Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Witam,

    Mój maluszek rośnie w zawrotnym tempie i chciałbym utrwalić ten proces na fotografiach i filmach (wiecie, pierwsze kroki itp :P)
    W tej chwili dysponuje E-520 z kitowymi obiektywami (tymi starszymi, 14-45 i jasnym 40-150). Aparat fajny, ale niestety nie ma możliwości filmowania. Do tego maluszek porusza się szybko, żeby go "złapać" na zdjęciu potrzeba szybkiego aparatu najlepiej mały, w miarę poręczny, do zabrania na codzienne spacery.

    Myślałem o jakimś bezlusterkowcu, który łączyłby jakość zdjęć lustrzanki z mobilnością kompakta. Idealny byłby PEN, ale jakoś nie mogę przekonać się do fotografowania przez Live View. Od zawsze korzystałem z wizjera, czy to optycznego, czy EVF.PEN z VF2 już taki mały wcale nie jest, do tego wygląda dziwnie i koszt aparatu wzrasta właśnie o VF-2.

    Co mógłbym kupić w budżecie do 1300-1400 z kitowym obiektywem (na początek)? Myślałem o Samsungu NX5 albo Panasonicu G2/G3. Co moglibyście polecić? A może coś innego?

    pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Nie wiem dlaczego nie możesz robić zdjęć swoim E-520 . Kitowe obiektywy nie mają tu nic do znaczenia...
    Ale myślę , że za 1300 zł znajdziesz baaardzo duży wybór aparatów z możliwością filmowania HD . Małe , bezlusterkowce....

    Byłem dzisiaj w Media Mark (jakoś tak) duuużyyy wybór.. i założe się , że prawie każdy dobry w tej cenie do Twoich potrzeb.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Heh, robić zdjęcia mogę (i robię). E-520 jest świetny, ale nie do każdego zastosowania. A jeżeli mam inwestować w lepszą optykę, to wolę już w m4/3 niż duży E-system.
    Też byłem w Media Markt. I wiesz co? Masz racje. Każdym ze sprzedawanych aparatów da się zrobić zdjęcie!

  4. #4
    | OlyJedi Awatar anmael
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    270
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Ja bym jeszcze dodał, żeby jednak tego pena brać co najmniej 3-ciej generacji - bo inaczej AF może nie nadążyć za dzieckiem
    E-620, ZD 14-54/2.8-3.5, ZD 70-300/4.0-5.6, Metz 48 AF-1

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Cytat Zamieszczone przez anmael Zobacz posta
    Ja bym jeszcze dodał, żeby jednak tego pena brać co najmniej 3-ciej generacji - bo inaczej AF może nie nadążyć za dzieckiem
    Kurde.Ja swoim dzieciakom robilem prawie 40 lat temu.Tez ganialy jak wariaty,A-efu nawet nie znalem,nie mialem o tym pojecia,ze jest taki.A jednak nadazalem recznie,i fotki ostre wychodzily.Inni tez jakos robili,wiec nie tylko ja jeden tak umialem.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar anmael
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    270
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Kurde.Ja swoim dzieciakom robilem prawie 40 lat temu.Tez ganialy jak wariaty,A-efu nawet nie znalem,nie mialem o tym pojecia,ze jest taki.A jednak nadazalem recznie,i fotki ostre wychodzily.Inni tez jakos robili,wiec nie tylko ja jeden tak umialem.
    W pełni się z Tobą zgadzam - z ręcznym ostrzeniem nadążysz - potrzeba do tego trochę wprawy, ale się da. Ale AF w penach pierwszych i drugich był na tyle wolny, że w wielu dynamicznych sytuacjach może nie nadążyć. No chyba, że będzie przewidywał gdzie za chwilę będzie dziecko i wcześniej ustawi ostrość w tym miejscu - tylko, że dziecko to nie samochód na rajdzie i nie tak łatwo przewidzieć, gdzie się za chwilę znajdzie
    E-620, ZD 14-54/2.8-3.5, ZD 70-300/4.0-5.6, Metz 48 AF-1

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Heh, robić zdjęcia mogę (i robię). E-520 jest świetny, ale nie do każdego zastosowania. A jeżeli mam inwestować w lepszą optykę, to wolę już w m4/3 niż duży E-system.
    Też byłem w Media Markt. I wiesz co? Masz racje. Każdym ze sprzedawanych aparatów da się zrobić zdjęcie!
    Taka praktyka może się okazać błędem... Znakomita optyka 4/3 Olympusa i Leica też współpracuje z m4/3 na aparatach Olympusa. Lepsze są w m4/3 tylko stałki i to nie wszystkie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Szanowni koledzy,

    nie bierzcie proszę mojej wypowiedzi zbytnio do siebie, ale zakładając wątek w dziale "Co kupić" nie spodziewałem się banałów typu "To nie aparat robi zdjęcia, ale fotograf" czy "Każdym aparatem da się zrobić zdjęcie". Te twierdzenia są oczywiście prawdziwe, ale mamy XXI wiek, świat idzie do przodu, ceny idą w dół. Wybór jest aparatów jest duży i każdy może wybrać coś dla siebie zamiast szukać koniecznych kompromisów.

