PDA

Zobacz pełną wersję : C-740 i C-750 a rozdzielczość zdjęć przy zoom-ie x10



CyberZBIR
27.05.03, 12:55
Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do zakupu Olympus'a C-740 lub C-750. Wczoraj dowiedziałem się w sklepie, że aparat ten przy zoom'ie x10 wykorzystuje jedynie 1,1 megapixeli matrycy i nie można wtedy wykonywać zdjęć przy maksymalnej rozdzielczości. Trochę się tym rozczarowałem. Zastanawiam się, czy to prawda... Może Wy wiecie coś na ten temat...

Pozdrawiam,
CyberZBIR

miro
27.05.03, 13:13
powiedz temu panu - zeby jeszcze raz przeczytal instrukcje- mowa przeciez o zoomie optycznym nie cyfrowym, takie cos ma miejsce w aparat gdzie jest zoom cyfrowy....

CyberZBIR
27.05.03, 13:32
A czy w tym aparacie zoom optyczny nie jest powiązany z cyfrowym, co w efekcie daje 30-krotny lub 40-krotny zoom bezstopniowy w zależności od modelu? Wtedy facet ten mógłby mieć racje...

miro
27.05.03, 22:36
zoom cyfrowy jest wylaczony normalnie i wlacza sie go w menu. Na wyswiatelaaczu przy zmianie zoomu pojawia kreska pokazujaca jego wielkosc przy czym zielony kolor to zoom opt yczny a czerwony to cyfrowy
Dopiero gdy osiagniesz 10 x zoom opt zaczyna dzialac dodatkowy zoom cyfrowy...
Ja korzystamn tylko z zoomu optycznego....nie po to kupowalem aparat z ultra zoomem by teraz jakosc zdjec psuc zoomem cyfrowym...
a sprzedawca zapeniam Ciebie odnoscie tego modelu racji NIE MA!

michu
28.05.03, 00:13
a ja na Twoim miejscu nie kupilbym aparatu z takim zoomem. sam mam c-720 z zoomem 8x i przy maksymalnym przyblizeniu spadek jakosci zdjecia jest dosc widoczny: ciemniejszye brzegi zdjecia a jasniejszey srodek i nasilona aberracja. poza tym przy slabym oswietleniu czas otwarcia migawki duzy, to na zoomie z reki na 90% zrobisz zdjecie rozmazane. szkoda wywalac kase na bajer o nazwie ultra zoom! pzdr!

miro
8.06.03, 17:54
a ja na Twoim miejscu nie kupilbym aparatu z takim zoomem. sam mam c-720 z zoomem 8x i przy maksymalnym przyblizeniu spadek jakosci zdjecia jest dosc widoczny: ciemniejszye brzegi zdjecia a jasniejszey srodek i nasilona aberracja. poza tym przy slabym oswietleniu czas otwarcia migawki duzy, to na zoomie z reki na 90% zrobisz zdjecie rozmazane. szkoda wywalac kase na bajer o nazwie ultra zoom! pzdr!


No to popatrz sobie na to - C-740 w akcji


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030904.JPG)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.toya.net.pl/~magic/kszo/P6030908.JPG)


i co teraz powiesz ? gdzie widzisz ten spadek jakosci :?:
Kumpel który ma Lustrzanke Canona byl pod wrazeniem, kazal mi oryginalny plik JPG wyslac do analizy... Bardzo mu sie spodobala jakosc, byl mile zaskoczony ze taka popierdólka potrafi czasem dorownac dobrej lustrzance

miro
8.06.03, 17:56
Michu naucz sie robic zdjecia w manualu, to zobaczysz jakie mozliwosci mozna z tych cyfrowek wykrzesac...

oly
13.06.03, 16:26
miro ma rację.10xzoom jest bardzo ok.
jeszcze jesli sie komus reka nie trzesie;))) to...mniam mniam.

miro
14.06.03, 08:51
miro ma rację.10xzoom jest bardzo ok.
jeszcze jesli sie komus reka nie trzesie;))) to...mniam mniam.

na "sucho" takich zdjec raczej nigdy nie robie - proponuje 2 browarki albo setka vodki :shock: wtedy stabilizator obrazu jest zbedny ;)

patrixjer
15.06.03, 21:54
miro ma rację.10xzoom jest bardzo ok.
jeszcze jesli sie komus reka nie trzesie;))) to...mniam mniam.

na "sucho" takich zdjec raczej nigdy nie robie - proponuje 2 browarki albo setka vodki :shock: wtedy stabilizator obrazu jest zbedny ;)

z tymi browarkami to uważaj . bo jak sie skapną że jesteś już po dwóch to ci twoje cudo z ręki wyrwą, cała Polska widziała co się ostatnio w tej Łodzi dzieje

miro
16.06.03, 08:53
nie tylo w lodzi sie takie rzeczy dzieja - w lodzi po prostu to siflmowano, apotem zlapano bandytów...

patrixjer
16.06.03, 15:21
nie tylo w lodzi sie takie rzeczy dzieja - w lodzi po prostu to siflmowano, apotem zlapano bandytów...
a pomysl sobie ilu rzeczy nie sfilmowano............... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: