PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki OR "Na granicy"



hades
28.04.15, 10:20
Konkurs OlyRulez



Na granicy

autorem tematu jest A56, laureat OR "Zaraz wracam"

Uwaga! Notka od autora tematu
"Nie chodzi tu o przedstawienie słupków granicznych państw, dzielnic miast, czy też celnika na granicy itp.
Lecz o granicę możliwości, umiejętności, strachu, bezpieczeństwa, granicę ziemi i nieba itd."



Laureatem tej edycji został Jagger

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/935/1360.jpg
fot. Jagger

Gratulujemy!!!


Zobacz galerie konkursową (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?thumbsonly=1&cat=935&ppuser=0&thumbcheck=2&page=1&sortby=b&sorttime=0&way=&date=0)

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=935&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'

Zobacz galerie konkursową (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?thumbsonly=1&cat=935&ppuser=0&thumbcheck=2&page=1&sortby=b&sorttime=0&way=&date=0)


Masz pytanie dotyczące konkursu? Zadaj je w tym wątku: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16666
Nie wiesz jakie są zasady? Zajrzyj do regulaminu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16772

Bodzip
28.04.15, 10:40
Ale na upartego słupki graniczne też mogą być ?

And.N
28.04.15, 10:55
A miał być łatwy temat:wink::)

Ale na upartego słupki graniczne też mogą być ?
Raczej nie: "Nie chodzi tu o przedstawienie słupków granicznych...", chyba, że na upartego:wink::)

hades
28.04.15, 11:04
Ale na upartego słupki graniczne też mogą być ?

Autor się wypowie, ale Adamowi raczej chodzi o pokonywanie przez człowieka barier mentalnych i fizycznych. Sporty ekstremalne znajdą tu swoje miejsce.

---------- Post dodany o 11:04 ---------- Poprzedni post był o 11:02 ----------


A miał być łatwy temat:wink::)

Raczej nie: "Nie chodzi tu o przedstawienie słupków granicznych...", chyba, że na upartego:wink::)

Hmmm, jeśli będzie to słupek graniczny na jednej z granic krajów poza Schengen, to będzie to przekraczanie granic... strachu.

helmuth
28.04.15, 11:27
A miał być łatwy temat:wink::)A jakie znaczenie ma temat?
W każdej edycji pojawiają się zdjęcia, mające niewiele wspólnego z tematem. Pełna dowolność :wink:
Zacytuję prowadzącego:

Jakikolwiek temat się nie pojawi w OlyRulez, to do autora należy jego interpretacja. To autor ponosi "odpowiedzialność" za niezrozumienie tematu lub celową prowokacje. Głosujący w tym konkursie mają prawo oceniać jego interpretacje przydzielając lub nie przydzielając punktu.
Można więc np w tej edycji zapodać zdjęcie kota wylegującego się pod płotem, na granicy posesji.
I tak wygra "ładne" zdjęcie :-P

... Adamowi raczej chodzi o pokonywanie przez człowieka barier mentalnych i fizycznych. Sporty ekstremalne znajdą tu swoje miejsce.Nie narzucaj interpretacji, zostaw to autorowi zdjęcia ;)

A56
28.04.15, 11:47
Zakres bardzo szeroki tematu. Jeżeli potraktujemy leżącego kota pod płotem sąsiada, czyli na granicy posesji to trudno, niech ten kot będzie.
Ale nie o taką granicę chodzi. Kol hades bardzo dobrze to ujął. Oprócz człowieka który ma do pokonania pewne bariery na granicy ryzyka, śmierci, możliwości, można też pokazać granicę "dwóch światów", ulewy, która nadchodzi, granice między światłem a cieniem, dniem i nocą, miedza na polu pokazana z dobrym światłem, też może być ciekawa. Wszystko zależy jak na to spojrzymy. Tylko wyobraźnia nas ogranicza.

Przekraczanie słupka granicznego poza Schengen może być, ale myślę, że powinien tam być ktoś z bronią wycelowaną w przechodzącego (granica strachu)

hades
28.04.15, 12:01
Helmuth, gdybm zobaczył zdjęcie kota na granicy posesji to nie zaliczyłbym go jako zgodnego z tematem tej edycji. Nie ma tu przekraczania barier, które ograniczają kota. Kot nie jest świadom granicy posesji, chyba że jest ona betonową ścianą. Ale kot przekraczający swoje fizyczne możliwości i skaczący z parapetu na parapet i robiący to z wielkim trudem, jest wg. mnie blisko tematu.

