Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Wątek: 45/1.2 i 17/1.2 coraz bliżej ;-)

  1. #51
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jaki realnie zysk daje wtedy mała matryca? No i jeszcze cena
    Ona nie zawsze daje zysk. Jak wszystko - ma swoje plusy i minusy. Myślałeś że mała matryca ma same zalety? No chyba nie (np. wysokie ISO).
    Chodzi o to, by mała matryca nie była dużą wadą np. w portrecie gdzie się często pożąda małej GO.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26.10.17 o 11:22

  2. #52
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Odpowiedzi na pytania z postu #48:

    Nie jest źle, ale tylko pod warunkiem, że nie jest to wybór pozorny.
    Nie, ale to nowe szkło zbyt wiele nie zmienia.
    Tak.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ona nie zawsze daje zysk. Jak wszystko - ma swoje plusy i minusy. ...
    Tak było kiedyś. Przy obecnych gęstościach upakowania pikseli mała matryca jest tylko wycinkiem większej matrycy. Różnica jest z grubsza taka, jak miedzy całym tortem, a kawałkiem tortu

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Daje w zoomach vide nowe sony 24-105/4 np. zuiko 12-40/2,8
    Zuiko odpowiada szkiełku 24-80/5,6. Nic dziwnego, że mniejsze
    Ostatnio edytowane przez fret ; 26.10.17 o 11:25
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #53
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ona nie zawsze daje zysk. Jak wszystko - ma swoje plusy i minusy. Myślałeś że mała matryca ma same zalety? No chyba nie (np. wysokie ISO).
    Chodzi o to, by mała matryca nie była dużą wadą np. w portrecie gdzie się często pożąda małej GO.
    ten fetysz małej GO sięga tak daleko, że czasem ostre są tylko brwi a gałka oczna już nie
    ech, przez całe lata fotografia walczyła o ostrość

    45 /1.8 kosztuje jakiś 6x mniej niż 1.2.. To ja jednak zostanę przy 1.8.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #54
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  5. #55
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    ten fetysz małej GO sięga tak daleko, że czasem ostre są tylko brwi a gałka oczna już nie
    ech, przez całe lata fotografia walczyła o ostrość

    ...
    Każdy obiektyw ma przysłonę, którą bez problemu można przymknąć. Rozwiercanie jest trudniejsze Z bliska na pełnej dziurze będzie ostre tylko jedno oko, ale przy planie amerykańskim będzie już ostre wszystko, co trzeba, przy zachowaniu fajnej separacji tła.
    Fotografia portretowa od zawsze walczyła o miękkość obrazka (filtry, pończochy, wazelina). Fetysz ostrości pojawił się wraz z internetowymi testami. Ostrość to taki populistyczny parametr. Łatwo się mierzy i każdy wie, że im ostrzej, tym lepiej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #56
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Moim zdaniem Olympus za wszelka cenę stara się stworzyć system PRO (czy naprawdę liczy na konkurencję z Canonem, Nikonem a nawet Sony ???). Stąd ta seria 3x1,2 jakiej chyba nie ma żaden inny system. Naprawił "wadę" 4/3 gdzie właściwie nie było stałek, które "lubią" profesjonaliści. Czy to jest dobry kierunek? trudno powiedzieć, wystarczy poobserwować "fachowe" fora gdzie jest nieustanna jazda po wielkości matrycy, ISO i głębi ostrości....No i moim zdaniem wśród "usługowych" fotografów typu śluby działa taki syndrom podkreślania swojej profesjonalności wielkim sprzętem, tak ze dochodzi czynnik psychologiczny Tak więc o sukcesie pewnie będą decydowali amatorzy chcący kupić te ostatnie szkła PRO. Czy 25/1,2 jest jakimś wielkim sukcesem marketingowym? Nie wiem, ale te dwa nowe spotka podobny los. Albo tak samo dobrze albo tak samo źle Identyczną drogą zdaje się podążać panasonic ze swoimi zoomami "leica".

    Jeśli idzie o "mały" system podróżny to tutaj już wiele jest zrobione, a ostatnia seria zoomów pro 2,8 (12-40, 7-14, 12-100) właściwie zapewniła mobilny sprzęt. Obiektywy aczkolwiek duże jak na mikrusy, to jednak sa mniejsze od ich funkcjonalnych odpowiedników FF czy APSC. Chyba tu nie ma co narzekać. Tym bardziej że samayang czy Laowa fajnie uzupełniają w "szerokim zakresie".

