Strona 32 z 73 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 723

Wątek: Zdjęcia m_a_g_iczne ;-)

  1. #311
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Leci bo jak zrobić zdjęcie z drona, aby nie leciało?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @wyszomir, masz dobrą pamięć - tak, rok temu byłem w tym samym miejscu ale na wiosnę. Jesienne kolory zachęciły mnie to zrobienia nowego zdjęcia.
    A co do komentarzy o tym że zdjęcie jest krzywe, to cóź, jasne, jest. To znaczy teren na zdjęciu jest. To co widać w kadrze na "pierwszym" planie - to jest ośrodek wędkarski, zakole rzeki, zakole drogi - to wszystko jest na zboczu.
    Spadek terenu jest jakieś chyba ze 100 metrów od lewej (niżej) do prawej (wyżej). Po wystartowaniu dronem który wisiał 120 metrów nad moją głową (stałem po lewej stronie zdjęcia) prawie go rozbiłem o ścianę lasu kiedy poleciałem na drugą stronę drogi. Dron leciał w linii prostej utrzymując stałą wysokość nad poziomem morza, a teren szedł górę.

    To co powiedział @fret o tym że liczy się obiór zdjęcia - poniekąd się z tym zgadzam nawet. Ale nie w tym przypadku. Nie będę prostował krzywego w naturze terenu do tego stopnia aby dla prostego wizualnie zdjęcia ryzykować że mi rzeka popłynie pod prąd. To jak prostowanie zdjęcia krzywej wieży w Pizie W sumie komentarze że zdjęcie "leci mocno w lewo" to komplement, bo znaczy to że zdjęcie oddaje klimat miejsca.

    Tak tak, rok temu była dyskusja że też leci... i kolega wniosków nie wyciągnął.

  2. #312
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Tak tak, rok temu była dyskusja że też leci... i kolega wniosków nie wyciągnął.
    Jak najbardziej - cały czas trwam przy swoim zdaniu, w pewnych kwestiach trzeba postępować zgodnie ze swoim "artystycznym sumieniem" (chodzi tylko o gust, w żadnym razie nie sugeruję że jestem artystą, zwykły amator ze mnie).

    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    Zdjęcie podoba mi się, choć ciutek więcej światła bym widział by wydobyta została bardziej przestrzenność w widoku.
    Dzięki wielkie za komentarz, wstałem dziś rano i szczęście dopisało - mniej chmur, więcej światła, zrobiło się bardziej kolorowo na zdjęciach.
    Efekty poniżej.

    64.


    65.

  3. #313
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie znam się na sztuce, ale mam wrażenie, że na pierwszym zdjęciu drzewa z prawej strony rosną w miarę prosto, a drzewa z lewej lecą zgodnie w lewo.
    Albo jest krzywo, albo:
    "Deszcze niespokojne
    potargały sad..."
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #314

    Dołączył
    Mar 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    590
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Piękny efekt dało to światło, a do tego chmurki - bardzo ładne są!

  5. #315
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Po wystartowaniu dronem który wisiał 120 metrów nad moją głową ...
    Czyli zdjęcie było robione obiektywem pochylonym w dół. Tak jak na zdjęciach robionych zadartym do góry obiektywem widoczna jest zbieżność ku górze kadru, na zdjęciach robionych obiektywem pochylonym w dół widoczna jest rozbieżność ku górze kadru. W zdjęciach krajobrazowych na ogół to nie przeszkadza ale minimalna symetria jest wskazana.
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie będę prostował krzywego w naturze terenu do tego stopnia aby dla prostego wizualnie zdjęcia ryzykować że mi rzeka popłynie pod prąd.
    Nawet na krzywym w naturze terenie (lewa strona kadru), drzewa rosną w miarę pionowo.
    Pozwoliłem sobie obrócić lekko zdjęcie. MZ wygląda lepiej i rzeka wcale nie wydaje się płynąć pod prąd.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	656,1 KB
ID:	237757
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #316
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    I jest ok
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #317
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Dwa ostatnie zdjęcia są fajniusie .

    Tak jak zauważył @helmuth obiektyw musi być pochylony. Nie ważne czy to za sprawą stałego mocowanie czy też regulowanego przegubu. W tej sytuacji jak pisał przedmówca pochylenie z obydwu stron kadru powinno być identyczne, a nie jest.
    Dopiero po wprowadzeniu poprawki zdjęcie wygląda lepiej, choć coś mi jeszcze brakuje... Tylko nie potrafię sprecyzować czego .
    Sugeruje to, że albo dron lata w zwisie na lewe "skrzydło" , albo kamera nie jest poprawnie zamontowana w dronie. Oczywiście to teoria robocza , której niestety nie mogę sprawdzić.

  8. #318
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Czyli zdjęcie było robione obiektywem pochylonym w dół. Tak jak na zdjęciach robionych zadartym do góry obiektywem widoczna jest zbieżność ku górze kadru, na zdjęciach robionych obiektywem pochylonym w dół widoczna jest rozbieżność ku górze kadru. W zdjęciach krajobrazowych na ogół to nie przeszkadza ale minimalna symetria jest wskazana.
    Nawet na krzywym w naturze terenie (lewa strona kadru), drzewa rosną w miarę pionowo.
    Pozwoliłem sobie obrócić lekko zdjęcie. MZ wygląda lepiej i rzeka wcale nie wydaje się płynąć pod prąd.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	656,1 KB
ID:	237757
    @helmuth, dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas.
    Na pewno Twoja wersja wygląda dobrze, pewnie nawet lepiej niż moja.
    Natomiast w moim przekonaniu, jako osoby która zna to miejsce dość dobrze Twoja wersja zakłamuje rzeczywistość. Ten kawałek autostrady na dole zdjęcia z ostrego podjazdu (od lewej do prawej) nagle zrobił się płaski. A tam jest naprawdę ostro pod górę do tego stopnia że samochody, nawet te osobowe, zwalniają i redukują o 2-3 biegi (silnik nie jest w stanie utrzymać prędkości przy takim nachyleniu). Mój też zwalnia, silnik mam 400KM. Zjazd natomiast (od prawej do lewej) to hamowanie silnikiem + hamulce, bo auto cały czas się rozpędza. Pokonywałem ten zakręt dziesiątki razy i coś o tym wiem.
    W kwestii kalibracji sprzętu, lub co do niepoprawnego działania kamery, jej mocowania, i tak dalej... wszystko jest możliwe. Aczkolwiek bardzo mało prawdopodobne. Każde zdjęcie wykonane przeze mnie gdzie widać bezpośrednio horyzont, nawet nad oceanem przy silnym, porywistym wietrze, wygląda tak jak to poniżej. Tu nic nie było prostowane, zaznaczam, to efekt działania żyroskopów w gimbalu drona. Natomiast tam gdzie nie widać horyzontu bezpośrednio, coż, ile osób, tyle opinii jak widać.
    Do tego nawet na tym zdjęciu z plaży gdzie horyzont jest jak od linijki, nie wszystkie drzewa są idealnie proste (pionowe) Też to kiedyś zauważyłem. Zwłaszcza te poza centrum. Wydaje mi się że malutki obiektyw w dronie ma pewne zniekształcenia beczkowate których nawet profil nie jest w stanie do końca skorygować. Tak więc prostowanie niewidocznego horyzontu poprzez równanie do drzew wydaje mi się złym pomysłem, bo kiedy horyzont widać bezpośrednio zawsze okazywało się że to horyzont był ustawiony poprawnie.

    EDIT: Właśnie zauważyłem jeszcze więcej usterek na zdjęciu poniżej.
    Proszę zauważyć - idealnie prosty horyzont, na horyzoncie (pod słońcem, na przedłużeniu drogi) widać wieżę GSM czy coś takiego. Jak się jej przyjrzeć, to leci w lewo. Pomimo tego że taka niższa wieża koło niej jest prawie prosta. Z drugiej strony - na dole zdjęcia, koło latarnii morskiej, po prawej stronie - taki metalowy słup do wieszania flagi - ten z kolei wydaje się lecieć w prawo, w każdym razie nie jest pionowy, wygląda jakby był delikatnie zakrzywiony. To nie są duże wady, ale jak widać są. Do tego część obiektów na zdjęciu jest pochylona w przeciwne strony. Zauważyłem je dopiero po dyskusji z Wami. Mnie nie przeszkadzają w odbiorze zdjęcia, natomiast moim zdaniem na pewno nie powinno się prostować horyzontu względem pochylonych obiektów na zdjęciu bo te pochylenia mogą wynikać z wad obiektywu. To co zawsze widać przy zdjęciach z widocznym jak na dłoni horyzontem - dron ustawiał horyzont zawsze właściwie, nie zdarzyło mi się aby było inaczej. Pomimo tego, nie wszystko co ma być pionowe takie jest, widać różne zniekształcenia, im dalej od centrum kadru tym więcej. Optyka w moim dronie jednak ma swoje ograniczenia jak widać. Dam głowę że gdyby nie to że na zdjęciu latarnii morskiej horyzont po prostu widać, to też ktoś by tu napisał że "zdjęcie leci" w jedną czy w drugą stronę kierując się drzewami czy innymi elementami nie trzymającymi pionu.


    Tyle w temacie ode mnie, zgadzam się ze wszystkimi którzy odbierają to zdjęcie jako "krzywe", Wasze prawo, a ja dziękuję za cenne opinie i rzeczową dyskusję.


    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 12.10.21 o 14:51

  9. #319
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Przejechałeś tą droga wiele razy i znasz to miejsce. Tak znasz je z poziomu gruntu, ale nie masz pojęcia jak to wygląda z wysokości 120m. Tam nie byłeś, i możesz sie tylko domyślać jak to wygląda patrząc nie uzbrojonym okiem .
    Ale zostawmy to. Jak to się mówi "Twój cyrk, Twoje małpy" .

    A dlaczego ostatnie zdjęcie ma opisane przez Ciebie felery jest napisane w poście Helmutha .

  10. #320
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tyle krzyku o oczywistą krzywość kadru.
    Wystarczyło napisać, że lubisz krzywo i nikt by się nie czepiał
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.