Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: male i tanie oswietlenie

  1. #71
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    A najlepiej lampę w E330 czy E420 przestawić w tryb manualny i ustawić jakąś stałą niewielką energię błysku. Sprawdziłem i w 420 jest opcja ustawienia na 1/16 lub 1/64 część pełnej energii błysku. W trybach automagicznych (ttl) lampa na ułamki sekund przed otwarciem migawki wykonuje serię błysków pomiarowych lub/i komunikacyjnych (dla zdalnego sterowania innymi lampami i ustawienia poprawnie pożądanej automatycznej energii błysku), co wyzwala fotocelę żarówki błyskowej. O tym zjawisku pisał ktoś wcześniej w wątku. Nie ma on nic wspólnego ze wspomaganiem AF lampą błyskową.

    Kiedyś żarówki błyskowe miały też możliwość wpięcia wężyka synchro (i nawet dodawano jakiś skromny kabelek do kompletu).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #72
    | OlyJedi Awatar kasiulap
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    kaliska prowincja;)
    Posty
    78
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    wspomaganie AF to inna polka (szczesliwy cos pisal o przedblyskach i pomylilam to ze wspomaganiem AF, a ono tu nie ma nic do rzeczy)

    tak ja pisze RadioErewan, wlasnie sprawdzilam, przy fotoceli przeszkadza Tryb RC i nawet nie sa tu potrzebne male parametry blysky 1/64 itd. Dałam na Full i lampa zadzialala prawidlowo, ale z Trybu Rc trzeba zrezygnowac bo ten blysk jest ciut wydluzony (widać to gołym okiem) troche kicha bo lampe ktora mozna wyzwalac aparatem trzeba podpinac pod fotocele
    Cancan...

  3. #73
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasiulap Zobacz posta
    wtroche kicha bo lampe ktora mozna wyzwalac aparatem trzeba podpinac pod fotocele
    O czym Ty w końcu piszesz?

  4. #74
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Chyba chodzi o to, że teraz metz'a nie może wyzwalać przez RC...
    Generalnie jest na to prosty sposób - podpiąć żarówkę błyskową przez kabel do fotoceli, która działa na drugi błysk. Wtedy wszystko powinno zagrać.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #75
    | OlyJedi Awatar kasiulap
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    kaliska prowincja;)
    Posty
    78
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    tak wlasnie, nie mogę teraz wyzwalać przez RC, bo wtedy przedbłysk z aparatu uruchamia za wcześnie tą oto lampę http://www.funsports.pl/p,pl,19,lamp...na+vs-68w.html

    "podpiąć żarówkę błyskową przez kabel do fotoceli, która działa na drugi błysk. Wtedy wszystko powinno zagrać. "
    -czy to coś da? czy wcześniej nie zadziała fotocela w lampie? chyba za dużo kombinacji....ja w zasadzie juz problem rozwiazalam, ,mam fotocele, wiec metza nie wyzwalam z RC jak na razie
    Cancan...

  6. #76
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szczesliwy Zobacz posta
    ... Pracuj w trybie Manual a nie TTL bo i tak z dodatkową lampą nie będzie działał poprawnie. Być może wtedy metz nie " strzeli " błysku pomiarowego" nie wiem. Mama Metza 58 AF1 w trybie M nie wysyła błysku pomiarowego.

    Mowa o pomiarze siły błysku o którym to pisałem ( nazwałaś go przedbłyskami).
    W TTL nie będzie Ci działał poprawnie pomiar jeśli używasz dodatkowych lamp.

    Nie używałem nigdy RC ale czy nie można włączyc wyzwalania radiowego a lampy ustawić w tryb M ? ( nie wiem tylko pytam)
    Ostatnio edytowane przez szczesliwy ; 1.11.10 o 12:10

  7. #77
    | OlyJedi Awatar kasiulap
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    kaliska prowincja;)
    Posty
    78
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    no niestety zmiana w lampie trybu na M nic nie zmienia w tej kwestii
    Cancan...

  8. #78
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Teraz już nic więcej nie mogę napisać bo nie używałem NIGDY trybu radiowego.

  9. #79
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeżeli się nie mylę to właśnie tryb RC polega na tym że lampa otrzymuje dane o tym jak błyskać za pomocą serii krótkich błysków.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez kasiulap Zobacz posta
    tak wlasnie, nie mogę teraz wyzwalać przez RC, bo wtedy przedbłysk z aparatu uruchamia za wcześnie tą oto lampę http://www.funsports.pl/p,pl,19,lamp...na+vs-68w.html

    "podpiąć żarówkę błyskową przez kabel do fotoceli, która działa na drugi błysk. Wtedy wszystko powinno zagrać. "
    -czy to coś da? czy wcześniej nie zadziała fotocela w lampie? chyba za dużo kombinacji....ja w zasadzie juz problem rozwiazalam, ,mam fotocele, wiec metza nie wyzwalam z RC jak na razie

    Tak, da bo po podpięciu żarówki przez kabel jej wewnętrzna fotocela zostaje wyłączona (tak przynajmniej było na tych na których miałem okazję coś robić).
    A fotocela działająca na 2 błysk nie zwróci uwagi (a przynajmniej w założeniach nie powinna) na przed błyski sterujące i wyzwoli lampę dopiero w momencie głównego błysku.

    BTW. w warunkach studyjnych i tak MSZ TTL nie ma sensu, a jedynie manualne ustawianie mocy lampy więc nic nie tracisz na braku RC.
    Jedynie w kwestii wygody można kiedyś fotocele zamienić na radiowe wyzwalacze.
    Ostatnio edytowane przez NightCrawler ; 1.11.10 o 12:40 Powód: Automatyczne scalenie postów
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  10. #80
    | OlyJedi Awatar kasiulap
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    kaliska prowincja;)
    Posty
    78
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    tak w trybie RC jest widoczny dłuższy jakby podwójny błysk lampy wbudowanej, dlatego ta lampa z wbudowaną fotocelą odpala się za wcześnie

    ....wiadomo w przyszłości pomyśli się o czymś innym, na razie to tylko początki, więc nie ma co tutaj mówic o "wielkich" i drogich rzeczach
    Ostatnio edytowane przez kasiulap ; 1.11.10 o 12:44
    Cancan...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 9.03.10, 12:49
  2. Olympus C-2100 a male karty pamieci.
    By Alexxxx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15.06.08, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.