Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Co sądzicie o zestawie?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar borowik23
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Piastów / Pruszków
    Posty
    109
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Co sądzicie o zestawie?

    Witam,
    zastanawiam się nad przejściem na system Olka - obecnie mam Canona 40D, Canona 100/2, Sigme 17-70 + lampę
    zastanawiałem sie nad przejściem na 5D Mk1 - ale koszta samego przejścia + zakup porzadnych eLek pełnoklatkowych - to za dużo ...
    Aparat ma mi posłuzyć do reportaży ślubnych, fotografii eventowej oraz sportowej.
    Od razu mówie, nie boje sie błyskać lampą, dlatego szumy przy iso tak bardzo mi nie przeszkadzaja - szczególnie, żę na odbitkach chociazby i tak strasznie ich nie widać (inna sprawa z głębią ostrości, ale z tym można cos pokombinowac)
    Myślałem nad zestawem :
    E-3
    14-54 (bądź być może 12-60 - a nawet chyba prędzej)
    50/2
    50-200 SWM
    w przyszlości prawdopodobnie 14-35 i 150/2
    lampa

    Ogólnie, zestaw wyniesie mnie z tego co patrzyłem, sporo taniej od 5D + 24-70L + 100-400L + 100/2 + 135L

    Wiem ze to forum Oliego, ale może pomożecie mi z ewentualnym ustaiweniem innego zestawu
    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Jak najbardziej polecam to co proponujesz, to w końcu mój zestaw 12-60 SWD, 50-200 SWD to super ostre i szybkie obiektywy, 50/2.0 również bardzo ostry, trochę wolniejszy, ale jeśli nie robisz macro to na prawdę tylko trochę.
    Ostatnio edytowane przez romek1967 ; 12.05.09 o 07:02
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar borowik23
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Piastów / Pruszków
    Posty
    109
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ile warto dać za używanego E-3 oraz 12-60? nie wiem, czy jednam na starcie nie będe musiał sie ograniczyc tylko i wyłącznie do zestawu E-3 + 14-54 + najmocniejsza lampa - do dyspozycji będe miał jakies 6 tys zł - i ogólnie, ilość ta będzie z miesiąca na miesiąc rosła ;p

  4. #4
    pat.p
    Gość
    Witam

    Wydaje mi się, że 40d to świetna maszyna. Przechodząc na E3 zyskasz w moim odczuciu niezłe szkła w przyzwoitej cenie, szybkość i konieczność używania lampy (napisałeś, że lampa w przyszłości - myślę, że przy tym zestawie to powinien być zakup priorytetowy).
    Uważam, że Canon bije na głowę Olympusa jeśli chodzi o dynamikę i użyteczność ISO od 400 wzwyż.
    Poza tym Olek nie jest pełnoklatkowy... Nie jest żadną konkurencją dla 5dMk1, więc to przejście będzie krokiem wstecz jeśli chodzi o rozwój zaplecza sprzętowego.

    To tylko moja opinia. Szanuję Olka za szkła - są wspaniałe, ale szkła to nie wszystko.

    Pozdrawiam
    Pat

  5. #5
    | OlyJedi Awatar borowik23
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Piastów / Pruszków
    Posty
    109
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Może troszke niejasno napisałem - lampa będzie w podstawowym moim zestawie - będzie kupiona od razu Po prostu nawet teraz lampy używam niemalże zawsze - wole to, od podbicia iso.
    Co do iso - w 40D nie zdażyło mi się jeszcze wyjść powyżej iso 800 - i raczej nie zdarzy - przyzwyczajenia z używania KM Dynax 5D - gdzie już iso 800 było naprawdę słabe.
    W moim odczuciu, iso 800 jest jeszcze w pełni używalne na E-3 - być może jestem ślepy ... chodzi raczej jednoczesnie o to, żę uda mi się dzieki przejściu na E-3 naprawdę sporo zaoszczędzic - a w chwili, kiedy będe już odpowiednio zarabiał - nie będzie problemem przejście na następcę - bo moim zdaniem, chyba w jakimś niedługim czasie powinien wyjść E-4 bądź E-5 - oby z 10 MP, bądź mniej - a poprawionymi szumami i zakresem tonalnym

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez borowik23 Zobacz posta
    ile warto dać za używanego E-3 oraz 12-60? nie wiem, czy jednam na starcie nie będe musiał sie ograniczyc tylko i wyłącznie do zestawu E-3 + 14-54 + najmocniejsza lampa - do dyspozycji będe miał jakies 6 tys zł - i ogólnie, ilość ta będzie z miesiąca na miesiąc rosła ;p
    Bierzesz wszystko co najlepsze, chodzi o Twoje plany zakupów z pierwszego wpisu


    Wg mnie za zestaw E-3+ 12-60 używany powinieneś się zmieścić w 5,5- 6k. Przy zestawie E-3+ 14-54, to koszt używki ca 4,5k. Lampa FL-50R to koszt ok. 1k. Przy wyborze obiektywu SWD koszt będzie wyższy.

    Udanych poszukiwań i zakupów oraz udanych fot. Pochwal się nimi na forum.
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Uważam, że Canon bije na głowę Olympusa jeśli chodzi o (...) użyteczność ISO od 400 wzwyż.
    Szanuję opinie innych, ale z tym ISO chyba lekko przesadziłeś, MZ puszki są porównywalne, przykład: http://www.slr.gr/2008/05/10/noise-t...-vs-canon-40d/
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar borowik23
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Piastów / Pruszków
    Posty
    109
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Szanuję opinie innych, ale z tym ISO chyba lekko przesadziłeś, MZ puszki są porównywalne, przykład: http://www.slr.gr/2008/05/10/noise-t...-vs-canon-40d/
    moim zdaniem również
    co do E-3 + 12-60 - jakbym miał szanse zmieścic się w 5,5 tys - brałbym prawie że od razu bo za sprzęt canona który mam, około tego obecnie wezme - inna sprawa, to ile warto dać za E-3 uzywane oraz 12-60 używane??

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    obecnie mam Canona 40D,

    zakup szkła pod 40d z myślą o FF

    jak dla mnie 24-70 canona i 135 to świetne szkła dlatego dziwi mnie twoje pytanie


    12-60 SWD, 50-200 SWD to super ostre i szybkie obiektywy,
    jak 50- 200 oceniacie do fotografi ślubnej , w ciemnych kościołach spisze sie rewelacyjnie

    Szanuję Olka za szkła
    ja też szanuje olka , zapytam tylko czemu zawsze porównania E3 + 12-60 do puszek z FF

    porównajcie gdy olek wyda FF

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez borowik23 Zobacz posta
    moim zdaniem również
    co do E-3 + 12-60 - jakbym miał szanse zmieścic się w 5,5 tys - brałbym prawie że od razu bo za sprzęt canona który mam, około tego obecnie wezme - inna sprawa, to ile warto dać za E-3 uzywane oraz 12-60 używane??
    Przecież to zależy od konkretnej sytuacji... gwarancja, ilośc klatek, stan, f-vat...

    Właśnie... dlaczego po prostu nie kupisz nowego na firmę. 22% masz taniej.

Podobne wątki

  1. Ogniskowa w zestawie E-System + obiektyw T-Mount
    By Latawiec in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21.09.09, 15:50
  2. Co myslicie o takim zestawie ??
    By oczko_ns in forum Studio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.10.08, 19:00
  3. Co myslicie o takim zestawie?
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.08.05, 20:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.