PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw 14-54 pomoc



kamio4
10.06.15, 21:29
Witam! Kupiłem obiektyw 14-54 sprawdzając dokładnie jego po podłączeniu do olimpusa e-420 zauważyłem,że chcąc ustawić ostrość ręcznie w ogóle nie pracuje pierścień do ustawiania ostrości. W aparacie jest wszystko dobrze ustawione bo na innych obiektywach idzie ustawić ostrość ręcznie. W automacie bez problemu łapie mi ostrść auto focus,przy ogniskowej 14, a przy 20-55 bardzo ciężko albo wcale . Mam pytanie czy to wina obiektywu.

sepi19
11.06.15, 00:33
Jak "ustawiasz" w aparacie?
Na początek przeczyść styki w obiektywie i body jakimś alkoholem, czasem to pomaga.
ps. trochę w oczy kole ortografia, ale to tak na marginesie ;)

kamio4
11.06.15, 02:18
Piisałem w autobusie na szybkiego już poprawione.

---------- Post dodany o 02:18 ---------- Poprzedni post był o 01:34 ----------

Mf-ręczna
S-AF-automat
Dziwi mnie,dlaczego pierścień od ostrości chodzi tam lekko,w kitowych obiektywach ciężej.
Przy ogniskowej 14 na puszce od piwa też nie ustawie ostrości, wogule nie słychać jak autofokus pracuje.

Bodzip
11.06.15, 08:53
Na MF pierścień będzie zmieniał ostrość, ale baaardzo powoli (chodzi o precyzję)
Najlepiej sprawdź na S-AF + MF. Ostrzysz automatem i potem trzymając pół wciśnięty spust pokręć pierścieniem. Powinieneś widzieć różnicę.

kamio4
11.06.15, 12:40
Nie działa tam jak napissałeś,nawet dioda zielona nie mrygła. Na kitowym twój pomysł się sprawdził.

szafir51
11.06.15, 12:55
jak rozumiem z Twojej pierwszej wypowiedzi problemy z tym obiektywem masz dwa:
1. Nie działa Ci pierścień manualnego ustawiania ostrości.
2. Nie działa Ci system AF na dłuższych ogniskowych.

Ale już kolejna wypowiedź

Przy ogniskowej 14 na puszce od piwa też nie ustawie ostrości, wogule nie słychać jak autofokus pracuje.
sugeruje, że AF zawodzi również na krótszych ogniskowych.

Możesz trochę dokładniej opisać problem?

Bodzip
11.06.15, 12:58
Nie działa tam jak napissałeś,nawet dioda zielona nie mrygła. Na kitowym twój pomysł się sprawdził.W
Wnioskuję z tego, że obiektyw jest udziabany (ech jak to ładnie napisałem :-P ) czyli kłania się serwis, a jak po gwarancji to naprawa odpłatna.
Jest jeszcze wyjście - jak kupowałeś na Alledrogo aby odesłać i żądać zwrotu kasy.

kamio4
11.06.15, 14:03
Tak jak mówisz obiektyw walnięty od samego początku byłem pewny,ale szukałem porady fachowców.
Obiektyw był kupiony na tablicy,już został odesłany,zwwrot pieniędzy będzie.
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi!