czy może ktoś porównywał panasonic 25 f1,7 z sigmą 30 f1,4, głownie pod względem ostrości
Wersja do druku
czy może ktoś porównywał panasonic 25 f1,7 z sigmą 30 f1,4, głownie pod względem ostrości
Tu już ktoś porównał: https://www.youtube.com/watch?v=cDnAD8Ra_sg
Niestety nie po polsku...
Wiesz co, nie wiem ale się wypowiem :-)
To znaczy mam 30 f1.4 Sigmy (mocowanie Sony E), używane na A6500, i to jest rekordowo ostry obiektyw.
W zasadzie wszystkie Sigmy które posiadam (a mam ich sporo) są ostrzejsze od ich systemowych odpowiedników, czy to Sony czy to Canon.
Ponieważ obiektyw z mocowaniem MFT to ten sam obiektyw który ja posiadam (różnią się tylko bagnetem), to jestem przekonany że jeżeli go kupisz będziesz zadowolony.
Jest też dobry test tego szkła (pod MFT) na Optycznych.
Oni też potwierdzają że to co napisałem o tym szkle :
https://www.optyczne.pl/394.4-Test_o...87_obrazu.html
Jeśli chcesz, to mogę Ci zrobić jakiś test - tylko nie wiem jaki :shock:
Mam Sigmę 30/1,4 i Leice 25/1,4
największy problem, że używam tej optyki przy czułościach od 1000 do 1600 iso i temperaturze ok 3200 i tu zaczynają się "schody" :(, dla przykłady 42,5 panasonic jest nieobliczalny i momentami nie do zaakceptowania to co produkuje, największym jego plusem to stabilizacja, dla porównania sigma 56, radzi sobie bardzo dobrze, z 25 jest tak, że do końca nie wiesz, bo będzie dobrze lub słabiej ??? i nie wiem od czego to jest uzależnione ?, przy czym 20 panasonic spisuje się prawidłowo, tak samo jak dobrze, a nawet bardzo dobrze spisywała się sigma 60 f2,8 (ale była trochę za ciemna), sigma 30 f2,8 była przeciętna ale przewidywalna (niestety też za ciemna), a nie mam porównań w tych warunkach, wprost testuję na sobie ;)
No nie wiem - taka temperatura i takie ISO to gdzieś w kopalni ? To raczej wpływ na matrycę, a nie na szkło, choć może coś nie wiem :roll:
Mam Panasonica 25mm 1.7, zdarzyło mi się parę razy, że zawiesił mi się E-M1 MII kiedy przypięty był właśnie ten obiektyw. Tak było kilkakrotnie przy zdjęciach wieczornych, większa czułość i dłuższy czas. Z rok nie używałem tego obiektywu więc nie wiem czy po wgraniu najnowszego oprogramowania do aparatu ponownie zdarzy się zawieszenie systemu w body.