złote szyby
1.2.3.4.
tak się rodzi bursztyn
1.2.3.
grudniowy kwiatek ten sam kwiatek różne ustawienia
1.2.3.4.
gałązki na tle księżyca
ustawienia ful manual.
Co można poprawić?.
Wersja do druku
złote szyby
1.2.3.4.
tak się rodzi bursztyn
1.2.3.
grudniowy kwiatek ten sam kwiatek różne ustawienia
1.2.3.4.
gałązki na tle księżyca
ustawienia ful manual.
Co można poprawić?.
A co chciałbyś zmienić? Co chciałbyś osiągnąć?
Chciał bym wiedzieć czy fotki są w poprawne ( do przyjęcia ), czy są jakieś błędy .Dotąd miałem "pstrykacza" pełny automat i robił tam jakieś fotki.
To są dawne fotki
np
Teraz chciał bym robić dużo lepsze
Na początek wywal datę ze zdjeć.
I zdecydowanie bardziej patrz co i jak masz w kadrze zanim wciśniesz spust.
Chodzi mi o ocenę pierwszych fotek.
Te z datą to już przeszłość choć według mnie są fajne
Drugi punkt jak najbardziej tyczy się wszystkich fotek. ;)
I rada - nie wrzucaj nastu zdjeć, bo trudno odnosić się potem do każdego.
Cieszymy sie z Toba z nowego aparatu:)
No i grunt to miec wlasne zdanie:)
pozdro
Ja na razie chciałem poznać możliwości robienia zdjęć na ustawieniach manualnych. Te pierwsze fotki to , jak zrobić poprawnie technicznie zdjęcie przy manualnych ustawieniach. Chodzi mi o ocenę iso, przysłona, czas. Prawie każde urządzenie posiada jakieś tajemnice i chcę je poznać aby potem je stosować.
Na przykład jak ustawić ostrość na księżyc gdy fokus nie daje radę, jaka przy tym przysłona i czas na danej czułości. Na ustawieniach auto nic nie widać jedna mgła.
Jeżeli chodzi o zdjęcie kościoła, to mam zadanie dla Ciebie. Idź do proboszcza rzuć trochę grosza na tacę i poproś go aby przez trzy kolejne wieczory w okolicy zachodu słońca zaświecił wszystkie światła w kościele. A Ty uzbrojony w najprostszy statyw rób przez te trzy wieczory zdjęcia tego kościoła, wybierz najlepsze Twoim zdaniem i wstaw jeszcze raz. Kościoły z witrażami maja wielki potencjał do naprawdę fajnego zdjęcia, tylko trzeba się do tego przyłożyć. Póki co Twoje foty są przypadkowe... aha fascynacja funkcją macro bardzo szybko przechodzi, więc jakoś specjalnie takimi zdjęciami się nie przejmuj...;)