PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa / skąd części ?



Lysy_11
9.01.08, 22:32
Witam wszystkich, niedawno dostałem wspaniały obiektyw Zuiko 50mm f1.4 ale niestety w opłakanym stanie. Wziołem się wiec do naprawy ale potrzebuje kilku cześci:

Pierscien do mocowania filtrów pogięty,
Brakuje gumy na pierścieniu ostrości,
Brak malutkiej kuleczki śr. ok. 1mm do przesłony,

Narazie tyle znalazłem brakujących części, ale problem jest taki że nie wiem gdzie można je dostac, ktoś z forumowiczów naprawia sam swoje manualne szkła :?: Skąd bierzecie brakujące cześci. :?:

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam Darek.

-M
9.01.08, 22:37
Kiedyś miałem dwa szkła do naprawy... wycena była tak duża, że lepiej było kupić nowe.

suchar
9.01.08, 22:40
Kiedyś miałem dwa szkła do naprawy... wycena była tak duża, że lepiej było kupić nowe.

Ja podobnie. Mam u siebie Nikomata FT 2 dziadka z zepsutym światłomierzem i do niego Vivitara 85-205 Macro (OIDP) z pleśnią na soczewkach. Oddałem je do wyceny, ale jak powiedzieli mi, że za obie naprawy będzie 300 i 350zł, czyli łącznie 650zł, to zrezygnowałem i kupiłem OM-20.

Lysy_11
9.01.08, 22:41
Ale ja naprawiam sam, poprostu myślałem że może gdzieś można dostac części do obiektywów, ale szczerze w to wątpie :cry: Ewentualnie ma może ktoś uszkodzoną 50mm 1.4 i chętnie sprzeda za niewielką cene... :?:

-M
9.01.08, 22:43
No rozumiem, sam też stwierdziłem, że lepiej to własnoręcznie zmajstrować, zepsuć bardziej się nie da... tylko... nie mam śrubokręcików i za chiny znaleźć nie mogę takich malutkich.

Lysy_11
9.01.08, 22:47
Jesli mogę ci coś doradzic, idź do zegarmistrza oni mają małe precyzyjne śrubokręty z magnesem idealne do tego typu majsterkowania, jak dobrze trafisz to któryś ci sprzeda lub da namiary gdzie kupił :mrgreen: Mam takie, i wcale nie kosztowały dużo, za ok 30zł kupisz komplet 6 śrubokrętów.

Lysy_11
9.01.08, 22:54
Sprawdziłem na allegro:

Takie droższe Allegro (http://www.allegro.pl/item289395999_srubokrety_precyzyjne_ikh_zestaw_6_c zesci.html)

I te tańsze
Allegro (http://www.allegro.pl/item292638967_wkretaki_srubokrety_precyzyjne_dlugi e_6_szt.html)

Smerf Maruda
9.01.08, 23:03
Narazie tyle znalazłem brakujących części, ale problem jest taki że nie wiem gdzie można je dostac, ktoś z forumowiczów naprawia sam swoje manualne szkła :?: Skąd bierzecie brakujące cześci. :?:

Poszukaj tutaj:

http://www.micro-tools.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=SFNT&Store_Code=MTE

-M
9.01.08, 23:30
Dzięęęki ;D

Jesteście wielcy ;D

:olekrulez1:

Mirek54
9.01.08, 23:45
No rozumiem, sam też stwierdziłem, że lepiej to własnoręcznie zmajstrować, zepsuć bardziej się nie da... tylko... nie mam śrubokręcików i za chiny znaleźć nie mogę takich malutkich.
W kazdym sklepie z narzedziami kupisz.Sa po 1.99€-nie odkrecisz 10 wkretow i do wywalenie.Te inne jak na fotce 4.99€.Uzywam juz ponad trzy lata.

matzz
9.03.08, 20:12
Dzien dobry wszystkim!
Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu warsztatu, w ktorym mily pan naprawilby
mojego ukochanego OM10.
Czesci posiadam gdyz zakupilem drugiego OMka, ktory dziala bez zarzutu.
Mimo to wolalbym tchnac dusze w mojego staruszka gdyz wizualnie prezentuje sie bez zarzutu.
Prosze o pomoc panowie...

rocco
9.03.08, 20:23
No rozumiem, sam też stwierdziłem, że lepiej to własnoręcznie zmajstrować, zepsuć bardziej się nie da... tylko... nie mam śrubokręcików i za chiny znaleźć nie mogę takich malutkich.
W kazdym sklepie z narzedziami kupisz.Sa po 1.99€-nie odkrecisz 10 wkretow i do wywalenie.Te inne jak na fotce 4.99€.Uzywam juz ponad trzy lata.
Mam taki sam. identyczny.
Rewelacja :)
Do tego wyprosiłem od znajomego urmajstra taki szpikulec wysuwany, podobny do tych śrubsztaków. Bardzo przydatne narzędzie.
Jeszcze lupka zegarmistrzowska w oko i można dlubać.

suchar
9.03.08, 20:27
Dzien dobry wszystkim!
Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu warsztatu, w ktorym mily pan naprawilby
mojego ukochanego OM10.
Czesci posiadam gdyz zakupilem drugiego OMka, ktory dziala bez zarzutu.
Mimo to wolalbym tchnac dusze w mojego staruszka gdyz wizualnie prezentuje sie bez zarzutu.
Prosze o pomoc panowie...

Jak mamy Ci pomóc, skoro nie napisałeś, skąd jesteś?...

matzz
10.03.08, 11:49
Przepraszam za brak precyzji...
Cala afera odbedzie sie za posrednictwem poczty gdzyz nie przebywam na terenie kraju,
a brytyjski spec zyczy sobie za taki myk rownowartosci wycieczki do cieplych krajow.
Niby moge kupic na ebay'u super egzemplarz, ale sentyment do pierwszego aparatu nakazuje naprawic staruszka...
Tak wiec lokalizacja nie gra roli...

Mirek54
10.03.08, 12:07
brytyjski spec zyczy sobie za taki myk rownowartosci wycieczki do cieplych krajow.

Dobra wycieczka do cieplych krajow na dwa tygodnie to 2500-3500€
Za te cene kupisz E3 z dobrym sloikiem

matzz
10.03.08, 17:26
I znowu brak precyzji z mojej strony...
Gosc chce 80 funtow.No wycieczki za to nie wykupie...metafora taka, zarcik...
Nie jestem tez chetny na zakup zadnego sloika, jak rozumiem obiektywu (metafora?!?)...
Prosze tylko o adres jesli ktos ma takowe info.

sepi19
27.11.12, 21:50
Jeśli interesuje Cię naprawa w Krakowie, to moge polecić pana z ul. Krakowskiej. Naprawiałem kiedys u niego Contaxa ,leżał chyba ze 30 lat na strychu, nie dość że policzyl 80 pln za czyszczenie ,regulacje i wymianę paru części, to jeszcze "straciłem" kupe czasu na pogaduszkach o filmach, obiektywach itd. Adresu dokładnie w tej chwili nie pamiętam, ale jeśli chcesz, to poszukam i podam ci dokładne namiary.

Amigo!
27.11.12, 22:09
Jeśli interesuje Cię naprawa...
Myślisz, że czekał cztery lata na odpowiedź?
:)

sepi19
28.11.12, 11:45
Myślisz, że czekał cztery lata na odpowiedź?
:)
Ale ze mnie matoł, nie popatrzyłem z kiedy post. :oops:

dobas
28.11.12, 15:13
doobrze - będzie dla potomnych...