Bodzip
28.04.15, 12:30
Czyli taki trójstyk granic się nie łapie ? :mrgreen:

146078

robtor
28.04.15, 12:35
Czyli taki trójstyk granic się nie łapie ? :mrgreen:


Kolega by tam musiał z "kałachem" stać ;):mrgreen:

Bodzip
28.04.15, 12:38
Kolega by tam musiał z "kałachem" stać ;):mrgreen:
Tam kupa luda była. Wszyscy mówili że po Ukraińskiej stronie pełno snajperów :mrgreen: Ale się nie bałem, bo brzuchem śrucinę wyłapię :mrgreen:

A56
28.04.15, 12:39
Czyli taki trójstyk granic się nie łapie ? :mrgreen:

146078


Chyba, że ten ciężki słup się wali a gość go podtrzymuje i jest na granicy wyczerpania.:wink:

robtor
28.04.15, 12:46
A np. taki Gość:
146079
:)

And.N
28.04.15, 12:52
A np. taki Gość:
146079
:)
To jest foto po lądowaniu czy dopiero przed skokiem?:wink::)
Nieważne zresztą, jest tu granica, czy na granicy...:)

robtor
28.04.15, 13:02
To jest foto po lądowaniu czy dopiero przed skokiem?:wink::)
Może właśnie przełamał bariery własnych słabości - udało mu się zjechać z górki i odpoczywa :) . Biorąc pod uwagę ubranie to raczej nie skoczek.

Bodzip
28.04.15, 13:05
Ten pal powinien być zaostrzony :mrgreen:

And.N
28.04.15, 13:26
....Biorąc pod uwagę ubranie to raczej nie skoczek.
Oj tam, zawodowi skoczkowie bywają dyskwalifikowani za niewłaściwy ubiór, a tu mamy raczej amatora:wink:
Temat (i interpretacja) bardzo szeroki i pewnie większość coś w swoich zbiorach by znalazła, a jeszcze lepiej coś specjalnie wykonanego na konkurs

helmuth
28.04.15, 13:27
Helmuth, gdybm zobaczył zdjęcie kota na granicy posesji to nie zaliczyłbym go jako zgodnego z tematem tej edycji.To oczywiście Twoje zdanie, jako widza.
Jako organizator tej zabawy napisałeś:

Wykluczenia za niezmieszczenie się w temacie nie stosuje. Ale jak się da coś niepasującego, to ocena przyjdzie przy głosowaniu od klubowiczów.
oraz:

Nie będę jednoosobowo oceniał zdjęć i usuwał ich bo szanuje wolność wypowiedzi.
Dlaczego narzucasz swoją interpretację, różną jednak nieco od tego, o czym myślał autor?

Nie ma tu przekraczania barier, które ograniczają kota.A jakby leżał na granicy cienia i światła?


Ten pal powinien być zaostrzony :mrgreen:
Zaostrzony koniec jest ... w środku :-P

hades
28.04.15, 15:41
Dlaczego narzucasz swoją interpretację, różną jednak nieco od tego, o czym myślał autor?


Narzucam? To nadinterpretacja. Ta dyskusja jest próbą odpowiedzi na pytanie o to co mieści się w temacie a co nie. Napisałem już wcześniej (post nr 4) moje rozumienie tego tematu, z czym zgodził się A56 (post 6), że chodzi o pokonywanie przez człowieka barier mentalnych i fizycznych.



A jakby leżał na granicy cienia i światła?


A wiąże się to w jakiś sposób z przekroczeniem barier mentalnych lub fizycznych przez kota?

Saboor
28.04.15, 15:51
Narzucam? To nadinterpretacja. Ta dyskusja jest próbą odpowiedzi na pytanie o to co mieści się w temacie a co nie. Napisałem już wcześniej (post nr 4) moje rozumienie tego tematu, z czym zgodził się A56 (post 6), że chodzi o pokonywanie przez człowieka barier mentalnych i fizycznych.
A wiąże się to w jakiś sposób z przekroczeniem barier mentalnych lub fizycznych przez kota?
Mamy repetę z "Panoramowania" :shock:

helmuth
28.04.15, 16:17
Napisałem już wcześniej (post nr 4) moje rozumienie tego tematu, z czym zgodził się A56 (post 6), że chodzi o pokonywanie przez człowieka barier mentalnych i fizycznych. Inaczej zrozumiałem wypowiedź A56.
Oprócz tego o czym piszesz, dopuszcza szersze rozumienie granicy:

... można też pokazać granicę "dwóch światów", ulewy, która nadchodzi, granice między światłem a cieniem, dniem i nocą, miedza na polu pokazana z dobrym światłem, też może być ciekawa.

A wiąże się to w jakiś sposób z przekroczeniem barier mentalnych lub fizycznych przez kota?Czemu tak się uparłeś na taką interpretację tematu?
Kot leży na granicy światła i cienia. Mieści się więc w temacie? :)
Chcę tylko powtórzyć- temat jest nieistotny. W każdej edycji znajdują się dobre zdjęcia, niemające nic wspólnego z tematem i często, w głosowaniu, są w czołówce .

barmichal76
28.04.15, 16:26
Słuchajcie, przecież i tak w końcu zgodność z tematem zweryfikuje jurorzy, czyli głosujący. Wrzućmy na luz...

