Strona 151 z 262 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.510 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1501
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    [...] Druga tragedia polega na tym, że Olka było stać na finansowanie przez dziesięć lat dziwnych ruchów w dziale foto, stać ich było na ten kaprys.
    Sęk w tym, że jeśli ktoś finansuje zbyt dużo dziwnych, nietrafionych ruchów w pewnym momencie kończą mu się zasoby - i wtedy już go nie stać - również na finansowanie tych dobrych ruchów.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #1502
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Sęk w tym, że jeśli ktoś finansuje zbyt dużo dziwnych, nietrafionych ruchów w pewnym momencie kończą mu się zasoby - i wtedy już go nie stać - również na finansowanie tych dobrych ruchów.
    Jest jeszcze taka wersja, że nie skończyły się zasoby, tylko cierpliwość akcjonariuszy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1503
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Było dziwnie, w sklepach foto, aparatów i obiektywów Olka jak na lekarstwo, trzeba było się mocno rozglądać i wiedzieć czego szukać.
    Może z samego początku stały razem z innymi, potem praktycznie nie można było ich kupić, przynajmniej u nas w Polsce. Coś nie działało.
    Przecież warto trochę przeszkolić/poinformować handlowców, pokazać czym wyróżnia się sprzęt, dlaczego go wybierać ... tego mi brakowało.
    Wyglądało jakby dział obrazowania był pozostawiony samemu sobie - działajcie, jak wam się uda, to fajnie, pomocy z centrali jednak nie dostaniecie.
    jest dobrze

  4. #1504
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    ...
    Przecież warto trochę przeszkolić/poinformować handlowców, pokazać czym wyróżnia się sprzęt, dlaczego go wybierać ... tego mi brakowało.
    ...
    W czasach dużego 4/3 tego nie brakowało, wręcz przeciwnie. Strach było wejść do działu foto w MM, bo zaraz atakował sprzedawca z wciskaniem Olka, a skutek był ten sam.Chyba zabrakło czegoś innego, jakiejś spójnej wizji systemu jako całości. Wsparcia makro też zabrakło, nawet teraz widać, że to chyba najmocniejsza strona Olympusa, a szkieł jak na lekarstwo. W tym temacie powinni mieć wszystko łącznie z różnymi wariantami światła, ambasadorami, tutorialami, nie mają prawie nic. Drugi temat, to wakacje/urlopy i tu tez bez szału. Nie mylmy wakacji z fotografią podróżniczą. Po co komu bzdurne PRO (poza 12-40) lub wciskanie kitu o sporcie?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1505

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W tym temacie powinni mieć wszystko łącznie z różnymi wariantami światła, ambasadorami, tutorialami, nie mają prawie nic. Drugi temat, to wakacje/urlopy i tu tez bez szału. Nie mylmy wakacji z fotografią podróżniczą. Po co komu bzdurne PRO (poza 12-40) lub wciskanie kitu o sporcie?
    DR5000 pociskało kit o sporcie https://dr5000.com/mistrzostwo-swiata/
    ...a teraz robią dobrzrze Sony https://www.youtube.com/c/DR5000com/videos


    Ambasadorów i internetowych naganiiaczy na Olympusa było dość.

  6. #1506
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    DR5000 pociskało kit o sporcie https://dr5000.com/mistrzostwo-swiata/
    ...a teraz robią dobrzrze Sony https://www.youtube.com/c/DR5000com/videos


    Ambasadorów i internetowych naganiiaczy na Olympusa było dość.
    Gdy 150-400 f4.5 wypuszcza to i sport będzie czym ogarnąć.
    Kwestia będzie ceny do mozliwosci, czy będzie rozsądna (40-150 f2.8 wycenili ok) czy bardziej fantazyjna (300 f4).
    Ostatnio edytowane przez piaseczek ; 21.09.20 o 23:37

  7. #1507
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Gdy 150-400 f4.5 wypuszcza to i sport będzie czym ogarnąć.
    Kwestia będzie ceny do mozliwosci, czy będzie rozsądna (40-150 f2.8 wycenili ok) czy bardziej fantazyjna (300 f4).
    Zrobimy forumowa zrzutkę, i będziemy się nim dzielić

  8. #1508
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Gdy 150-400 f4.5 wypuszcza to i sport będzie czym ogarnąć.
    Na FF wychodzi zakres do 800 mm. Nikt takich nie używa do sportu. Wystarcza zakres do 400-500 mm, czyli w 4/3 da to 250 mm. Ale .. szkło ma być jasne i co gorsza aparat musi miec dobre bardzo wysokie ISO. Bo trzeba używać bardzo krótkich czasów. W przypadki sportu halowego do krótkich czasów dojdzie mała ilość światła sztucznego.
    FF króluje w sporcie, APS-C uzywane jest co najwyżej jako drugie body albo przez osoby, którym brak kasy na FF. 4/3 to nie jest system do focenia sportu. Pomijam okazjonalne sprawy. Jesli ktoś będzie chciał się zajmować fotografią sportową będzie szukał innych rozwiązań.

  9. #1509
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Po co używać m4/3 do sportu? To się kompletnie mija z celem. Ten system jest świetny w paru innych zastosowaniach, w jeszcze kilku jest co najmniej dobry - narzędzia się powinno używać zgodnie z przeznaczeniem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1510
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zupełnie nieznana firma i potrafi wykorzystac/kupić nowy sensor quad bayer m43 od Sony:
    https://www.43rumors.com/and-here-it...ce-mft-camera/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.