Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jaka aparat/kamera 4K dla vlogera?

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Jaka aparat/kamera 4K dla vlogera?

    Pytanie tak naprawdę nie jest moje, a mojej koleżanki, która ma 5000 zł do wydania na "kamerę" pod vloga. Sam wiem co bym kupił, bo akurat matryca m43 tu daje radę i mam sporo szkiełek do zabawy, ale przecież to nie jest jedyny system, który się nadaje do takiej gimnastyki. Prócz Panasa/Olka biorę pod uwagę Fujifilm X-S10 (drogi), Sony ZV-E10 (ewentualnie Sony ZV–1), Sony A6400 i Nikon Z30. Rozum podpowiada mi jakieś Sony, ale może się mylę. Może jednak jakiś Panas?

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Te 5000zł to na aparat i jakąś optykę?

    Nowy, czy używany?
    Rozmiar ma znaczenie?
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Te 5000zł to na aparat i jakąś optykę?

    Nowy, czy używany?
    Rozmiar ma znaczenie?

    Aparat z obiektywem. Chciałbym z dwoma, ale się to nie uda. Szukać więc będę jakiejś względnie szerokiej stałki. Zoomy raczej odpadają, choć oczywiście ten temat będę musiał jeszcze przegadać. Wszystko powinno być nowe, bo muszą być faktury i gwarancja. Rozmiar ma znaczenie, bo to będzie używać dziewczyna, często w terenie. Fajnie gdyby to rozmiarowo było w okolicach G80 z obiektywem LUMIX G 20mm f/1.7. Wyjście na mikrofon zewnętrzy będzie na plus

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Aparat z obiektywem. Chciałbym z dwoma, ale się to nie uda. Szukać więc będę jakiejś względnie szerokiej stałki. Zoomy raczej odpadają, choć oczywiście ten temat będę musiał jeszcze przegadać. Wszystko powinno być nowe, bo muszą być faktury i gwarancja. Rozmiar ma znaczenie, bo to będzie używać dziewczyna, często w terenie. Fajnie gdyby to rozmiarowo było w okolicach G80 z obiektywem LUMIX G 20mm f/1.7. Wyjście na mikrofon zewnętrzy będzie na plus
    m43 kompletnie nie ogarniam w kontekście wideo, jedyne co mi się kojarzy to że lepiej iść w kierunku Panasonica, ale nie wiem na ile to jest aktualne

    Z Sony to A6400 będzie raczej za drogie, korpus z kitem lub sam korpus to ponad 4000zł, do tego szersza stałka systemowa to może się nie zmieścić w cenie.
    A6100 jest okrojone o profile filmowe (HLG (HDR), S-Log2, S-Log3), ma gorszą obudowę.
    Oba mają wejście mikrofonowe.

    A6600 jest w ogóle poza zasięgiem cenowym, ma stabilizację matrycy, lepszą baterię i wyjście słuchawkowe, oczywiście wejście mikrofonowe też.

    Ale może wystarczy Sony ZV-1? Kosztuje nowy ~3000zł, nie potrzebuje dodatkowej optyki, minusem jest brak wymiennej optyki (o ile zakres 24-70 będzie za mały) i matryca 1''
    ZV-1 można ładować przez USB w trakcie używania.

    Opcja Fuji raczej za droga. Sam korpus to prawie 5000zł.

    Mimo całej sympatii do m43 to jednak proponowałbym coś z Sony A6100 lub A6400. Jest do tego olbrzymi wybór optyki, także tańszej niezależnych producentów.
    Chyba że to ZV-1
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Wprawdzie nie moja bajka, ale gdyby,.. to bym wybrał ZV-E10
    APSC, wymienne obiektywy, 24 MPx
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wprawdzie nie moja bajka, ale gdyby,.. to bym wybrał ZV-E10
    APSC, wymienne obiektywy, 24 MPx
    No tak zapomniałem o tym.
    Ewentualnie z Fuji może X-T200? Ale chyba lepiej Sony jednak.

    A z m43 coś? Panasonic któryś?
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    No tak zapomniałem o tym.
    Ewentualnie z Fuji może X-T200? Ale chyba lepiej Sony jednak.

    A z m43 coś? Panasonic któryś?

