Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Omd Em5 II - jakie tylko dwa obiektywy

  1. #11
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Panasonic 12-35 to dobre szkło, ale do makro zupełnie się nie nadaje - zresztą Olympus 12-40 też. I taki super mały też nie jest. Masz zbyt wygórowane wymagania - z czegoś musisz zrezygnować - albo z rozmiarów, albo z jasności, albo z niektórych zastosowań.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #12
    | OlyJedi Awatar qwert
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    248
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Panasonic 12-35 to dobre szkło, ale do makro zupełnie się nie nadaje - zresztą Olympus 12-40 też. I taki super mały też nie jest. Masz zbyt wygórowane wymagania - z czegoś musisz zrezygnować - albo z rozmiarów, albo z jasności, albo z niektórych zastosowań.
    I słusznie , z czegoś musisz zrezygnować. A może 12-50mm
    ma makro dosyć szeroko jest, lekki tylko ciemny...

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    ja do streeta używam 12-40 i 40-150 można tez rozważyć 75 mm ze światłe 1.8

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    12-35 no niby fajne szkło, ale ja to je jakoś widzę tylko w tandemie z 35-100, zakres 24-200mm miałbyś ze światłem 2,8, mógłbyś nawet sprzedać tą 45 wtedy, choć jeśli Ci zależy na rozmiarach to chyba jej szkoda.
    A znowu jakbym miał wybierać między 12-35 a 12-40 to brałbym tego drugiego, cena za używki zbliżona, 12-35 nie jest wcale jakoś dużo mniejszy, a przy tym troszkę krótszy. Niby się mówi, że te kilka mm na dłuższym końcu szkła nie robi takiej różnicy, ale jednak zawsze to większy zakres i nieco większe możliwości. Tak czy inaczej nie pogodzisz tych wszystkich założeń w dwóch szkłach, bo takich szkieł nie ma.
    Jak to wszystko przemyślisz to i tak zapewne skończy się ostatecznie na zakupie 12-40 i nie będziesz go zbyt często zdejmował z aparatu

  5. #15
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Co do szerokości:
    Venus Optics Laova - jasne, lekkie, malutkie. Bez AF, ale niepotrzebny przy tej szerokości.
    Takie z wczoraj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7200256.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	736,7 KB
ID:	212901
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #16

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw/Kopenhaga
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za te wszystkie konkrety. Rzeczywiście miałem duży problem, jaki obiektyw/y wybrać. Ponieważ najbardziej zależy mi na fotografii ulicznej (ok. 70% wszystkich zdjęć) pozostały dwa obiektywy do wyboru, niestety nie tak małe jak początkowo zakładałem ale też nie tak duże jak mi się wydawało. Kolega "qkwert" zauważył, że mam zbyt wygórowane wymagania. Na moje usprawiedliwienie dodam, że przeszedłem z Sony A7 II na Olka EM 5 II i nie znam tego systemu, słyszałem tylko o największym wyborze obiektywów.

    Ok, do rzeczy. Kupiłem Olympus M.ZUIKO DIGITAL 12-40mm f/2.8 PRO. W zestawie z 45mm 1.8 jest dobrze. Może w przyszłości dokupię obiektyw do zdjęć nocnych np. 17 lub 25 mm f/1.8. Pożyjemy, zobaczymy.

    Mam jeszcze trochę obiektywów po moim starym Nikonie:
    Nikkor 105 mm 1:2.5, Nikkor ED 180 mm 1:2.8, Nikkor AF 35-80 mm 1:4 - 5.6 D, Nikkor 28mm 1:2.8, Nikkor DX Fisheye 10.5 mm 1:2.8 ED, Nikkor DX AF-S 18-200 mm 1:3.5-5.6 G ED. Kupiłem adapter i zacznę eksperymentować.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OldNomad Zobacz posta
    Dziękuję za te wszystkie konkrety. Rzeczywiście miałem duży problem, jaki obiektyw/y wybrać. Ponieważ najbardziej zależy mi na fotografii ulicznej (ok. 70% wszystkich zdjęć) pozostały dwa obiektywy do wyboru, niestety nie tak małe jak początkowo zakładałem ale też nie tak duże jak mi się wydawało. Kolega "qkwert" zauważył, że mam zbyt wygórowane wymagania. Na moje usprawiedliwienie dodam, że przeszedłem z Sony A7 II na Olka EM 5 II i nie znam tego systemu, słyszałem tylko o największym wyborze obiektywów.

    Ok, do rzeczy. Kupiłem Olympus M.ZUIKO DIGITAL 12-40mm f/2.8 PRO. W zestawie z 45mm 1.8 jest dobrze. Może w przyszłości dokupię obiektyw do zdjęć nocnych np. 17 lub 25 mm f/1.8. Pożyjemy, zobaczymy.

    Mam jeszcze trochę obiektywów po moim starym Nikonie:
    Nikkor 105 mm 1:2.5, Nikkor ED 180 mm 1:2.8, Nikkor AF 35-80 mm 1:4 - 5.6 D, Nikkor 28mm 1:2.8, Nikkor DX Fisheye 10.5 mm 1:2.8 ED, Nikkor DX AF-S 18-200 mm 1:3.5-5.6 G ED. Kupiłem adapter i zacznę eksperymentować.
    A jednak 12-40/2,8, będziesz zadowolony, ale ja podpinając ten obiektyw do E-M5 MK2 musiałem dokupić gripa oryginalnego bo fatalnie mi się trzymało całość w dłoniach.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #18

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw/Kopenhaga
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    ja do streeta używam 12-40 i 40-150 można tez rozważyć 75 mm ze światłe 1.8
    Przednie zdjęcia robisz, tak trzymać!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    A jednak 12-40/2,8, będziesz zadowolony, ale ja podpinając ten obiektyw do E-M5 MK2 musiałem dokupić gripa oryginalnego bo fatalnie mi się trzymało całość w dłoniach.
    Tak, po twoim poście zacząłem się interesować tym obiektywem, oglądałem też robione nim zdjęcia i filmy i na koniec stwierdziłem, że mimo jego rozmiarów sprawdzę jak się pracuje. Ewentualnie mogę też przejść na jakieś jasne stałk i Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  2. Jakie obiektywy do OM-D EM-5?
    By Jarkod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30.08.12, 13:50
  3. Nowy w m43 - jakie obiektywy?
    By erol in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.11, 19:21
  4. jakie obiektywy do e 300?
    By radek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.06.05, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.