PDA

Zobacz pełną wersję : Vario Sonnar 2.8/24-70 ZA SSM



The z00m
30.12.07, 16:47
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=15357

Uzupełnianie zakresy dla A900? W 2008 może być już bardzo ciekawie. SONY ma potencjał.

grizz
30.12.07, 17:02
I dobrze... konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;p

co do szkiełka... brzydkie ;p jakoś designe ichniejszych szkiełek mnie nie porywa :/

Switch
30.12.07, 18:22
A900? są jakieś konkretne informacje?

The z00m
30.12.07, 19:28
I dobrze... konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;p

To niezaprzeczalne i niepodważalne :D


co do szkiełka... brzydkie ;p jakoś designe ichniejszych szkiełek mnie nie porywa :/

To kwestia indywidualna. Designe nawiązuje do lini Zeissów i IMO jest ok. Purytański, ale z powiewem nowoczesności. Szkło zapewne solidne, a o jakość optyczną można być spokojnym. Kwestia SSM, jego szybkości oraz tego jak Zeiss go ujarzmił.


A900? są jakieś konkretne informacje?

Konkretów zero... że będzie pewne :mrgreen: Rośnie duuuuuuży konkurent dla Canona i Nikona. Świetna wiadomość dla klienta.

C+
31.12.07, 09:41
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=15357

Uzupełnianie zakresy dla A900? W 2008 może być już bardzo ciekawie. SONY ma potencjał.

Not for sale or lease :mrgreen:

Wydmuszek szkieł to oni pokazali na PMA2007 kilka :razz:

The z00m
31.12.07, 17:44
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=15357

Uzupełnianie zakresy dla A900? W 2008 może być już bardzo ciekawie. SONY ma potencjał.

Not for sale or lease :mrgreen:

Wydmuszek szkieł to oni pokazali na PMA2007 kilka :razz:

Przeczytaj wątek. To nie wydymuszka. Każdy sprzęt skierowany do testów ma takową nalepkę. Również ten którym focą już pracownicy SONY Polska ;-) Te szkiełko będzie na polskim rynku pewnie szybciej niż ZUIKO 14-35/2.0 :mrgreen:

KvM
7.02.08, 16:01
test na optycznych


test (http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html)

http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html

MicSzu
7.02.08, 16:18
test na optycznych


test (http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html)

http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html


Link nie poprawny a 2 to optyczne ma jakaś awarię ;)

KvM
7.02.08, 16:32
test na optycznych


test (http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html)

http://www.optyczne.pl/112.4-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Rozdzielczość_obrazu.html


Link nie poprawny a 2 to optyczne ma jakaś awarię ;)

Trzeba skopiować cały adres do przeglądarki i zadziała
Nie wiem jak wkleić link korzystałem z kreatora i ...
Teraz działa:

http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=112

Ta gwiazdka w adresie coś psuje

C+
7.02.08, 19:55
Cena?

MicSzu
7.02.08, 20:07
Cena?

Atrakcyjna :mrgreen:

czmielek
7.02.08, 21:25
z tą ceną to trochę przesadzili...

C+
8.02.08, 09:16
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?

KvM
8.02.08, 12:32
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.

C+
9.02.08, 11:00
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.

Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

MicSzu
9.02.08, 11:35
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.

Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Będzie za ile będzie ;) nie na potrzeby tego przeżywac, ci co będa chcieli to kupią i po problemie....Choc fakt 6,5K to jednak sporo.

KvM
9.02.08, 22:11
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

C+
10.02.08, 09:02
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

To jest 6120 zł, ale tylko dlatego że mamy silnego złotego i zakupy w GB czy USA wydają się atrakcyjne.

KvM
10.02.08, 09:44
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

To jest 6120 zł, ale tylko dlatego że mamy silnego złotego i zakupy w GB czy USA wydają się atrakcyjne.
Ale to jest cena oficjalna. W sklepach internetowych ceny są ok 20% niższe.

fotomic
10.02.08, 10:03
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

To jest 6120 zł, ale tylko dlatego że mamy silnego złotego i zakupy w GB czy USA wydają się atrakcyjne.
Ale to jest cena oficjalna. W sklepach internetowych ceny są ok 20% niższe. co racja to racja, tak czy inaczej dobrze sie dzieje.

The z00m
10.02.08, 13:19
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

...KvM zmieniasz Canana? Cena za tego Zaiss'a pewnie będzie oscylowała w granicach 5k. Kilka stówek więcej lub mniej od konkurencji. Cosina widać się postarała bo optyka dobra, budowa solidna, a design ciekawy. Teraz czas na ultra szeroki. Już się o nim mówi. Alfa system świetnie się prezentuje, a będzie zdecydowanie lepiej. SONY rośnie w siłę.