    Najbardziej chyba cierpią amatorzy i niedzielni pstrykacze którzy kiedyś za znośne pieniądze dostawali fajne obiektywy.....a teraz firmy robią same pro za dużą kasę. W końcu obiektyw o zmiennej jasnościach 2,8-4,0 (jakie zrobiła ostatnio Leica) to nie sa jakieś straszne cuda optyki - w przeszłości sigma i tamron robiły takie zoomy w działce amatorskiej. Z tanich obiektywów w ostatnie lata to u OLY chyba tylko 30 makro się pokazało. A są jeszcze spore braki w systemie (na pewno każdy wskaże jakiś, np. brakuje stałki ok 9-10 mm, dłuższego zooma o lepszej jasności, długiego makro) które można by zapełnić. Oczywiście mam na myśli serię premium, tak max do 2-2,5 tys, ale nic by nie szkodziło taniej Tak więc wolałbym żeby teraz firma zajęłą się tym segmentem...

    Dziwi mnie ze potentaci "niezależni" jak Sigma czy Tamron prawie zupełnie olewają m4/3. Tamron zrobił jeden "niepotrzebny" zoom 14-150 (wobec kilku wersji panasoników i olków) który nie trafiał w żadną lukę, a sigma jak na razie 4 szkiełka (+2 w planach), ale nie specjalnie dopasowane (bo przeznaczone również do sony, na 4/3 nietypowe ogniskowe), a do tego mających już "duplikaty" w systemach Oly i Pan. Właściwie chyba tylko 30/1,4 jest ciekawą propozycją z uwagi na cenę, bo użyteczność serii "2,8" jest ograniczona. Sam mam 30/2,8 którą kupiłem w promocji jako "jasną stałkę" na początku rozwoju systemu i właściwie bardzo mało jej używałem, a po zakupie panaleica 25 praktycznie leży w zapasie.......No a ostatnie ceny serii po liftingu są chyba zaporowe. O lustrzanej 300 tokiny chyba nie ma co wspominać.....

  7. #57
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    ten fetysz małej GO sięga tak daleko, że czasem ostre są tylko brwi a gałka oczna już nie
    ech, przez całe lata fotografia walczyła o ostrość

    45 /1.8 kosztuje jakiś 6x mniej niż 1.2.. To ja jednak zostanę przy 1.8.
    Prawda jest taka że za chwilę wejdzie Sigma 16/1.4 i zapowiadana 50/1.4 które jeśli będą tak dobre jak 30/1.4 (która wybiła mi z głowy 25/1.2 ) w cenie 1500zł jak 30/1.4 to nie wróżę dużej sprzedaży nowości Olympusa
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  8. #58
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jaki realnie zysk daje wtedy mała matryca?
    Taki, że jak nie chcesz dużych szkieł, to możesz sobie podpiąć małe. Do dużej matrycy małych nie podepniesz (poza pojedynczymi modelami, zazwyczaj o niezbyt ciekawych parametrach), bo takich szkieł po prostu nie ma.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #59
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Prawda jest taka że za chwilę wejdzie Sigma 16/1.4 i zapowiadana 50/1.4 które jeśli będą tak dobre jak 30/1.4 (która wybiła mi z głowy 25/1.2 ) w cenie 1500zł jak 30/1.4 to nie wróżę dużej sprzedaży nowości Olympusa
    Jestem bardzo ciekawy tej 50 sigmy.
    Wiadomo w którym kwartale 2018 wejdzie ?
    Z road mapy data nie wynika.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snap16.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	145,2 KB
ID:	195518

  10. #60

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Ja nie widzę zastosowania do moich celów - mam trzy zoomy Pro i to mi wystarcza. Jedyna stalka do jakiej sie przymierzam to 8mm. Olka wybrałem ze względu na gabaryt i cenę. Kupowanie dużych stałek byłoby wbrew tym założeniom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. podejdź bliżej...
    By ainenna in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25.06.11, 22:37
  2. Fotocasty, dużo fotocastów, coraz więcej ...
    By Wieprz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.06.10, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.