PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie w duzym formacie



jlesien
9.05.04, 08:36
Witam wszystkich. Posiadam aparat OLYMPUS E-10 z którego jestem bardzo zadowolony, jednak pewien problem pojawił się przy wydrukowaniu w foto-labie zdjęcia w formacie A4. Niestety zdjęcie to już nie oferowało tak dobrej jakoœci. W zwišzku z tym mam do Was pytanie, czy w takim przypadku warto jest poszukać inny aparat o wyższej rozdzielczoœci matrycy, jeœli tak to jaki (ograniczenie finansowe do 4-5 tys.). Czy przypadkiem większa matryca niewiele tu pomoże, gdyż jakoœć ogranicza optyka, a na tyle dobra optyka, aby dało się zrobić zdjęcie A4 kosztuje dużo więcej.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
Jacek

Hans
11.05.04, 09:52
w jakiej rozdzielczosci robiles zdjecie? i jaka miales ustawiona kompresje, liedys robielm odbitki z c4000 w a4 i wychodzily moim zdaniem bardzo dobrze. moze cos lab dal ciala ??
POzdr

vodnik
11.05.04, 11:14
Poza tym im wieksze zdjecie robisz, tym z wiekszej odleglosci powinienes je ogladac. Bilbordu nie ogladasz przeciez z 30 cm :)

jlesien
11.05.04, 22:51
Zdjęcia robiłem w maksymalnej rozdzielczości 4Mb pixele z minimalną kompresją. Zdjęcia te wyszły bardzo ładnie, jednak dokładnie przyglądając się wydrukowi z foto labu można było zauwazyć piksele