Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 228

Wątek: Nikon DF

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Nikon DF

    Jak widać Nikon miał coś ukryte w zanadrzu na Sony Alphe 7. Pokazały się zapowiedzi promujące nowego FF bezlusterkowca żółtego giganta nawiązującego do stylistyki analogowego Nikona FM2. Pewnie na dniach pokażą go całego, ciekawe tylko co na to inni producenci ; )




  2. #2
    | OlyJedi Awatar adi_jm
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Zamość
    Posty
    162
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Pierwsze sygnały mówiły o nim w kontekście konstrukcji bez lustra, którą jak późniejsze plotki pokazały wcale być nie musi Na pewno ciekawie budują atmosferę wokół stworzonej przez siebie kategorii "pure photography".

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Ciekawe co Nikon wymyślił... samym hasłem "pure photography" nie zawojuje się rynku który jest już mocno nasycony, trzeba coś bardzo konkretnego zaproponować... zresztą, samo hasło, jest takie jakby ukradzione Leice...
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar adi_jm
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Zamość
    Posty
    162
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    ...jakby ukradzione Leice...
    W rzeczy samej Może sam aparat ma być ascetyczny i zarazem stylowy jak Leica ciekawi mnie czym jeszcze może się wyróżniać (właściwości), po za retro stylistyką rzecz jasna. Pytanie czy ma się czymś więcej wyróżniać, czy przede wszystkim dobrze (modnie) wyglądać?

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Intrygujące zapowiedzi. Żeby tylko tak mieli lepszy serwis.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    Awatar szuman
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    28
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Ponoć ma to być pełnoklatkowa lustrzanka w stylu retro, stylizowana na analogowych Nikonach F i pozbawiona nowoczesnych pierdół, z filmowaniem włącznie. "Czysta fotografia" - o to może tu właśnie chodzić.
    Kilka puszek, trochę szkieł i lamp oraz kupa drobiazgów i zapał, by to wszystko nie leżało bezczynnie.
    Zapraszam - Marcin Szumański - fotografia, reklama, doradztwo

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Filonxxxl
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    95
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Cytat Zamieszczone przez adi_jm Zobacz posta
    Pytanie czy ma się czymś więcej wyróżniać, czy przede wszystkim dobrze (modnie) wyglądać?
    Wyróżniać to się będzie "szklarnią"...

    Cytat Zamieszczone przez szuman Zobacz posta
    Ponoć ma to być pełnoklatkowa lustrzanka w stylu retro, stylizowana na analogowych Nikonach F i pozbawiona nowoczesnych pierdół, z filmowaniem włącznie. "Czysta fotografia" - o to może tu właśnie chodzić.
    Jeśli to prawda to już się obśliniłem... Oby tylko z ceną nie przegięli... Taaaa, żółci z ceną nie przegięli, co ja bredzę...
    Jeszcze kiedyś zrobię dobrą fotkę... kiedyś
    Pozdrawiam serdecznie, Darek

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Coś rumorsy wspominały o cenie 3000$, czyli ile to będzie u nas...nie chcę ze strachu liczyć
    Rolleicord, Canon
    flickr

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    no właśnie... i wszystko rozbija się o cenę....

    Gdzieś, w tyle głowy, siedzi mi marzenie o "aparacie do czystej fotografii". O takim, co to będzie miał minimum pokręteł i przycisków (czas, przesłona, iso, głębia ostrości, pomiar światła matrycowy/punktowy i spust migawki). O aparacie który nie będzie miał telewizorka, ba, nie będzie nawet produkował jotpegów...

    Czysta fotografia...

    Tylko że... po co się tak ograniczać? mam w OMD opcję kręcenia filmów i użyłem jej może 2 razy? z ciekawości raczej niż z potrzeby... więc... ? przecież nie muszę z niej korzystać. Niech sobie będzie, nie przeszkadza mi.... nie zauważyłem żeby wbudowanie tej opcji w aparat pogorszyło jakość zdjęć... więc jeszcze raz po co się ograniczać? Owszem, gdyby aparat bez filmowania był o 30% tańszy od takiego co filmować potrafi to byłbym wybrał ten tańszy... ale coś się zanosi że ten czysty Nikon nie będzie tańszy...

    więc czymże przyciągać będzie potencjalnych klientów? Super dynamiką matrycy? hmmm - jest możliwe... może z racji niewielkiej rozdzielczości będzie sobie dobrze radził z winietowaniem... może będzie bardzo lekki i poręczny? (chociaż ja uważam że taki D600/D610 rewelacyjnie w ręce leżą i nic lepszego nie trzeba)

    A może to będzie tylko legenda, sentymenty i zagrywka pod snobów? jeśli tak... to Nikon powinien zaimplementować jeszcze taką funkcję że na jedną kartę pamięci można wgrać nie więcej niż 36 zdjęć
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #10
    | OlyJedi Awatar adi_jm
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Zamość
    Posty
    162
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Nikon DF

    Istnieje duża szansa, że będą można do niego dokupić specjalną gruszkę za powiedzmy 100$ z napisem Nikon
    Ostatnio edytowane przez adi_jm ; 28.10.13 o 11:32

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon 1 v2
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 26.10.12, 12:22
  3. Nikon P80
    By Don Pedro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.04.08, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.