    Mam kilkuletniego Panasa w kompaktowym rozmiarze GX80, którego wyrwałem w super cenie ze szkłem 20mm f1.7 i kusi mnie zasugerowanie Panasonica DC-G100V. Kiedyś sporo proponowałem znajomym system m43, ale zawsze do mnie wracali z info, że ich znajomi i znajomi znajomych mówią, że kupili szajs, bo ten system to mała i nie rozwojowa matryca. Nie chce mi się kopać z koniem, więc tym razem chcę wskazać jakiś większy system
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 16.11.22 o 21:14

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Vlogowanie to szeroki termin i wszystko zależy od tego, jak koleżanka chce vlogować. Czy to ma być nagrywanie z ręki gdzieś w ruchu czy statycznie na statywie? W jakich warunkach oświetleniowych: kontrolowanych czy nie? W dobrym świetle czy niekoniecznie?

    Jak tak sobie przeglądam YT, to większość tych vlogów, nawet odnoszących sukcesy, nagrywanych jest byle g*wnem, głównie smartfonami i kamerkami sportowymi, rzadziej lepszymi kompaktami. Ja bym się skupił na dźwięku i oświetleniu (jeśli jest możliwe do zastosowania), a do nagrywania użyłbym smartfona i sprawdził co z tego wyjdzie i czego ewentualnie jeszcze brakuje.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Pytanie tak naprawdę nie jest moje, a mojej koleżanki, która ma 5000 zł do wydania na "kamerę" pod vloga. Sam wiem co bym kupił, bo akurat matryca m43 tu daje radę i mam sporo szkiełek do zabawy, ale przecież to nie jest jedyny system, który się nadaje do takiej gimnastyki. Prócz Panasa/Olka biorę pod uwagę Fujifilm X-S10 (drogi), Sony ZV-E10 (ewentualnie Sony ZV–1), Sony A6400 i Nikon Z30. Rozum podpowiada mi jakieś Sony, ale może się mylę. Może jednak jakiś Panas?
    Niech sobie koleżanka obejrzy materiały z kanału Planeta Abstrakcja, są robione Panasem G80, który moim zdaniem robi robotę. W budżecie który ma do wydania, powinna spokojnie kupić następcę - G90, z jakimś przyzwoitym obiektywem, który da jeszcze lepszy obraz. Na YouTube jest cała masa vlogerów, robiących materiały systemem micro 4/3, w szczególności Panasami GH5, stworzonymi pod video.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Vlogowanie to szeroki termin i wszystko zależy od tego, jak koleżanka chce vlogować. Czy to ma być nagrywanie z ręki gdzieś w ruchu czy statycznie na statywie? W jakich warunkach oświetleniowych: kontrolowanych czy nie? W dobrym świetle czy niekoniecznie?

    Jak tak sobie przeglądam YT, to większość tych vlogów, nawet odnoszących sukcesy, nagrywanych jest byle g*wnem, głównie smartfonami i kamerkami sportowymi, rzadziej lepszymi kompaktami. Ja bym się skupił na dźwięku i oświetleniu (jeśli jest możliwe do zastosowania), a do nagrywania użyłbym smartfona i sprawdził co z tego wyjdzie i czego ewentualnie jeszcze brakuje.

    Rozwijam temat, bo pytania robią się konkretne
    - koleżanka uprawia szeroko rozumianą gimnastykę, która mocno przypomina w swojej formie jogę
    - filmy mają być nagrywane ze statywu
    - warunki oświetleniowe zmienne, zależne od pogody

    Vlog istnieje od dłuższego czasu i jest rejestrowany od samego początku telefonem. Długi czas namawiałem koleżankę do zakupu aparatu, bo moim zdaniem ma smykałkę do foto, a dobre zdjęcia zawsze się przydadzą - zwłaszcza, że vlog to dodatek do zajęć. Opcja zakupu oświetlenia jest nawet nienajgorszym pomysłem, ale aparat będzie raczej pracował na powietrzu. Z racji charakterystyki vloga mikrofon musi być bezprzewodowy i to jest już temat przerobiony. Zakupy mają poważniejszy charakter, bo są realizowane w ramach dotacji. Pieniądze po prostu trzeba wydać, ale mądrze. Zdecydowanie nie chcę koleżance zrobić kłopotu, ale jeśli ma się rozwijać musi ogarnąć podstawy montażu i fajnie gdyby aparat nie utrudniał jej życia swoim skomplikowaną obsługą

Podobne wątki

  1. Kamera, aparat do Slow Motion
    By Skora in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.02.16, 12:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.02.13, 13:47
  3. UZ-765 jako kamera
    By moonwalker37 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 23:46
  4. Jaka kamera dla amatora?
    By elminho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.12.09, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.