KvM
10.02.08, 21:13
Oficjalna cena Sony w UK to 1259 funciaków (z VAT). Tak więc cena w sklepie poniżej 5 tys wygląda na realną.

...KvM zmieniasz Canana? Cena za tego Zaiss'a pewnie będzie oscylowała w granicach 5k. Kilka stówek więcej lub mniej od konkurencji. Cosina widać się postarała bo optyka dobra, budowa solidna, a design ciekawy. Teraz czas na ultra szeroki. Już się o nim mówi. Alfa system świetnie się prezentuje, a będzie zdecydowanie lepiej. SONY rośnie w siłę.

Z Canona to mi lampa już tylko została. Właśnie wylicytowałem Minolte 35f/1,4 i 85 f/1,4 W pierwszym wypadku za mniej niż połowę odpowiednika Canona, w drugim za mniej niż 1/3 ceny 85 f/1,2. Podejrzewam, że prędzej się od Sonego doczekam FF niż następcy 5D. No i Canon nie ma puszek z CCD.

domi
13.02.08, 10:54
Cosina widać się postarała bo optyka dobra, budowa solidna, a design ciekawy. Teraz czas na ultra szeroki. Już się o nim mówi. Alfa system świetnie się prezentuje, a będzie zdecydowanie lepiej. SONY rośnie w siłę.

Cosina? A nie przypadkiem Zeiss? Wiem że cosina współpracuje z słonym, ale tak samo i Zeiss, a to jego logo jest na obiektywie. Skąd więc przesłanki w stronę Cosiny?


Z Canona to mi lampa już tylko została. Właśnie wylicytowałem Minolte 35f/1,4 i 85 f/1,4 W pierwszym wypadku za mniej niż połowę odpowiednika Canona, w drugim za mniej niż 1/3 ceny 85 f/1,2.

Gdzie , co dokładnie i za ile?
85/1.4 jest w czterech zdaje się wersjach - z minoltowych tylko ostatnia jest okej, ale dostać to jest koszmar :( Zeiss za to jest śliczny, ładny ale w bokeh ma ramki na światłach :/ Mam nadzieję że klepną w ciągu kilku lat coś typu 85/1.4 ssm :)
Co do 35/1.4 to o wiele bardziej ludzie cenią sobie 35/2 - świetne nota bene szkiełko, szkoda że bez kontynuacji u sonego. Tak samo brakuje 85/1.8, 50/1.7 (ten był w minoli) - to chyba największe wady systemu :(


Podejrzewam, że prędzej się od Sonego doczekam FF niż następcy 5D. No i Canon nie ma puszek z CCD.

24Mpix - brzmi fajnie, ale zobaczymy jak z ceną. Mogą nieźle zamieszać!
Co do ccd to myślałem, że tendencja jest w stronę cmos właśnie, a tu bum i A200, A300 i A350 - wszystke z przyzwoitymi dość szumami, a ostatni z 14Mpix! Pierwsze sample zachęcające, ale chcę widzieć rawy z tego. Póki co ccd wygrywa na niskich czułościach. Marzy mi się aparat który miałby czułości jak stary kodak dsrl/n 14pro - od iso 6! :)

The z00m
13.02.08, 10:58
Cosina widać się postarała bo optyka dobra, budowa solidna, a design ciekawy. Teraz czas na ultra szeroki. Już się o nim mówi. Alfa system świetnie się prezentuje, a będzie zdecydowanie lepiej. SONY rośnie w siłę.

Cosina? A nie przypadkiem Zeiss? Wiem że cosina współpracuje z słonym, ale tak samo i Zeiss, a to jego logo jest na obiektywie. Skąd więc przesłanki w stronę Cosiny?

Tak się porobiło, że Cosina robi obiektywy dla Zeissa, a nawet Leica

domi
13.02.08, 11:00
Tak się porobiło, że Cosina robi obiektywy dla Zeissa, a nawet Leica :mrgreen:

Zeiss projektuje, Cosina klepie, a sony podpisuje :) No miło :)
Zdaje się że cosina lubi się podpisywać milionem nazw - to by dopiero jeszcze skomplikowało sprawę :) hihi ;)

The z00m
13.02.08, 11:10
Tak się porobiło, że Cosina robi obiektywy dla Zeissa, a nawet Leica :mrgreen:

Zeiss projektuje, Cosina klepie, a sony podpisuje :) No miło :)
Zdaje się że cosina lubi się podpisywać milionem nazw - to by dopiero jeszcze skomplikowało sprawę :) hihi ;)

IMO jestto bez znaczenia. Dziwię się ludziom jak piszą, że sprzęt fajny tylko to logo... SONY. Jakie ma to znaczenie? Ważna jest jakość.

domi
13.02.08, 11:21
IMO jestto bez znaczenia. Dziwię się ludziom jak piszą, że sprzęt fajny tylko to logo... SONY. Jakie ma to znaczenie? Ważna jest jakość.

