Strona 11 z 30 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 296

Wątek: Zabawmy się - nauczmy się

  1. #101
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    Głównie zastanawiałem się czy można usunąć te śmieciarki
    Zakres pracy sobie zmniejszyłem do części jednej.
    Nie wyszło to najlepiej. "Wzorek" na murku wyraźnie wskazuje, że coś było robione w tym miejscu. Dodatkowo z kadru wyszedł drugi śmietnik.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Mi zabrakło kawałka nieba a i tak nie do końca wyprostowałem.
    Mi też zabrakło ale w Gimpie są narzędzia "Stempel" i "Łatka". Poradziłem sobie z brakującym niebem, brakującym kawałkiem płota w PD i brakującym chodnikiem w LD.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #102
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie wyszło to najlepiej. "Wzorek" na murku wyraźnie wskazuje, że coś było robione w tym miejscu. Dodatkowo z kadru wyszedł drugi śmietnik.

    Mi też zabrakło ale w Gimpie są narzędzia "Stempel" i "Łatka". Poradziłem sobie z brakującym niebem, brakującym kawałkiem płota w PD i brakującym chodnikiem w LD.
    Ja to odpuściłem, aby pokazać Bogdanowi, ze trzeba robić spory zapas na prostowanie, albo trzymać obiektyw poziomo.

  3. #103
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie dało rady, za blisko było. Wiem o zapasie, ale dlatego tak wyszło zdjęcie i dlatego włączyłem je do zabawy.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #104
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Ogladając wszystkie próby uważam, że orginał wygląda najbardziej naturalnie. Największym problemem na wszytstkich poprawkach jest góra wieży i proporcje obiektu.

  5. #105
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Ogladając wszystkie próby uważam, że orginał wygląda najbardziej naturalnie. Największym problemem na wszytstkich poprawkach jest góra wieży i proporcje obiektu.
    Pełna zgoda. Oryginał tworzy harmonijną całość, a w prostowanych coś się wyprostowało, ale kosztem fragmentów, które przy okazji przybrały karykaturalne kształty.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #106
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Ogladając wszystkie próby uważam, że orginał wygląda najbardziej naturalnie. Największym problemem na wszytstkich poprawkach jest góra wieży i proporcje obiektu.
    To teraz nasuwa się pytanie. Prostować czy nie? Faktem jest, że po prostowaniu może się ostać mały koszmarek, ale bez bywa jeszcze gorzej. I co wtedy?

  7. #107
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Porzucić obiektyw szerokokątny. (Po co fotografować szerokokątnym a potem psuć jego odwzorowania.?) Do architektury są inne szkła. (albo standardowe ogniskowe.)

    To tak jak z modą (szczególnie u fotografów na sciankach) na szkła szerokokatne do portretów a szczególnie 35 mm dla FF. I pokazują później potworki z krótkimi nózkami i głowami jak u łosia. Ja jakbym był modelem na takich zdjeciach to bym wystepował z pozwami o zniesławienie. (Ale "gwiazdy" wiadomo nie ważne źle czy dobrze , wazne zeby mówili i pokazywali.)
    Oczywiście jest to moja opinia - starego zgrzybiałego marudy.
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 20.11.20 o 11:07

  8. #108
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Porzucić obiektyw szerokokątny. (Po co fotografować szerokokątnym a potem psuć jego odwzorowania.?) Do architektury są inne szkła. (albo standardowe ogniskowe.)

    To tak jak z modą (szczególnie u fotografów na sciankach) na szkła szerokokatne do portretów a szczególnie 35 mm dla FF. I pokazują później potworki z krótkimi nózkami i głowami jak u łosia. Ja jakbym był modelem na takich zdjeciach to bym wystepował z pozwami o zniesławienie. (Ale "gwiazdy" wiadomo nie ważne źle czy dobrze , wazne zeby mówili i pokazywali.)
    Oczywiście jest to moja opinia - starego zgrzybiałego marudy.
    Tu pełna zgoda, ale całkiem bym nie porzucał, bo jednak są kadry gdzie krzywizn nie widać, a i szerokość mile widziana. Zdarza się też, że nie ma odejścia. I albo robimy szerszym szkłem licząc się z konsekwencjami, albo idziemy na kawę.

  9. #109
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To teraz nasuwa się pytanie. Prostować czy nie? Faktem jest, że po prostowaniu może się ostać mały koszmarek, ale bez bywa jeszcze gorzej. I co wtedy?
    Dlatego jak zauważyliście w pierwszym zdjęciu - nie prostowałem calkowicie pionów a poziomów nie ruszałem w ogóle. A wieżę tylko trochę klepnąłem w łeb. Wydaje mi się że ogląda się nieźle - jest skrót perspektywiczny taki jak w rzeczywistości.
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Porzucić obiektyw szerokokątny. (Po co fotografować szerokokątnym a potem psuć jego odwzorowania.?) Do architektury są inne szkła. (albo standardowe ogniskowe.)
    To tak jak z modą (szczególnie u fotografów na sciankach) na szkła szerokokatne do portretów a szczególnie 35 mm dla FF. I pokazują później potworki z krótkimi nózkami i głowami jak u łosia. Ja jakbym był modelem na takich zdjeciach to bym wystepował z pozwami o zniesławienie. (Ale "gwiazdy" wiadomo nie ważne źle czy dobrze , wazne zeby mówili i pokazywali.)
    Oczywiście jest to moja opinia - starego zgrzybiałego marudy.
    Nie całkiem. Tu jak w pierwszym poście napisałem użyta była Laova. A to jest obiektyw rektalinearny (nie krzywi). Jedyny ból, to to że był zadarty lekko do góry z powodu braku miejsca. Ewentualnie można by jeszcze zrobić składankę w panoramę... i pewnie to by było najlepsze wyjście dla takiego ujęcia.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tu pełna zgoda, ale całkiem bym nie porzucał, bo jednak są kadry gdzie krzywizn nie widać, a i szerokość mile widziana. Zdarza się też, że nie ma odejścia. I albo robimy szerszym szkłem licząc się z konsekwencjami, albo idziemy na kawę.
    Nazwa:  hehe.gif
Wyświetleń: 98
Rozmiar:  6,5 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #110
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tu pełna zgoda, ale całkiem bym nie porzucał, bo jednak są kadry gdzie krzywizn nie widać, a i szerokość mile widziana. Zdarza się też, że nie ma odejścia. I albo robimy szerszym szkłem licząc się z konsekwencjami, albo idziemy na kawę.
    Też sie zgadzam. np. krajobrazy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.