And.N
28.04.15, 16:30
...Chcę tylko powtórzyć- temat jest nieistotny. W każdej edycji znajdują się dobre zdjęcia, niemające nic wspólnego z tematem i często, w głosowaniu, są w czołówce .
Trudno się z tym nie zgodzić, ale uważam i tak zazwyczaj wygrywa najlepsze zdjęcie, przeważnie trafione w temacie i zyskujące ogólne uznanie wśród glosujących, czyż nie tak?

Słuchajcie, przecież i tak w końcu zgodność z tematem zweryfikuje jurorzy, czyli głosujący. Wrzućmy na luz...
Całkowicie się zgadzam, sztuką jest też trafić w gusta głosujących:)

helmuth
28.04.15, 16:31
... i tak w końcu zgodność z tematem zweryfikuje jurorzy, czyli głosujący.Właśnie o tym pisałem :)
Temat jest nieistotny, liczy się werdykt głosujących ;)

And.N
28.04.15, 16:39
Właśnie o tym pisałem :)
Temat jest nieistotny, liczy się werdykt głosujących ;)
No tam w jakimś stopniu temat jest istotny uważam i temat głosujący powinni brać pod uwagę?? ja tak robię

Careme
28.04.15, 19:55
Kot leży na granicy światła i cienia. Mieści się więc w temacie? :) .
Jako właściciel dwóch kotów stwierdziłem, że muszę się włączyć w dyskusję :mrgreen:

Koty to zwierzęta terytorialne i ich granice mogą dla nas nie być widoczne. Wkraczając na teren obcego kota, dany kot wie, że ryzykuje - czy takie emocje kocie uda się ująć w kadrze? Tego nie wiem.

Przyszły mi na myśl inne określenia dla tego konkursu: na krawędzi, na ostrzu noża, po bandzie, o jeden most za daleko ;)

PS. Proszę ten post potraktować z przymrużeniem oka.

bobdylan
28.04.15, 20:07
Helmuth, gdybm zobaczył zdjęcie kota na granicy posesji to nie zaliczyłbym go jako zgodnego z tematem tej edycji. Nie ma tu przekraczania barier, które ograniczają kota. Kot nie jest świadom granicy posesji, chyba że jest ona betonową ścianą. Ale kot przekraczający swoje fizyczne możliwości i skaczący z parapetu na parapet i robiący to z wielkim trudem, jest wg. mnie blisko tematu.

Proponuję jeszcze dopisać do "wymagań", że na zdjęciu nie może być kota albo że nie może być śmieszne. Według mnie dodawanie takich notatek od autora lub innych wyjaśnień jest tak żenujące jak tłumaczenie kawału zaraz jak się go opowie. Nie lepiej rzucić tylko temat i dać uczestnikom ponieść się wyobraźni? Na pewno znajdą się tacy, którzy przedstawią go w nietuzinkowy sposób.

Mam nadzieje, że żadne zdjęcia nie będą usuwane.

henry1
28.04.15, 20:14
Czyli taki trójstyk granic się nie łapie ? :mrgreen:

146078

Ty to masz granice za płotem, a ja prawie trzysta km. Protestuję !!! :mrgreen:

---------- Post dodany o 20:14 ---------- Poprzedni post był o 20:13 ----------


A np. taki Gość:
146079
:)

To taki współczesny Azja Tuchajbejowicz ??? :shock:

robtor
28.04.15, 20:31
...To taki współczesny Azja Tuchajbejowicz ??? :shock:
Współczesny, Słowacki (Azja Tu-chaj-hej) pomysł marketingowy z Tatrzańskiej Łomnicy, oryginalny mi się wydaje... :mrgreen::)

hades
28.04.15, 23:05
Czemu tak się uparłeś na taką interpretację tematu?


Bo to mój punkt widzenia. To takie dziwne? Padło pytanie Bodzia, padła odpowiedź m. in. z mojej strony, dołączyłeś do dyskusji. Więc dyskutujemy, wymieniamy opinie, i jeśli nam nie pasują inne poglądy zostajemy przy swoich. Zarzucasz mi narzucanie interpretacji, upór, ale w tej dyskusji nie rozstrzygamy definitywnie co się mieści w temacie. To zrobił już A56 dając temat i notatkę. Jeśli ktoś zrozumie ją na opak, no cóż trudno. Byłeś łaskaw zacytować mnie z innego wątku. W temacie prowadzenia konkursu i swobody dodawania prac moje zdanie się nie zmieniło. Ale będąc zapytanym o opinie, to jako uczestnik czy głosujący chętnie podam swoją interpretacje.