Mnie trochę deneruje kiedy sam znaczek firmy jest doklejany tylko dla powodów marketingowych jak to jest z tym zeissem. Zdaje się że chyba nawet do komórek są dodrukowywane te loga nawet. Jak dla mnie to bez sensu.
Co do samego znaczka to nie dziwię się ludziom trochę, każdy w jakimś stopniu jest nieufny. Mi się sony kojarzy inaczej raczej - z jakimś takim specyficznym stylem i dobrą jakością wykonania - np takie vaio - mają swój styl, który może się podobać lub nie, ale bezsprzecznie jest to ciekawa oferta wprowadzająca różnorodność. W lustrzankach sony jeszcze raczkuje i ma sporą konkurencję, ale już powoli widać design w jednym stylu. To co mi się bardzo nie podoba to gumki na obiektywach (włazi w to kurz strasznie), to co mi sie podoba to konkretna stylizacja pomarańczowa z logiem, paskami z pomarańczowym akcentem, kółkiem na obiektywie itd. Niby nic wielkiego, ale to sympatyczne na swój sposób.
Abstrahując od wszystkiego tego ważna jednak jest w fotografii jakość zdjęć i cena za jaką ją dostaniemy. Póki co oferta jest konkurencyjna, ale znając sonego będzie w detalach kroił klientów. Widziałem wczoraj w sklepie głupią zaślepkę do lampy za... 80zł :) 5 gramów plastiku :D Do nowych body chojnie jej nie dają ;) Normalnie chyba się wzbogacę kupując hurtem miliard starych minolt, zdejmując z nich zatyczki i sprzedając bez nich, a potem tylko trzepać pieniążki :)

KvM
15.02.08, 17:39
Gdzie , co dokładnie i za ile?
85/1.4 jest w czterech zdaje się wersjach - z minoltowych tylko ostatnia jest okej, ale dostać to jest koszmar :( Zeiss za to jest śliczny, ładny ale w bokeh ma ramki na światłach :/ Mam nadzieję że klepną w ciągu kilku lat coś typu 85/1.4 ssm :)

Co do 35/1.4 to o wiele bardziej ludzie cenią sobie 35/2 - świetne nota bene szkiełko, szkoda że bez kontynuacji u sonego. Tak samo brakuje 85/1.8, 50/1.7 (ten był w minoli) - to chyba największe wady systemu :(


24Mpix - brzmi fajnie, ale zobaczymy jak z ceną. Mogą nieźle zamieszać!
Co do ccd to myślałem, że tendencja jest w stronę cmos właśnie, a tu bum i A200, A300 i A350 - wszystke z przyzwoitymi dość szumami, a ostatni z 14Mpix! Pierwsze sample zachęcające, ale chcę widzieć rawy z tego. Póki co ccd wygrywa na niskich czułościach. Marzy mi się aparat który miałby czułości jak stary kodak dsrl/n 14pro - od iso 6! :)
85tki u Minolty to optycznie wszystko to samo, różnią się obudową, a w najnowszej wersji dodano koder odległości. Te najstarsze można dostać za 1400-2000 tys. Zarówno w Polsce jak i na ebay.de. Zeissowi 1,4 SSM przydałby się i to bardzo. Gdyby go dodali to zastanowiłbym się nad zmianą z Minolty.
co do 35tki - owszem ludzie cenią sobie bardzo 35/f2, ale ja nie bardzo wiem dlaczego. Miałem kiedyś to szkło i mnie niczym nie zachwyciło. A jakbym miał mieć światło f/2 to wolę zooma, bo 1EV zysku mnie nie interesi specjalnie. BTW cena 35 mm f/1,4 jest raptem parę stów wyższa niż f/2.
To 14 Mpix robi wrażenie i z sampli wynika, że na niskich ISO jakość jest rewelacyjna. Jak dla mnie zauważalnie lepsza niż z CMOSa.
Ja generalnie za CMOSem nie przepadam choć specjalnie nie mogłem narzekać w 5D. Fakt że nawet na niskich ISO widać było szum w cieniach, ale nie przeszkadzało to specjalnie.
A wracając do A200, nie chciało mi się czekać na a350 więc kupiłem. Jak na aparacik za te tsiąc pareset zł to jest ok. AF szału nie robi, wizjer też nie, ale nie przeszkadza to specjalnie w robieniu zdjęć. Ogólna jakość wykonania też trzyma jakiś tam dość przyzwoity poziom. Jak na tę cenę to IMHO b. dobra oferta. W każdym razie nie żałuję że nie czekałem na A350.

domi
15.02.08, 22:27
85tki u Minolty to optycznie wszystko to samo, różnią się obudową, a w najnowszej wersji dodano koder odległości. Te najstarsze można dostać za 1400-2000 tys. Zarówno w Polsce jak i na ebay.de.


