PDA

Zobacz pełną wersję : OM EM10 - pytanie o możliwości lub skonfigurowanie wyświetlania



mkol
1.08.15, 17:08
W trakcie jakiegoś tam już czasu użytkowania EM10 pojawiło się kilka "upierdliwości". Wprawdzie olek ma spore możliwości konfiguracyjne i żeby nie było, przejrzałem instrukcję, ale odpowiedzi wprost nie znalazłem. Może kto będzie wiedział "how to"?

1. Czy da się na LCD wyświetlić jednocześnie poziomicę i parametry (ekspozycji, przede wszystkim ISO)?
Dokładnie tak jak wyświetla w EVF (np. mode2) - wyświetla się większość informacji + poziomica. Jest taki tryb dla LCD? bo na razie jest albo poziomica albo parametry.

2. Czy da się całkowicie wygasić LCD np. jakimś przyciskiem?
Nie mam na myśli wyłączenia LV, lecz całkowite "wyciemnienie" LCD, dokładnie tak jak się dzieje przy zbliżeniu oka do EVF?

3. Czy po połączeniu WIFI ze smartfonem da się wygasić ten ekran świecący QR kodem?

4. Czy podczas przeglądania zdjęć jest możliwość wyświetlania parametrów ekspozycji na "dużym podglądzie zdjęcia", czy też parametry ekspozycji są dostępne *tylko* w trybie "małego podglądu zdjęcia" tzn. prezentowane małe zdjęcie, poniżej histogramy RGB a obok parametry?
BTW, czy zamiast każdorazowego wciskania "info", da się przełączenie trybów podpiąć pod np. strzałki góra-dół? Strzałki te umożliwiają regulację głośności, choć przy podglądzie *zdjęcia* (a nie filmu) użyteczność dla mnie nieznana...

5. WIFI z PC
A na to akurat znalazłem info, dzięki dobas (http://dobas.art.pl/blog/olympus-pc/)