Strona 26 z 40 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 398

Wątek: Olympus sprzedaje dział aparatów!

  1. #251
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Widzę tu straszne parcie na nowe modele. Warto zastanowić się nad tym czy D700, D3s, 1Dx, A7s mk2 czy choćby A6000 przestały robić zdjęcia. Niektóre z nich kręcą też niepodłe wideo.
    Najtańszy z zestawu jakością obrazu zabija dowolnego zawodnika ze stajni Olka a kosztuje poniżej 500 EUR... Pobudka, hehe.
    To chyba nie tak działa. To prawda że starsze modele dalej robią dobre zdjęcia, ale jak kogoś stać to bierze najnowsze aparaty. Ot i cała tajemnica
    OM-D... Miałem...

  2. #252
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Wczoraj zainteresowałem się Sony a7II i tak się zastanawiam mając G1, G5 + szklarnię od 7 do 60 po jakiego grzyba kupiłem e-M5II + 12-40/2,8.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #253
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Wczoraj zainteresowałem się Sony a7II i tak się zastanawiam mając G1, G5 + szklarnię od 7 do 60 po jakiego grzyba kupiłem e-M5II + 12-40/2,8.
    To chyba dobry dowód na skuteczność reklamy

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elfior Zobacz posta
    To chyba nie tak działa. To prawda że starsze modele dalej robią dobre zdjęcia, ale jak kogoś stać to bierze najnowsze aparaty. Ot i cała tajemnica
    Chyba nie. tu bardziej chodzi o amatorski mit, że nowszy aparat sam zrobi lepsze zdjęcia.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #254
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    U amatorów może masz rację, ale ja mówię o pasjonatach, amatorach ale nie z pierwszej łapanki. Jeśli mnie stać, to kupię najnowszy, lepszy (teoretycznie) model.
    OM-D... Miałem...

  5. #255
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elfior Zobacz posta
    U amatorów może masz rację, ale ja mówię o pasjonatach, amatorach ale nie z pierwszej łapanki. Jeśli mnie stać, to kupię najnowszy, lepszy (teoretycznie) model.
    Absolutnie tak to nie działa. Pasjonat już wie czego potrzebuje. Jeśli pstryka landszafty, to nie wyda pieniędzy na model, którego jedyną zaletą jest szybszy AF i więcej fps. Prędzej wyda pieniądze na ciekawy landszaftowo wyjazd. U amatorów kupno nowej puszki działa trochę jak postanowienie noworoczne: kupię najnowszą puszkę i od tej pory będę robił super zdjęcia
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #256

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Prawda też jest taka, że wielu osobom udziela się syndrom GAS (Gear/Gadget Aquisition Syndrome). Pasjonat czy zawodowiec zna swój sprzęt na wylot, zna jego wady i nauczył się je obchodzić. Często jest to cenniejsze niż nowy korpus. Rozmawiałem w zeszłym roku z zawodowcem, który robi zdjęcia w kościołach. Zagadałem go o sprzęt bo zauważyłem że pstryka leciwym Canonem 50D. Stwierdził, że nie myśli o wymianie gdyż nowsze aparaty nic nie wniosą do jego pracy. Po jakimś czasie oglądałem zdjęcia jakie zrobił - byłem pod wrażeniem. Tak jak napisał @fret często lepiej wydać pieniądze na ciekawszy wyjazd plenerowy. No ale cóż tak to już jest, że człowieka kusi nowszy sprzęt. Dotyczy to nie tylko foto ale tez innych dziedzin. Gdyby każdy miał podejście jak fotograf z 50D to sytuacja branży była by jeszcze gorsza.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  7. #257
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    No właśnie tak to działa.
    Mam auto do sprzedania. Jest perfekcyjne, mało pali (4,7) wygodne, nawet ładne. Dla mnie i dla żony jak znalazł. Tyle że to model III a nie IV.
    Jak ktoś chce to za 19 000 sprzedaję
    ===AUTENTYCZNIE===
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #258
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No właśnie tak to działa.
    Mam auto do sprzedania. Jest perfekcyjne, mało pali (4,7) wygodne, nawet ładne. Dla mnie i dla żony jak znalazł. Tyle że to model III a nie IV.
    Jak ktoś chce to za 19 000 sprzedaję
    ===AUTENTYCZNIE===
    jednak sam sprzedajesz, czyli szukasz jelenia większego niz Ty...

    Pora kończyć myśl. Jeśli ktoś robi dobre zdjęcia, wie jaki efekt chce uzyskać, to pstryka starym aparatem, a jak juz coś kupuje, to czasem nawet używkę, albo najnowszą nówkę jeśli dojdzie do wniosku, że jest w niej istotna zmiana. Jeśli zdjęcia nie przemawiają, to buduje się prestiż i wlasną samooceną najnowszym sprzętem. Taki lajf. W każdej dziedzinie.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 1.07.20 o 14:40
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #259
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Bo chodzi o to, by gonić króliczka, a nie żeby go złapać.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #260

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Olo przez swoją opieszałość w działaniu utopił OM oraz 4/3. Po śmierci 4/3 nic nie wskazywało na to że z kolejnym systemem będzie inaczej.
    Lista utopionych systemów Olympus jest dłuższa:

    -analogowy Olympus Pen F formatu połówkowego https://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_Pen_F -nie przeżył do końca ery fotografii tradycyjnej!

    -analogowy Olympus OM z AF.
    Trochę klientów kupiło licząc, że z Olympus wejdą w świat lustrzanek AF
    ...skończyło się na dwóch modelach aparatów ...i ośmiu obiektywach https://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_OM_system#Lenses



    ...i do piachu.

Podobne wątki

  1. Panasonic sprzedaje dział foto?
    By 2ev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 11:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.11.11, 15:40
  3. Prezentacja wideo aparatów Olympus PEN: E-P3, E-PL3, E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.09.11, 14:12
  4. Producenci aparatów Olympus
    By Mr_Moko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.09.04, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.