No 85/1.4 było dobre pięć wersji :) Nie tylko dodano koder odległości, ale w pewnym momencie pojawiła się również przysłona kołowa, zmieniły się oczywiście wygląd i waga. Mnie najbardziej ciekawi wersja limited - z jakiego to powodu dobrało się jej 50% dodatkowej wagi jeszcze? :)



Zeissowi 1,4 SSM przydałby się i to bardzo. Gdyby go dodali to zastanowiłbym się nad zmianą z Minolty.


Jak masz minoltową wersję to nie dziwię Ci się że do zeissa nie ciągnie :)



co do 35tki - owszem ludzie cenią sobie bardzo 35/f2, ale ja nie bardzo wiem dlaczego. Miałem kiedyś to szkło i mnie niczym nie zachwyciło. A jakbym miał mieć światło f/2 to wolę zooma, bo 1EV zysku mnie nie interesi specjalnie. BTW cena 35 mm f/1,4 jest raptem parę stów wyższa niż f/2.


Bo to ceny z teraz ;) Orgyginalnie wersja 35/2 była trzy razy tańsza, a ostra od pełnej dziury i bardzo chwalona. Teraz jej brak wyśrubował ceny dwu-trzykrotnie niemal. 35/1.4 - szkoda że brak tu odpowiednika zeissa - coś mogłoby być tańsze od czegoś innego ;)



To 14 Mpix robi wrażenie i z sampli wynika, że na niskich ISO jakość jest rewelacyjna. Jak dla mnie zauważalnie lepsza niż z CMOSa.


CCD zawsze na niskich iso był o wiele lepszy od CMOS-a. Za to zawsze przegrywał na wysokich i tak po prostu chyba musi być i już. Nikt jednak dla tylko tej różnicy nie będzie trzymał dwóch body ;)



Ja generalnie za CMOSem nie przepadam choć specjalnie nie mogłem narzekać w 5D. Fakt że nawet na niskich ISO widać było szum w cieniach, ale nie przeszkadzało to specjalnie.


To chyba 5D canonowskim, bo nie minoltowskim, które było na ccd? :)



A wracając do A200, nie chciało mi się czekać na a350 więc kupiłem. Jak na aparacik za te tsiąc pareset zł to jest ok. AF szału nie robi, wizjer też nie, ale nie przeszkadza to specjalnie w robieniu zdjęć. Ogólna jakość wykonania też trzyma jakiś tam dość przyzwoity poziom. Jak na tę cenę to IMHO b. dobra oferta. W każdym razie nie żałuję że nie czekałem na A350.

A300/A350 mają gorsze wizjery jeszcze za cenę tego całego lajfviu. Niektórym by się to przydało, ale mi na pewno nie. za 3 lata sobie kupię puszkę juz z tym bez problemu :) Póki co jedynie nikony mają LV i porządny LCD.

KvM
16.02.08, 17:21
No 85/1.4 było dobre pięć wersji :) Nie tylko dodano koder odległości, ale w pewnym momencie pojawiła się również przysłona kołowa, zmieniły się oczywiście wygląd i waga. Mnie najbardziej ciekawi wersja limited - z jakiego to powodu dobrało się jej 50% dodatkowej wagi jeszcze? :)

Limiteda nie liczę, ale dla mnie te różnice w wersjach są nieistotne. Optyka jest taka sama.



CCD zawsze na niskich iso był o wiele lepszy od CMOS-a. Za to zawsze przegrywał na wysokich i tak po prostu chyba musi być i już. Nikt jednak dla tylko tej różnicy nie będzie trzymał dwóch body ;)


JA owszem :-)



To chyba 5D canonowskim, bo nie minoltowskim, które było na ccd? :)

Canonowskim rzecz jasna



A300/A350 mają gorsze wizjery jeszcze za cenę tego całego lajfviu. Niektórym by się to przydało, ale mi na pewno nie. za 3 lata sobie kupię puszkę juz z tym bez problemu :) Póki co jedynie nikony mają LV i porządny LCD.

Nie za cenę LV tylko za cenę fazowego AF. Obraz z LV jest brany z osobnej matrycy. W sumie to marna wymówka. Jakby chcieli to by i zrobili porządny wizjer, ale to aparat z najniższego segmentu więc pewnie to z premedytacją.

C+
11.03.08, 07:59
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.





z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.


Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Cena: 6900 zł

http://klubkm.pl/forum/showpost.php?p=538469&postcount=476

lessie
11.03.08, 08:21
jak już z Canona sa odejścia do Sony to naprawdę potwierdza się to co mówilem - Sony stanie się ostrym graczem na rynku dotąd zarezerwowanym dla C i N....
I dobrze, bardzo lubiłem Minoltę...a konkurencja dobrze wróży cenom i nowinkom w sprzęcie. DRO czy jak się to nazywa w Soniaczu jest extra patentem. Po paru samplach mi szczena opadla jak to działa...

