Strona 83 z 97 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #821
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Co proszę? "Większy szum jest efektem niższego odszumiania"
    No popatrz.... A ja myślałem że wielkość szumu zależy od jakości elektroniki sczytującej "ładunki" wygenerowane w diodach matrycy i dostarczającej je do przetwornika.
    A tu winę ponoszą "inżyniery"z OM, bo zaimplementowali za niskie odszumianie.
    Epicure pisał o szumie w plikach JPG. A szum w tych plikach wynika zarówno z ilości szumów generowanych przez matrycę jak i siły odszumiania oraz jakości algorytmów odszumiających. Może się więc zdarzyć nawet i tak że gorsza matryca w wyniku lepszego odszumienia da przyjemniejszy w odbiorze obrazek JPG.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #822
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    No popatrz.... A ja myślałem że wielkość szumu zależy od jakości elektroniki sczytującej "ładunki" wygenerowane w diodach matrycy i dostarczającej je do przetwornika.
    OM1 matryca Stacked BSI Live MOS vs EM-1vIII matryca Live-MOS, teoretycznie ta w OM1 jest nowsza/lepsza,procesor też podobno szybszy w OM1 ? co więc poszło nie tak ?
    https://www.pcmag.com/how-to/whats-t...d-stacked-cmos, cytat ze strony "BSI CMOS is around an f-stop better when it comes to image noise"
    nie mam raczej podejrzeń, że reszta elektroniki w OM-1 jest starsza/gorsza niż ta użyta w em-1vIII
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 31.10.22 o 00:02
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #823

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Problem robienia testów aparatów z wykorzystaniem coraz to nowszego softu polega na tym,
    że nie można stwierdzić na ile poprawa jest zasługą nowej matrycy.

    Dla marketingu to dobrze, bo nowe wydają się lepsze -napędza to sprzedaż,
    ale nie odpowiada na pytanie czy zdjęcia z nie najnowszego aparatu przepuszczone przez nowy soft byłoby gorsze od zdjęć z nowego aparatu.

    Dxo -producent oprogramowania pokazał kiedyś takie coś

    Ostatnio edytowane przez dcs ; 31.10.22 o 00:07

  4. #824
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Wydaje mi się że aparat powinniśmy traktować jako całość - sprzęt+oprogramowanie. Sam sprzęt bez oprogramowania zdjęcia ani filmu nie zrobi, samo oprogramowanie bez sprzętu na którym można je zainstalować też jest bezużyteczne.
    @wyszomirze po części masz rację. Tylko że silnik JPG nie jest mz oprogramowaniem systemowym. Tylko w pewnym sensie "uzupełniającym". Oprogramowanie matrycy jest w miarę stałą niezmienną częścią oprogramowania. I o ile nie zrobiono jakiegoś większego babola nie dającego się naprawić łatką,
    to raczej nikt już nie wraca do modyfikacji . Silnk JPG to aplikacja pracująca w pamięci aparatu, którą można w łatwy sposób modyfikować i poprawiać. Przez co w znaczny sposób wpływać na jakość zdjęć. Właściwie nie różniąca się od programów komputerowych.


    Z tym że dla mnie sercem aparatu cyfrowego jest matryca i przetwornik. Bo to one decydują najbardziej, jakiej jakości obrazek pojawia się na karcie pamięci.
    Sam JPG jest tylko skompresowanym zapisem danych zawartych w pliku surowym . A właściwie tylko ich częścią .
    Jeśli stworzymy lepszej jakości JPG od RAWa, to będzie to akt kreacji.
    Właśnie ukazuje się Sony A 7 V z zaimplementowaną AI.
    Od teraz robienie zdjęć nie będzie już rejestrowaniem obrazów, ale aktem kreacji .

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #825

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    @viruuss

    Matryca OM-1 ma bardziej złożoną konstrukcję z czterema fotodiodami na piksel wyjściowy -na czym mogą być straty fotonów.

    https://asia.olympus-imaging.com/pro.../feature3.html
    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jeśli stworzymy lepszej jakości JPG od RAWa, to będzie to akt kreacji.
    Właśnie ukazuje się Sony A 7 V z zaimplementowaną AI.
    Od teraz robienie zdjęć nie będzie już rejestrowaniem obrazów, ale aktem kreacji .
    Oprogramowanie OM Workspace wykorzystuje wyszkoloną przez sztuczną inteligencję redukcję szumów w celu zachowania szczegółów.

