PDA

Zobacz pełną wersję : odczyt zdjecia



roma
2.05.15, 13:18
nie jestem w stanie otworzyć zdjecia. Nie da rady ani w Windows, ani w aparacie, ani przez Paint. nawet nie chce sie dołączyc jako plik do tego pytania. Co mogę zrobić? czy tylko do firmy odzyskującej pliki mogę sie zwrócić? . Jeszcze wczoraj na podglądzie w Olympus SZ-17 wszystkie były widoczne. Dzis robiłam "wytnij- wklej" na dysk zewnętrzny i straciłam kilka zdjęc. Byc moze to wina, że połączenie z dyskiem zewnętrznym mi sie zrywało. będę wdzięczna za pomoc- Roma

Bodzip
2.05.15, 13:35
Nie robi się wytnij-wklej (Ctrlx -> Ctrlv) - to najprostsza droga do kłopotów. Najpierw kopiuj, potem po sprawdzeniu że pliki są na dysku możesz usunąć.
Poszukaj programu do odzyskiwania zdjęć z karty pamięci.

Saboor
2.05.15, 14:47
Bodzip, miej litość. Koleżanka nie umie foty otworzyć a ty jej każesz odzyskiwać zdjęcia?

roma
2.05.15, 17:17
prawdę powiedziawszy zawsze korzystam z wytnij - wklej i nigdy nie miałam kłopotów. Ok, postaram się poszukać programu do odzyskania zdjęć. Spróbowałam ZAR ale też nie widzi zdjęc- w ogole nie widzi rozszerzenia jpeg.

Saboor
2.05.15, 17:49
prawdę powiedziawszy zawsze korzystam z wytnij - wklej i nigdy nie miałam kłopotów. Ok, postaram się poszukać programu do odzyskania zdjęć. Spróbowałam ZAR ale też nie widzi zdjęc- w ogole nie widzi rozszerzenia jpeg.
Do odzyskania zdjęć: Download TestDisk & PhotoRec (http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download)
Do przeglądania: fastStone viewer (http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm)

P.S.
Windows nie widzi .jpeg?

roma
3.05.15, 11:31
explorator windows 7 widzi plik, natomiast gdy probuję go umiescić tutaj jako zalącznik to system krzyczy, że to nie jpeg. to samo robi Paint. w załączeniu komunikaty

robtor
3.05.15, 12:19
A ten plik ma jakąś wielkość? Kliknij prawym przyciskiem myszki na nim - właściwości (na samym dole) - i zobacz na rozmiar w KB albo MB. Może to tylko "pusty" plik, jeżeli ma tam zero albo kilka KB.

Saboor
3.05.15, 13:17
explorator windows 7 widzi plik, natomiast gdy probuję go umiescić tutaj jako zalącznik to system krzyczy, że to nie jpeg. to samo robi Paint. w załączeniu komunikaty
Czy inne pliki .jpeg normalnie otwiera?

robtor
3.05.15, 13:23
Można by jeszcze zapytać czy w eksploratorze windowsa widać miniaturki tych plików i czy jest podgląd miniaturki tego konkretnego pliku.

Saboor
3.05.15, 13:34
Można by jeszcze zapytać czy w eksploratorze windowsa widać miniaturki tych plików i czy jest podgląd miniaturki tego konkretnego pliku.
To zapytaj :-D
Roma, zobacz czy windows pokazuje inne .jpeg, jeżeli tak: użyj programu z mojego postu do odzyskania fotek, napisz jak poszło.