C+
11.03.08, 08:29
jak już z Canona sa odejścia do Sony to naprawdę potwierdza się to co mówilem - Sony stanie się ostrym graczem na rynku dotąd zarezerwowanym dla C i N....
I dobrze, bardzo lubiłem Minoltę...a konkurencja dobrze wróży cenom i nowinkom w sprzęcie. DRO czy jak się to nazywa w Soniaczu jest extra patentem. Po paru samplach mi szczena opadla jak to działa...

Ja znam więcej przejść do C z S, ale jakie to ma znaczenie.

BTW E3 też ma swoje DRO :razz:

Edit:

http://www.photozone.de/Reviews/Sony%20/%20Minolta%20Lens%20Tests/375-sony_1118_4556?start=2

Ale z takimi szkłami to rzeszy fanów nie znajdą :| Przecież dużo tańsza Sigma 10-20 dostała o niebo wyższe oceny :roll:

The z00m
11.03.08, 11:03
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.





z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.


Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Cena: 6900 zł

http://klubkm.pl/forum/showpost.php?p=538469&postcount=476

AS-F 24-70 również ma referencyjną 6800zł, a w sklepach kosztuje około 5400zł. Ech...

domi
17.03.08, 17:38
AS-F 24-70 również ma referencyjną 6800zł, a w sklepach kosztuje około 5400zł. Ech...

Weź mnie nie strasz, bo chyba bede się mierzył na to szkiełko.. Myślałem jednak przede wszystkim o takich cenach (http://www.bhphotovideo.com/c/product/545868-REG/Sony_SAL2470Z_SAL_2470Z_24_70mm_f_2_8_Carl.html).. . Na polskie wychodzi mnie jakieś 4 tysiące i IMHO to rozsądna cena. U nas pewnie tyle samo, ale w euro... Ktoś widział już w jakimś sklepie? Stawiam tak na okolice 5 tysięcy realnie do kupienia.

KvM
20.03.08, 20:06
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.





z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.


Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Cena: 6900 zł

http://klubkm.pl/forum/showpost.php?p=538469&postcount=476

Jakbyś ciut więcej poszukał na tym forum, to dowiedziałbyś się że można to szkło zamówić za 4999 zł

C+
20.03.08, 20:09
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.





z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.


Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Cena: 6900 zł

http://klubkm.pl/forum/showpost.php?p=538469&postcount=476

Jakbyś ciut więcej poszukał na tym forum, to dowiedziałbyś się że można to szkło zamówić za 4999 zł

Buahahhaha

KvM
20.03.08, 20:26
z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.





z tą ceną to trochę przesadzili...

Tzn?
Prawdopodobnie ( z b. dużym prawdopodobieństwem ;-) ) będzie to ponizej 5 tys PLN w Polsce.


Z moich informacji wynika, że będzie cud jak będzie poniżej 6,5k :twisted:

Cena: 6900 zł

http://klubkm.pl/forum/showpost.php?p=538469&postcount=476

Jakbyś ciut więcej poszukał na tym forum, to dowiedziałbyś się że można to szkło zamówić za 4999 zł

Buahahhaha

śmiech przez łzy? Czy zazdrość zżera?

Rafał Czarny
20.03.08, 20:28
Panowie, nie piętrzcie cytatów. Czytać się tego nie da...

fotomic
20.03.08, 20:36
Za piętrzenie cytatów na tym forumku można dostać ostrzeżenie(to tak nawiasem przypomnienia) - zapraszam.

The z00m
20.03.08, 20:38
Buahahhaha

śmiech przez łzy? Czy zazdrość zżera?

Jedno drugiego wcale nie musi wykluczać :mrgreen: :mrgreen:

Cena referencyjna nijak się ma do rynkowej. Sonnar będzie kosztował w sklepach internetowych podobnie do AS-F 24-70/2,80. W sklepie z HK stoi po (w przeliczeniu) 3800zł, gdy ZUIKO 12-60 SWD kosztuje 2500zł.

Ciekawi mnie jeszcze jak się w to wpisze ZUIKO 14-35/2,0. Olympus powinien brać pod uwagę ceny konkurencyjnych obiektywów o tym zakresie z f/2,8. Wówczas będzie ok.

KvM
20.03.08, 20:50
Za piętrzenie cytatów na tym forumku można dostać ostrzeżenie(to tak nawiasem przypomnienia) - zapraszam.
Dobrze. że jeszcze sporo brakuje ;-) Ale dobrze wiedzieć nawiasem pisząc

C+
21.03.08, 08:58
Buahahhaha

śmiech przez łzy? Czy zazdrość zżera?