    Skuteczna eliminacja szumów dzięki funkcji redukcji szumów wspomaganej przez SI

    W celu zastosowania optymalnego poziomu redukcji szumów (NR) na zdjęciach wykonanych przy wysokich ustawieniach czułości wykorzystywana jest technologia głębokiego uczenia.
    Funkcję NR można stosować na plikach RAW zarówno w OM-1, jak i w tradycyjnych modelach*1 w celu stworzenia zdjęć o niższym poziomie szumów. https://app.olympus-imaging.com/olympusworkspace/pl/
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 31.10.22 o 00:31

  6. #826
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    mogą ale nie muszą
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #827
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    OM1 matryca Stacked BSI Live MOS vs EM-1vIII matryca Live-MOS, teoretycznie ta w OM1 jest nowsza/lepsza,procesor też podobno szybszy w OM1 ? co więc poszło nie tak ?
    https://www.pcmag.com/how-to/whats-t...d-stacked-cmos, cytat ze strony "BSI CMOS is around an f-stop better when it comes to image noise"
    nie mam raczej podejrzeń, że reszta elektroniki w OM-1 jest starsza/gorsza niż ta użyta w em-1vIII
    Nie mam pojęcia co poszło nie tak.
    Zakładasz, że do aparatów OM włożono nowe graty. A ja byłbym ostrożny z takimi tezami.
    W magazynach zostało sporo nie wykorzystanych części z racji słabego "zejścia" aparatów. Zwłaszcza tych najdroższych, które cenowo i swoimi możliwościowo nie były konkurencyjne do innych marek.
    Pozostało też mnóstwo zwrotów z europejskich sieci handlowych jak MM i innych.
    Przecież nikt ich nie wyrzucił bo miały napisane na obudowie Olympus.
    Nowa obudowa kosztuje parę dolarów.
    Mz OM ma za zadanie spieniężyć resztę stanów magazynowych. i nie słyszałem, aby robili coś nowego.
    Zobaczymy co się będzie działo.
    Sosy wypuszcza nową puszkę z AI. Co musiałby dać OM w nowych wcieleniach?

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #828

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jakaś przerwa między nimi musi być.
    A twój cytat mówi o BSI niepodzielonym na 4.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 31.10.22 o 00:38

  9. #829
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    @viruuss

    Matryca OM-1 ma bardziej złożoną konstrukcję z czterema fotodiodami na piksel wyjściowy -na czym mogą być straty fotonów.

    To chyba kolejna wersja matryc typu quad.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Oprogramowanie OM Workspace wykorzystuje wyszkoloną przez sztuczną inteligencję redukcję szumów w celu zachowania szczegółów.
    Próbowałem obrabiać zdjęcia tym programem...
    Niezależnie od poziomu iso, na obrabianym zdjęciu nie było właściwie szumu. Ale detalu i ostrych krawędzi także.
    Więc ja dziękuję

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Epicure pisał o szumie w plikach JPG. A szum w tych plikach wynika zarówno z ilości szumów generowanych przez matrycę jak i siły odszumiania oraz jakości algorytmów odszumiających. Może się więc zdarzyć nawet i tak że gorsza matryca w wyniku lepszego odszumienia da przyjemniejszy w odbiorze obrazek JPG.
    No ale te szumy przecież pochodzą ze źródła, czyli z RAWa z którego jest robiony JPG.
    Tym mniejsze szumy w JPGu, im mniejsza szum z matrycy/przetwornika.
    Silnik JPG jest czynnikiem wtórnym. Nie zapominajmy że sama kompresja redukuje jakość i produkuje artefakty w obrazie. Dodatkowe odszumianie też nie polepsza sprawy.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #830

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    To dobrze.
    Na razie Sztuczny Idiota nie przejmie kontroli nad światem.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 31.10.22 o 00:48

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.