Strona 167 z 262 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177217 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.670 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1661

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zamiast zastanawiania się czy system padnie czy nie, ja tam czerpię przyjemność z fotografowania
    Od niedawna pstrykam starym, 14-letnim kompaktem Lumix LX3 - jego matryca jest 5 razy mniejsza niż m43.
    I co z tego, foty i rzemiosło sprawiają radość.

    Co jeszcze zabawniejsze wszedłem w m43 niecałe 2 lata temu - na jakiś miesiąc przed ogłoszeniem o wycofaniu się Olympusa z branży.
    M43 okazał się fajny, poręczny, foty jakościowo wychodzą super, nic więcej mi nie potrzeba - o zmianie systemu nie ma mowy
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  2. #1662
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    "foty jakościowo wychodzą super"

    Nieprawda. Są zaszumuone, mają niską dynamikę, głębia ostrości za duża, AF taki sobie, brakuje mikrokontrastu.

    Liczy się tylko Hasselblad!

  3. #1663

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Nie bedę oryginalny, jeśli powiem, ze cała branża foto sie kurczy .Spośród moich znajomych, rodziny itp., ktorzy kiedyś pstrykali zdjęcia lustrzankami czy kompaktami np. rx100 itp., nikt praktycznie ich już nie używa, pstrykaja smartfonami, dla nich jakość zdjecia jest ok, a wygoda nieporównywalna.Człowiek z aparatem na ulicy , choćby tak malym jak np. sony rz100, czy ricoh gr czy panasonic gm5 wyglada dla innych jak marsjanin, dziwoloąg, obcy a na tabuny kucających smartfonowców nikt nie zwraca uwagi.
    A skoro zródło nowych klientów stale wysycha, to w końcu kiedyś i wody zabraknie..
    Który system sie utrzyma i jaki producent nie mam pojecia, to zależy od tego czy bedzie to na tyle atrakcyjne i cenowo strawne, by utrzymać to opłacalnym dla danej nielicznej grupy odbiorców.

  4. #1664
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @fret - choć jeden dowód tego co piszesz, bo może jednak to nie ja bredzę
    @Bodzip - przez te wszystkie lata spędzone na forum nie trafiłeś nigdy na tabelki z wynikami finansowymi Olka??? Tylko pieski i kotki oglądałeś? Zapewniam Cię, że bredzisz. Olek dokładał do foto sporą kasę i tylko dzięki temu ten dział nie padał, aż w końcu akcjonariusze się wkurzyli i kazali się pozbyć sztucznie utrzymywanego przy życiu trupa...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1665
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja wszedłem w m4/3 w najgorszym czasie dla systemu, jakieś 1,5 roku temu. Olek został już sprzedany, nowy właściciel jeszcze nie zrobił żadnego widocznego ruchu, nikt nie wiedział co się stanie. Świadomie wlazłem w ten umierający po raz kolejny system, bo konkurencja jakoś nie kwapiła się do stworzenia alternatywy dla małego uszczelnionego podróżnego systemu mieszczącego zakres 18-300 mm ekw. w torbie wielkości szkolnego piórnika. To jest nisza przez nikogo jeszcze niezagospodarowana. I szczerze wątpię, aby ktokolwiek ją wypełnił, gdyby system rzeczywiście padł. Szkoda, że marketing OMDS nie kładzie większego nacisku na tę niszę, a zamiast tego promuje szkła i puszki rozmiarowo i cenowo konkurujące z FF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #1666
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja wszedłem w m4/3 w najgorszym czasie dla systemu, jakieś 1,5 roku temu. Olek został już sprzedany, nowy właściciel jeszcze nie zrobił żadnego widocznego ruchu, nikt nie wiedział co się stanie. Świadomie wlazłem w ten umierający po raz kolejny system, bo konkurencja jakoś nie kwapiła się do stworzenia alternatywy dla małego uszczelnionego podróżnego systemu mieszczącego zakres 18-300 mm ekw. w torbie wielkości szkolnego piórnika. To jest nisza przez nikogo jeszcze niezagospodarowana. I szczerze wątpię, aby ktokolwiek ją wypełnił, gdyby system rzeczywiście padł. Szkoda, że marketing OMDS nie kładzie większego nacisku na tę niszę, a zamiast tego promuje szkła i puszki rozmiarowo i cenowo konkurujące z FF.
    Przepraszam za odrobinę złośliwości, ale nie mogłem się powstrzymać. Skoro cały podróżny zestaw 18-300 mieści ci się do szkolnego piórnika, to boję się pomyśleć jak wyglądał Twój tornister.
    Właśnie tak rodzą się mity...

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #1667
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Przyszłość m4/3

    Mój cały system:





    Wymiary torby po spakowaniu: 20 x 13 x 10 cm.

    Pierwszy piórnik, jaki się pojawił w
    wynikach wyszukiwania na Allegro:

    https://allegro.pl/oferta/piornik-po...ack-9518159988

    A więc nie mity, tylko brak wyobraźni…
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 31.03.22 o 10:20
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #1668

  9. #1669
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No jeszcze żeby ten Canon miał cokolwiek uszczelnianego i nieokrojonego z przycisków i pokręteł. Poza tym EOS M zdechnie szybciej, niż m4/3.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1670

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.