Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 235

Wątek: Olympus OM-D E-M1 mark III

  1. #131
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Dzięki. Proszę @arhtus w takim razie poradź co byś złożył ze stajni Olympusa mając odłożone 10K ? Czy masz na myśli tylko obiektyw/obiektywy? Czy też jakąś puszkę? Jak nie nowa jedynka to stara pewnie też nie, może nowa 5-tka? Proszę podziel się co byś zrobił mając 10K na sprzęt.
    Tylko tak naprawdę to ja nie bardzo wiem na czym Ci zależy, jakich ogniskowych potrzebujesz, czego oczekujesz od sprzętu, ale ja będąc na Twoim miejscu, czyli stan - mam EM5II i chcę wydać trochę większego grosza na sprzęt foto postąpiłbym tak..
    Poczekałbym na testy i jeśli optycznie okaże się bardzo dobre (na co wszystko wskazuje) kupuję 12-45 (oficjalna cena jest zbójecka, ale ewentualny rabat sprowadza ją do znośnej) i mam w duecie z EM5 mały, świetny zestawik na co dzień, nawet z możliwością zabawy w jakieś macro, a do tego wziąłbym 40-150 f2,8 + grip HLD8 do zadań specjalnych + może w przyszłości telekonwerter do tego. Jeśli rabat Irassa jest nadal aktywny to za te dwa szkła wychodzi 7700, czyli tyle ile Ty planujesz wydać za samą puszkę!!!
    Aktualna cena EM1 III to jakiś absurd, dodali kilka ficzerów, które nie każdemu się przydadzą, a cenę ustalili z kosmosu i trzeba nie mieć rozsądku w głowie, ewentualnie zbyt dużo pieniędzy, żeby się nią interesować. Cena EM1 II też nie jest teraz jakaś sensowna. Moje zdanie jest takie, że aktualne ceny jedynek są nieuzasadnione sprzętowo i nieakceptowalne..
    Jeśli masz takie wielkie parcie na ten pro wyglądający korpus to najpierw kup szkła jakie Cię interesują, a korpus kup za jakiś czas gdy np. cena EM1 II spadnie do jakiś 4K bo na obniżkę trójki raczej nie ma co liczyć zbyt szybko.
    W międzyczasie zobaczysz co przyniesie przyszłość w Olympusie bo póki co to się zatrzymał sprzętowo kilka lat temu i wprowadza tylko jakieś małe usprawnienia, może i fakt pozytywne, ale krzyczy sobie za te drobnostki chore ceny.

    Druga opcja po najniższych kosztach to jeśli wiesz, że 12-100 zaspokoi Twoje potrzeby, to wystarczy to szkiełko i dodatkowy grip do piątki i już
    Można też iść do stajni Panasonica i wziąć G9 (porównując do jedynek Olka rewelacyjnie wyceniony) z 12-60 i ewentualnie w przyszłości 50-200, ale ten panas jest już sporym aparatem i ja osobiście wolałbym mieć na co dzień mały zestawik EM-5 + 12-45 z możliwością rozbudowy o grip + 40-150.

    No i mówimy tutaj o wydawaniu tych 10K na nowe szkła Olympusa, bo jeśli brałbyś pod uwagę używki to możliwości się jeszcze bardziej zwiększają lub koszty zmniejszają. Ja osobiście bym zaryzykował bo np. teraz 12-40 + 40-150 można by wyrwać za nieco ponad 6K, ale nie namawiam na używki bo zawsze jakieś ryzyko jest i trzeba mieć tego świadomość, no ale oszczędność na takim zakupie jest spora jeśli wszystko będzie ok.

    Mam wrażenie, że Ty nakręciłeś się na tą jedynkę i szukasz tutaj bardziej potwierdzenia słuszności swojej decyzji, a Ty masz już świetny aparat i brakuje Ci tylko szkieł do niego
    Z mojego punku widzenia EM-5II + 12-45 + 40-150 + grip to w takiej sytuacji najsensowniejsze rozwiązanie bo mamy mały świetny zestawik do focenia na co dzień i świetne tele w razie potrzeby.
    A tak w ogóle to proponuję 40-150 bo zauważyłem, że kręci Cię 12-100 tylko, że on znowu jest takim dziwnym obiektywem. Fakt ,że to szkło optycznie rewelacyjne i w miarę uniwersalne, ale ani to małe, ani jasne, ani to jakieś dłuższe tele, a przy tym drogie, choć zapewne wielu użytkownikom się sprawdza doskonale.
    Opcji wydania takich pieniędzy jest od groma, kwestia tylko określenia czego potrzebujesz
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 4.03.20 o 18:06

  2. #132
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    dlaczego AF fazowy to wada ?
    jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie - bo tak internetowy mit o wyższości af po kontraście nad tym po fazie, myślę,że większe znaczenie ma sposób oprogramowania, G9 z najnowszym softem moim zdaniem ma rewelacyjny AFC mimo tego, że ostrzy po fazie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #133
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @siemek - nie czytaj co piszą w necie.
    Idź do sklepu, weź do ręki G9, popatrz w wizjer i się zakochasz. Do tego możesz dokupić jakieś wymarzone szkło.
    A mały dobry, nawet bardzo dobry aparat już masz.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #134
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    dlaczego AF fazowy to wada ?
    Zaleta. wadą jest brak do starych szkieł - przeedytuję.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #135
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siemek Zobacz posta
    Ale co masz na myśli? To aluzja do PanaLeiki 12-60 ?
    Nie, to aluzja do 1III + 12-100.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #136
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    A co chcesz od takiego zestawu ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #137
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    A co chcesz od takiego zestawu ?
    Zestawu się nie czepiam, z pewnością jest świetny, ale obawiam się, że nie rozwiąże problemów kolegi. To byłby trzeci zestaw o bardzo podobnych parametrach. Sony ma trochę mniejszą matrycę, ale ma też jaśniejszy obiektyw, w sumie się to kompensuje, jakość zdjęć nie powinna być gorsza niż z Olka 14-150. Zestaw z 12-100 z pewnością będzie najlepszy optycznie, ale żadnej rewolucji nie spowoduje. Poza rewolucją w kieszeni oczywiście. Największą zaletą aparatów z wymienną optyką jest właśnie wymienność optyki i szedłbym jednak w tym kierunku, zamiast pakować kasę w kolejny zestaw o bardzo zbliżonych możliwościach.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #138
    Awatar Aang
    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Małopolskie
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    G9 nie posiada AF po fazie tylko po kontraście(chyba że czegoś nie zauważyłem,czytając test na Optyczne.pl @apz większa ilość pikseli to wada?Matryca jest mała ale oglądając sample testowe na ImageComparision różnica pomiędzy 16mpx a 20mpx jest widoczna i to dość znacznie.
    Ostatnio edytowane przez Aang ; 5.03.20 o 21:12
    Canon PowerShot G9X Mark II)))))))))

  9. #139
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aang Zobacz posta
    G9 nie posiada AF po fazie tylko po kontraście(chyba że czegoś nie zauważyłem,czytając test na Optyczne.pl
    To się zgadzać będzie z faktycznym stanem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #140
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chreasy Zobacz posta
    @siemek a nie myślałeś o nikonie Z6 + 24-70 mm f/4 + karta SONY XQD 64GB = 10.300 zł
    A jeszcze niedawno taki zestaw kosztował jedne 2000 euro. czyli ca. 8500 zł.
    Decydować się trzeba szybko. Czy to Oly czy inna puszka.

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.