    Szczerze mówiąc spodziewałem się odpowiedzi Mirka54 w specyficznym dla niego tonie Mirek54 40 lat temu robił dzieciakom ładne zdjęcia, ale innym aparatem, który z czasem jednak zmienił. Powodów nie znam, ale fakt faktem - zmienił. Jedni nie chcą wywoływać kliszy w domowej ciemni (co było dla mnie ogromną zabawą i mam do tego wielki sentyment), inni chcą korzystać z dobrodziejstw szybkiego AF, jeszcze inni mają potrzebę filmowania.
    Kiedyś mówiło się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dziś bym się z tym nie zgodził, unifikacja i łączenie funkcjonalności urządzeń bardzo się przydaje. W wielu zadaniach smartfon może zastąpić i telefon, i komputer, i aparat. Oczywiście można nosić w kieszeni telefon a w plecaku laptopa i lustrzankę - każdemu wg potrzeb

    apz
    Chciałbym z czasem dokupić do zestawu jakąś stałkę o w miarę uniwersalnej ogniskowej. Coś 17mm - 20mm. Potem może coś o dłuższej ogniskowej ok. 50mm. Tak jak mówisz, w systemie m4/3 stałki są OK. Może za 3-4 lata będę chciał zmienić body na inne w podejrzewam, że w m43 będzie z czego wybierać, czego nie można powiedzieć o 4/3.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar anmael
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    270
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Szanowni koledzy,

    nie bierzcie proszę mojej wypowiedzi zbytnio do siebie, ale zakładając wątek w dziale "Co kupić" nie spodziewałem się banałów typu "To nie aparat robi zdjęcia, ale fotograf" czy "Każdym aparatem da się zrobić zdjęcie". Te twierdzenia są oczywiście prawdziwe, ale mamy XXI wiek, świat idzie do przodu, ceny idą w dół. Wybór jest aparatów jest duży i każdy może wybrać coś dla siebie zamiast szukać koniecznych kompromisów.

    Szczerze mówiąc spodziewałem się odpowiedzi Mirka54 w specyficznym dla niego tonie Mirek54 40 lat temu robił dzieciakom ładne zdjęcia, ale innym aparatem, który z czasem jednak zmienił. Powodów nie znam, ale fakt faktem - zmienił. Jedni nie chcą wywoływać kliszy w domowej ciemni (co było dla mnie ogromną zabawą i mam do tego wielki sentyment), inni chcą korzystać z dobrodziejstw szybkiego AF, jeszcze inni mają potrzebę filmowania.
    Kiedyś mówiło się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dziś bym się z tym nie zgodził, unifikacja i łączenie funkcjonalności urządzeń bardzo się przydaje. W wielu zadaniach smartfon może zastąpić i telefon, i komputer, i aparat. Oczywiście można nosić w kieszeni telefon a w plecaku laptopa i lustrzankę - każdemu wg potrzeb

    apz
    Chciałbym z czasem dokupić do zestawu jakąś stałkę o w miarę uniwersalnej ogniskowej. Coś 17mm - 20mm. Potem może coś o dłuższej ogniskowej ok. 50mm. Tak jak mówisz, w systemie m4/3 stałki są OK. Może za 3-4 lata będę chciał zmienić body na inne w podejrzewam, że w m43 będzie z czego wybierać, czego nie można powiedzieć o 4/3.
    Ale dostałeś konkrety, Krakman zasugerował Ci m43, ja tylko sprecyzowałem, żeby brać z 3-ciej generacji. Popatrz teraz na swój budżet. I co Ci zostaje? E-PL3 lub E-PM1 - to chyba wystarczający konkret?

    Dodam tylko, że w m43 znajdziesz bez problemu fajne stałki w okolicy 17-20 mm (jest m.Zuiko 17/2.8, m.Zuiko 17/1.7, Pansa 20/1,7 i jeszcze sigma 19/2. a w okolicach 50 masz świetny m.Zuiko 45/1.8
    E-620, ZD 14-54/2.8-3.5, ZD 70-300/4.0-5.6, Metz 48 AF-1

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Aparat do fotografowania (filmowania) małego dziecka

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    ...

    apz
    Chciałbym z czasem dokupić do zestawu jakąś stałkę o w miarę uniwersalnej ogniskowej. Coś 17mm - 20mm. Potem może coś o dłuższej ogniskowej ok. 50mm. Tak jak mówisz, w systemie m4/3 stałki są OK. Może za 3-4 lata będę chciał zmienić body na inne w podejrzewam, że w m43 będzie z czego wybierać, czego nie można powiedzieć o 4/3.
    W zasadzie krytyczne oceny dotyczą oby 17 Olympusa (ta nowa szybka , za to nie dość ostra w rogach) i 14 Panasonica. Co do 20 Panasonica są zastrzeżenia do szybkości AF, nie do obrazka. Zapowiedziana jest też 17 z AF od Schneider-Kreuznach-a


    48 i 1,8 i Panasonikowe 45/2,8 macro są świetnymi szkłami.

    W 4/3 w wyznaczonym przez Ciebie terminie będzie jakaś hybryda z funkcjami jak body 4/3 i dodatkowo szybkim AF ze szkłami 4/3 to jest zapowiedziane przez pracowników Olympusa, choć nie wierzę ,że będzie tam lusterko.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.11.12 o 10:11
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Jaki aparat dla dziecka?
    By Rafał Czarny in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17.02.15, 12:54
  2. coś dobrego i małego
    By tojaro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20.07.12, 18:14
  3. Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł
    By Davi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.04.11, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.