A ponieważ na zachodzie, bądź na dalekim wschodzie ludzie mają grube portfele, więc obstawiam w ciemno, że ten aparat nie będzie miał problemu ze znalezieniem klientów !

    On wypełnia niszę, od ery cyfrowej praktycznie nie ruszaną ....
    A maniaków takich maszynek jest bardzo sporo...

    Pozdrawiam
    rumpel

  10. #100
    Alleg_pl
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    This Is It!
    az sobie zacytuje
    "Ta zegarmistrzowska precyzja wymaga zegarmistrzowskiego serwisu -koszty przewyższają często wartość "zegarka".
    Jak Ci zaśpiewają za "przesmarowanie" np. M6 -499 -599€ to się obudzisz."

    buehehe... ojj..

Podobne wątki

  1. Fuji x100f czy Olympus pen f
    By Mr_Crowley in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.03.20, 11:01
  2. Fuji X100 - jako 1 aparat?
    By erol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11.09.15, 11:32
  3. [OlyTest] E-P5 vs X100s (czyli pojedynek w stylu retro)
    By Jan_S in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 31.05.14, 10:18
  4. E-P3 czy X100?
    By Kamol3 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 14.11.12, 00:31
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 19:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.