No to chcę kupić 3 sztuki pokaż gdzie :lol: No bo chyba nie mówisz o tych 5 sztukach które Sony rzuciło na KKM dla wiernych talibów w tej cenie :mrgreen:

KvM
21.03.08, 18:34
Buahahhaha

śmiech przez łzy? Czy zazdrość zżera?



No to chcę kupić 3 sztuki pokaż gdzie :lol: No bo chyba nie mówisz o tych 5 sztukach które Sony rzuciło na KKM dla wiernych talibów w tej cenie :mrgreen:
Już Ty wiesz gdzie. Pula na pierwszy rzut wynosi 50, chętnych jest ok 20stu, więc możesz zamówić nawet 30 sztuk, a nie tylko 3

beeble
23.03.08, 03:48
... dla wiernych talibów w tej cenie :mrgreen:
nazywasz kogoś talibem dlatego, że korzysta z innego forum niz Ty?
zawsze jeśli kogoś nie rozumiesz to obrażasz bądź wyśmiewasz?

cóż.

grizz
23.03.08, 11:02
spokój panowie, obaj!

HrabiaMiod
23.03.08, 13:32
beeble - cięta riposta, nie ma co -.-'


A w temacie - Sony widać rośnie w siłę, a jego aspiracje sięgają daleko. Jakoś jednak mnie ten system nie przekonuje.

Warmik
23.03.08, 13:35
Skąd ostatnio na forum tyle miłośników marki Sony? :twisted:

beeble
23.03.08, 14:37
Skąd ostatnio na forum tyle miłośników marki Sony? :twisted:

może (między innymi) chodzi o mnie?

już wyjaśniam.
miłośnikiem jakiejkolwiek marki nie jestem, choć fakt, od kilkunastu lat jestem użytkownkiem minolty, no a teraz sony.

skąd się tu wziąłem:
1) na targach w Łodzi byłem na "wycieczce olympusa". chciałem po niej zostawić swój ślad, bo to bardzo fajna inicjatywa i szkoda, jeśli miałaby przejść niezauważona.
2) przed minoltą był olympus (nawet jeszcze jest OM-1)- jakiś sentyment pozostał.


A w temacie - Sony widać rośnie w siłę,[...] Jakoś jednak mnie ten system nie przekonuje.
ale nic złego w tym nie ma! jednym sie podoba, innym nie. sami wiecie jak to jest. wielu nie jest przekonanych do 4/3, normalna rzecz, że nie wszystkim wszsytko odpowiada.
szkoda tylko, że czasem to nieprzekonanie przeradza się w agrasję. po co?

pozdrawiam wszystkich bez różnicy czym fotografują!

HrabiaMiod
23.03.08, 16:26
I rozumiem to jak najbardziej! : )

Nieważne czym ktoś fotografuje. To tak jakby rzeźbiarze sprzeczali się, której firmy dłuta są lepsze : ) Bez agresji, jak najbardziej.

Pozdrawiam

rocco
5.04.08, 12:43
Trochę sampli ale małych:
http://www.swiatobrazu.pl/zeiss_vario__sonnar_2824__70_w_praktyce.html

MicSzu
5.04.08, 12:55
Coś starsznie słabe te sample f5 a modelka mydlana, czy może mój monitor i oczy nie ostre? xD

C+
5.04.08, 13:24
Trochę sampli ale małych:
http://www.swiatobrazu.pl/zeiss_vario__sonnar_2824__70_w_praktyce.html

Totalna porażka :shock: Szkło za tyle kasy, a po takim przymknięciu mydło większe niż z Olkowych kitów :| I to się Zeiss nazywa :lol:

Smerf Maruda
5.04.08, 13:44
Tak to jest, jak ktoś nie umie robić zdjęć i bierze się za testy. Zdjęcia są koszmarne, na kilku ewidentnie wadliwe działanie autofocusa. Ten obiektyw na pewno ma większy potencjał, niż to, co pokazano na zdjęciach.

C+
5.04.08, 13:47
Tak to jest, jak ktoś nie umie robić zdjęć i bierze się za testy. Zdjęcia są koszmarne, na kilku ewidentnie wadliwe działanie autofocusa. Ten obiektyw na pewno ma większy potencjał, niż to, co pokazano na zdjęciach.

