Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Szerzej

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Moim zdaniem za takie zwroty sprzętu powinno się płacić 5-10% wartości. Wyszłaby kwota jak za wypożyczenie. Nie chciałbym kupić sprzętu, który wcześniej przeszedł przez kilku takich "testerów".
    Opłata za takie zwroty jest w przepisach. Ale zazwyczaj masz potem w sklepach mozliwosć kupienia refburished, powystawówek, ze zwrotow za odpoiednia kwotę mniej.

    Pytanie na ile sprzedający jest uczciwy i nie wciska kitu.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Opłata za takie zwroty jest w przepisach. Ale zazwyczaj masz potem w sklepach mozliwosć kupienia refburished, powystawówek, ze zwrotow za odpoiednia kwotę mniej.

    Pytanie na ile sprzedający jest uczciwy i nie wciska kitu.
    Fajnie, ale kto ma tę zabawę finansować? Gdzieś niedawno było info, że w Olku zwroty sięgają 50%. To wymusza gigantyczną marżę, chore ceny i koło się zamyka. W ostatecznym rozrachunku, to końcowy klient musi zapłacić za zabawy "testerów". Nikt nie będzie prowadził sklepu w ramach dobroczynności, o produkcji już nie mówię. Niech "testerzy" sami zaczną płacić za swoje zabawy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
    Awatar Antares
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    235
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Popieram opłatę za testowanie. Kupowałem leica 12-60 i przysłali mi z dekielkiem Olympus Po interwencji , najpierw chcieli wymienić dekielek a przecież nie o to chodziło bo dekielek nie jest ważny. Bez problemów przysłano nowy obiektyw.

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Fajnie, ale kto ma tę zabawę finansować? Gdzieś niedawno było info, że w Olku zwroty sięgają 50%. To wymusza gigantyczną marżę, chore ceny i koło się zamyka. W ostatecznym rozrachunku, to końcowy klient musi zapłacić za zabawy "testerów". Nikt nie będzie prowadził sklepu w ramach dobroczynności, o produkcji już nie mówię. Niech "testerzy" sami zaczną płacić za swoje zabawy.
    Ale sklepy widocznie zamiast pobierać opłaty za ubytek wartości (co mogą robić) wolą robić to inaczej. Chcesz ich zmuszać do pobierania opłat?

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ale sklepy widocznie zamiast pobierać opłaty za ubytek wartości (co mogą robić) wolą robić to inaczej. Chcesz ich zmuszać do pobierania opłat?
    Chcę kupować nowy sprzęt. Jedynym wyjściem jest zmniejszenie ilości domorosłych testerów. Pobieranie opłaty za zwrot sprawnego sprzętu może być pomocne.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Chcę kupować nowy sprzęt. Jedynym wyjściem jest zmniejszenie ilości domorosłych testerów. Pobieranie opłaty za zwrot sprawnego sprzętu może być pomocne.
    A ja bym powiedział, ze jedynym wyjściem jest uczciwość sklepów, które jasno wysyłają sprzet oznaczony jako nowy, który faktycznie jest nowy. A towary ze zwrotów leca do outletu - gdzie mogę kupić praktycznię nówjkę za zmniejszoną kwotę.

  7. #27

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    toscie sobie pierdzielnictwo urżądzili :0 buahaha ale i tak dzięki żebym był bezrobotny to bym posiedział pogadał ale i tak dziękuje raczej kupuje ebay i druga ręka nie mnie dziekuje

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    A ja bym powiedział, ze jedynym wyjściem jest uczciwość sklepów, które jasno wysyłają sprzet oznaczony jako nowy, który faktycznie jest nowy. A towary ze zwrotów leca do outletu - gdzie mogę kupić praktycznię nówjkę za zmniejszoną kwotę.
    No to obaj jesteśmy za outletem. Różnica polega na tym, że ja chcę, żeby outlet finansowali testerzy, a ty chcesz, żeby był finansowany przez faktycznie kupujących.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    toscie sobie pierdzielnictwo urżądzili :0 buahaha ale i tak dzięki żebym był bezrobotny to bym posiedział pogadał ale i tak dziękuje raczej kupuje ebay i druga ręka nie mnie dziekuje
    Polskiego się dopiero uczysz ?
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    on pewnie w UK już drugi tydzień siedzi i zapomniał jak to się u nas pisze po polskiemu, hehe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.