Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88

Wątek: PANA leica 200/2,8!

  1. #81
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    To porażka strategii marketingowej
    i za wysokiego pozycjonowania obiektywu.
    -Trzeba było zaoferować coś tańszego -co by więcej ludzi przyciągnęło do systemu.
    Ich marketing mi nie przeszkadza, w sensie promowanie przez mały rozmiar ma sens, bo sam z tego powodu ten system kupiłem.
    Moim zdaniem problemem są tylko ceny.
    Jeżeli obiektyw serii L (takie Pro) w Canonie EF 200mm f2.8 koszutje $600 a dokładnie taki sam obiektyw w MFT $2999, to o czym tu dyskutować.
    Zwłaszcza że obiektyw Canona jest na FF i pokrywa cztery razy większą matrycę.
    Gdzie tu sens i logika?
    Gdyby urealnić ceny w MFT i sprzedawać np. taki PL200 f2.8 właśnie za te $600, MFT byłby najbardziej popularnym systemem na tej planecie. Wszyscy fotoamatorzy pewnie by w nim siedzieli, a FF miałoby może z 10% rynku głównie fotografów zawodowych czy innych pasjonatów.

  2. #82
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Gdyby urealnić ceny w MFT i sprzedawać np. taki PL200 f2.8 właśnie za te $600, MFT byłby najbardziej popularnym systemem na tej planecie. Wszyscy fotoamatorzy pewnie by w nim siedzieli, a FF miałoby może z 10% rynku głównie fotografów zawodowych czy innych pasjonatów.
    Nic dodać, nic ująć.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #83

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Muszę popolemizować W sumie nie wiemy czy to szkło było porażką, bo chyba nie wiemy jaką strategię miał Panas w związku z tym szkłem? Może zaplanowali produkcję jakiejś liczby sztuk w jednym rzucie, wyprodukowali i sprzedali? To jednak dość specjalistyczne szkło. A może faktycznie zwijają się z fotograficznego MFT i zamykają powoli sklepik...
    Porównania do ceny Canona nie rozumiem, tak zwyczajnie po ludzku Fizyczna ogniskowa owszem taka sama, światło też, ale jednak kąty widzenia diametralnie inne, dodatkowo Panas ma stabilizację, a Canon nie. No i na koniec: wg optycznych pierwsza wersja 200/2.8L jest z 1991 roku, a druga z 1996. Trochę to zmienia patrzenie na cenę, przynajmniej u mnie Przy czym, żeby nie było - nie bronię ceny tego PL, może mógłby być tańszy, może nadruk "Leica" jednak sprawia, że nie mógłby, ale porównanie do szkieł o kompletnie innych kątach widzenia i wypuszczonych na rynek 20-30 lat temu jest dla mnie nieuzasadnione. Jeśli Canon zrobi 200/2.8 L RF to pewnie cena będzie daleka od 600$...

  4. #84

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    EF 200/2.8 II na początku kosztował 800$, potem ze 100 mniej.
    EF 300/4 IS 1350$.

    Panasonic 200/2.8 mógłby być z połowę tańszy -1500$.

    DMW-TC14 i DMW-TC20 współpracują też z PL 50-200/2.8-4.

  5. #85
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.086
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Tyle (6500zł) mnie właśnie kosztował nowy , oczywiście z konwerterem, kupiony w EU w sklepie . Te ceny dzisiaj, zarówno za to szkło jak i 300 pro to jakieś nieporozumienie.

  6. #86

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jak jest z naprawami obiektywów Panasonic Leica w Polsce?

    Tak jak opisują -są reperowane wyłącznie w Japonii
    i serwis oferuje zakup innego odnowionego egzemplarza?

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4266767
    https://www.dpreview.com/forums/thread/4538790

  7. #87
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Porównanie z C 200/2,8 nie jest moim zdaniem zbyt trafione. Uwielbiam to szkło, ale jest to raczej nieco przerośnięta portretówka, a nie szkło do przyrody. Bliżej Panasa jest 300/4 IS, szczególnie podpięte do APS. W cenie nadal przepaść.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #88

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 23.11.22 o 12:47

Podobne wątki

  1. Konkurs Pana Słonika
    By Rafał Czarny in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.01.08, 19:34
  2. Oko Pana
    By Smerf Maruda in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.08.06, 11:12
  3. Tulejka Pana Rong Jin do 5060/7070
    By Kyokushin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.06.05, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.