Możliwe że przy F16 coś wyjdzie :roll:

Smerf Maruda
5.04.08, 13:50
Ale ten test naprawdę był przeprowadzany przez osobę całkowicie niekompetentną:

http://www.optyczne.pl/112.11-Test_obiektywu-Sony_Carl_Zeiss_Vario_Sonnar_24-70_mm_f_2.8_T*_SSM_Podsumowanie.html

EDIT: Ale ten test naprawdę był przeprowadzany przez osobę całkowicie niekompetentną - to znaczy nie ten, do którego dałem link w tym poście, ale ten ze świata obrazu, czy jak mu tam. Optyczne.pl mają zawsze najlepsze testy (może poza tym z filtrami UV) i z ich opinię cenię :-)

suchar
5.04.08, 13:52
Totalna porażka :shock: Szkło za tyle kasy, a po takim przymknięciu mydło większe niż z Olkowych kitów :| I to się Zeiss nazywa :lol:

Ktoś koncertowo zepsuł te zdjęcia i tyle. Ale rozumiem, że jak się chce, to zawsze można wyciągnąć odpowiednie wnioski... To niby z Olkowych flagowych szkieł spartolonych zdjęć znaleźć nie można?

rocco
5.04.08, 14:06
Tak to jest, jak ktoś nie umie robić zdjęć i bierze się za testy. Zdjęcia są koszmarne, na kilku ewidentnie wadliwe działanie autofocusa. Ten obiektyw na pewno ma większy potencjał, niż to, co pokazano na zdjęciach.
Czekałem na Wasze komentarze bo tez mam podobne wrażenie ;)
Nie tylko źle ostrzone i źle naświetlane niektóre.
Test co się zowie ;)

The z00m
5.04.08, 15:13
Totalna porażka :shock: Szkło za tyle kasy, a po takim przymknięciu mydło większe niż z Olkowych kitów :| I to się Zeiss nazywa :lol:

Ech... Ty jednak czerpiesz radość z tego, że gdzieś jest źle lub samego faktu, że może być źle. Jakbyś tylko chciał faktycznie sprawdzić co to szkiełko potrafi znalazłbyś w sieci zdjęcia, których ktoś nie położył. Z litości nic nie napiszę o wypocinach Pani Doroty. Takie testy jednak pokazują jak jakiś pseudo fotograficzny portal może namieszać ludziom w głowach.


Tak to jest, jak ktoś nie umie robić zdjęć i bierze się za testy. Zdjęcia są koszmarne, na kilku ewidentnie wadliwe działanie autofocusa. Ten obiektyw na pewno ma większy potencjał, niż to, co pokazano na zdjęciach.

Jeden, który raczył to zauważyć. Nic to...

C+
5.04.08, 15:21
Ech... Ty jednak czerpiesz radość z tego, że gdzieś jest źle lub samego faktu, że może być źle. Jakbyś tylko chciał faktycznie sprawdzić co to szkiełko potrafi znalazłbyś w sieci zdjęcia, których ktoś nie położył. Z litości nic nie napiszę o wypocinach Pani Doroty. Takie testy jednak pokazują jak jakiś pseudo fotograficzny portal może namieszać ludziom w głowach.




Ale Ty poprawny politycznie musisz zawsze być :grin:

The z00m
5.04.08, 15:40
Ale Ty poprawny politycznie musisz zawsze być :grin:

Nie wiem co rozumiesz przez poprawność polityczną, ale w swoim postępowaniu niezmiernie mało tej poprawności odnajduję ;-)

W kwestii testu... pewnie nawet nie popatrzyłeś w jakich warunkach ta pseudo testerka robiła fotki w studio. Przy czasach 1/30, 1/40 i ISO800 chyba chciała sprawdzić jak działa stabilizacja. Żałosna dziewczyna, ale jej wypociny znalazły się na stronie sidu i poszło w świat.

Wracając do tematu ZA 24-70 SSM... ceny azjatyckie są świetne. W przeliczeniu na złotówki obiektyw ten kosztuje 3600zł!!! Jak dla mnie rewelacja. Nikkor 24-70 to koszt około 4800zł. ZUIKO 14-35 wychodzi 5900zł. Co prawda EF 24-70 kosztując 2800zł kasuje konkurencję dokumentnie, ale Zeiss jest równie atrakcyjny.

Dobrze się dzieje, bo konkurencja zmusza do schodzenia z cen. Przynajmniej w większości przypadków ;-)

suchar
5.04.08, 16:02
Jeden, który raczył to zauważyć. Nic to...

Hm, czuję się pominięty ;) W tym wypadku mam podobne zdanie, co The z00m. Wyciąganie wniosków o jakości szkła na podstawie tak spartolonych zdjęć (C+, czy ty naprawdę wierzysz, że to szkło jest tak beznadziejne?...) jest moim zdaniem niepoważne.

Mirek54
5.04.08, 17:12
Taki test to tak jak malpie dac brzytwe,zeby sprawdzila do czego ona sluzy.

rocco
5.04.08, 19:22
Hm, czuję się pominięty ;) W tym wypadku mam podobne zdanie, co The z00m. Wyciąganie wniosków o jakości szkła na podstawie tak spartolonych zdjęć (C+, czy ty naprawdę wierzysz, że to szkło jest tak beznadziejne?...) jest moim zdaniem niepoważne.
Zdaje się, że tez napisałem coś podobnego :)
Fotki są ewidentnie spartolone ale żeby nie sugerować niczego z góry wrzuciłem suchy link.
Oczywiście, jak zwykle, wybuchła burza.
W szklance wody ;)

YxasoR
5.04.08, 20:23
C+ sobie z was żarty robi, a wy się dajecie...

Zóm teraz przechodzi do Soniaka bo przecież ma najlepszą szklarnię - chociaż konkurencja ma już takie obiektywy...

The z00m
6.04.08, 19:10
Zóm teraz przechodzi do Soniaka bo przecież ma najlepszą szklarnię - chociaż konkurencja ma już takie obiektywy...

Od zooma to... ;-) Wiem yxasorku, że chciałbyś czytać pochlebne opinie tylko o swoich zabawkach, ale świat nie tańczy wyłącznie w rytmie 4/3. Może w przyszłości, ale jeszcze nie ;-)

Lepiej zacznę za Wami pierniczyć, że dobrą szklarnię ma tylko Olympus buhahahahaha...

YxasoR
6.04.08, 19:23
Od zooma to... ;-)

Lepiej zacznę za Wami pierniczyć, że dobrą szklarnię ma tylko Olympus buhahahahaha...
Zóm spokojnie. nie pierniczyć tego co my, ale pisać w ucywilizowany sposób bez jakiś ataków. Jeżeli chciałbyś aby cię zauważyli to napisz to na forum Sony czy Koniki. Ja tam w tym obiektywie nie widzę nic ciekawego, po prostu muszą zrobić taki obiektyw jaki ma konkurencja. Nie będę mówił czy Olympus lepszy czy nie bo to nie ma sensu. Dla mnie f2.0 jest lepsze niż f2.8 ale dla ciebie się ISO liczy...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Ja bardzo lubię czytać źle o moim sprzęcie bo wiem, że nie jestem w układzie :p
Po za tym nie lubię wojny systemów i jak Olympus zatrzyma się w miejscu, a na to się nie zapowiada, to zmienię na najlepszą wtedy możliwą frakcję

pozdro600

The z00m
6.04.08, 19:34
Zóm spokojnie. nie pierniczyć tego co my, ale pisać w ucywilizowany sposób bez jakiś ataków.

Ataków?? Chyba nie zauważyłeś, że zacząłeś bełkotać odnośnie mojej osoby nie zaś podmiotu dyskusji. Prosiłbym byś pisał poprawnie mój nick ;-)


Jeżeli chciałbyś aby cię zauważyli to napisz to na forum Sony czy Koniki.

Tu już nie można napisać, że konkurencja ma coś godnego uwagi? Pytanie widać retoryczne...


Ja tam w tym obiektywie nie widzę nic ciekawego, po prostu muszą zrobić taki obiektyw jaki ma konkurencja.

I masz do tego prawo. Próbował Ci ktoś je odebrać? Więc nie próbuj tego robić w stosunku do innych.

Wypowiadaj się więc w kwestii obiektywu, nie zaś tego co ja uważam za lepsze czy gorsze. Ja się nie wypowiedziałem ani razu w kwestii tego co jest lepsze czy gorsze uważając, co podkreśliłem, że tej klasy obiektywy wszystkie są świetne. Tego kolego xy nie dostrzegłeś. Trzymaj się tematu, a ode mnie się...

YxasoR
6.04.08, 19:37
Też cię lubię ;)


Obiektyw jak obiektyw konkurencji. Tutaj światło 2.0 rządzi...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Dlatego uważam, że 35-100 też wymiata jednak potrzeba mu SWD.

7-14 jeszcze raz do zrobienia z lepszym światłem i SWD... Oczywiście ten obecny jest tak zawalisty, że mi nic więcej nie trzeba ale się znajdą tacy co jest im zawsze za mało...

Switch
7.04.08, 13:34
f2.0 jest lepsze niż f2.8 ale dla ciebie się ISO liczy...

Z jakiego konkretnie względu wolisz F2.0 w olympusie zamist F2.8 konkurencji?

The z00m
8.04.08, 09:24
f2.0 jest lepsze niż f2.8 ale dla ciebie się ISO liczy...Z jakiego konkretnie względu wolisz F2.0 w olympusie zamist F2.8 konkurencji?

Szkoda, że tak proste pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Sample z Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 24-70mm f/2.8 ZA SSM :

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&thread=27085706
http://www.dyxum.com/dforum/forum_posts.asp?TID=27565

grizz
9.04.08, 09:48
Ad rem panowie ad rem.


Xy dostał ostrzeżenie.

Musicie się wadzić?

YxasoR
9.04.08, 14:19
Ad rem panowie ad rem.


Xy dostał ostrzeżenie.

Musicie się wadzić?

Przepraszam za tamten post...

pozdrawiam