---------- Post dodany o 23:05 ---------- Poprzedni post był o 22:56 ----------


Według mnie dodawanie takich notatek od autora lub innych wyjaśnień jest tak żenujące jak tłumaczenie kawału zaraz jak się go opowie.

Zwycięzca przedstawia temat. Może wyjaśnić co miał na myśli, szczególnie gdy temat składa się z dwóch słów, a wymaga jak w tym przypadku pewnego podtytułu by wydobyć szczególne oczekiwania autora tematu.


Mam nadzieje, że żadne zdjęcia nie będą usuwane.

A przypominasz sobie by kiedykolwiek były? Na 5 lat prowadzenia OR-a nie zauważyłem by któreś ze zdjęć przekroczyło regulamin forum.

bobdylan
28.04.15, 23:49
Zwycięzca przedstawia temat. Może wyjaśnić co miał na myśli, szczególnie gdy temat składa się z dwóch słów, a wymaga jak w tym przypadku pewnego podtytułu by wydobyć szczególne oczekiwania autora tematu.

To niech to będzie kilka słów pobudzających wyobraźnię a nie ją ograniczające. Zamiast "Nie chodzi o..." napisać np. "Granica to nie tylko ta na mapie". Nie chcę za bardzo marudzić bo w OR biorę udział do tej pory jako oceniający ale najbardziej własnie ciekawi mnie jak hasło zostanie zinterpretowane.




A przypominasz sobie by kiedykolwiek były? Na 5 lat prowadzenia OR-a nie zauważyłem by któreś ze zdjęć przekroczyło regulamin forum.

Przyznaję, nie przeczytałem regulaminu. Moje obawy zostały rozwiane.

Saboor
29.04.15, 15:16
Czyli jednak powtórka "panoramowania" ech...

Eddie
29.04.15, 15:23
Nie czytałem wątku, po prostu dodam swoją propozycję.

koronax
1.05.15, 06:49
No to i ja skromie dołączyłem swoją propozycję do szanownego grona

kon
2.05.15, 22:01
Skorzystalem z mozliwosci udzialu.

hades
12.05.15, 10:34
Głosujemy.

Bodzip
12.05.15, 12:20
Głosujemy.
Czy robimy tak, że na swoje nie głosujemy ? czy wolna amerykanka ?

koronax
12.05.15, 12:48
Czy robimy tak, że na swoje nie głosujemy ? czy wolna amerykanka ?

Raczej nie wypada głosować na swoje. Aczkolwiek zabronić chyba tego nie można.

Bodzip
12.05.15, 13:11
Raczej nie wypada głosować na swoje. Aczkolwiek zabronić chyba tego nie można.
No tak sobie właśnie pomyślałem.

macieknr1
12.05.15, 15:06
Czyli jednak powtórka "panoramowania" ech... Chetnie bym zaglosowal ale brak zdjec zwiazanych z tematem mi to uniemozliwia

hades
12.05.15, 15:16
Czy robimy tak, że na swoje nie głosujemy ? czy wolna amerykanka ?

Wypadałoby nie głosować na siebie. Zresztą teraz widać kto na kogo głosuje, więc wezmą Cię na języki jeśli zagłosujesz na siebie ;).

---------- Post dodany o 15:16 ---------- Poprzedni post był o 15:15 ----------


Chetnie bym zaglosowal ale brak zdjec zwiazanych z tematem mi to uniemozliwia

Przydałyby się głosy "-1"? ;)

koronax
12.05.15, 15:30
Chetnie bym zaglosowal ale brak zdjec zwiazanych z tematem mi to uniemozliwia

Szkoda że nie pokazałeś swojej pracy. Może ja bym na ciebie zagłosował . :grin:

A56
12.05.15, 15:34
Chetnie bym zaglosowal ale brak zdjec zwiazanych z tematem mi to uniemozliwia

Chyba obraziłeś tym sywierdzeniem uczestników zabawy.

barmichal76
12.05.15, 17:07
Chyba obraziłeś tym sywierdzeniem uczestników zabawy.

Maciek pewnie się takimi drobiazgami nie przejmuje...

hades
13.05.15, 08:45
Maciek, jako głosujący ma prawo nie znaleźć zdjęć mieszczących się w kryteriach, w zestawie zdjęć konkursowych.

Jako głosujący sam nie zakwalifikowałem kilku zdjęć wg. notki, którą dodał Adam do tematu konkursu.

A56
13.05.15, 09:48
Maciek, jako głosujący ma prawo nie znaleźć zdjęć mieszczących się w kryteriach, w zestawie zdjęć konkursowych.

Jako głosujący sam nie zakwalifikowałem kilku zdjęć wg. notki, którą dodał Adam do tematu konkursu.

Masz kol. hades rację. Maciek mógł nie znaleźć zdjęcia, które jego zdaniem mieściło by się w temacie konkursu. Ale to jest łatwo tak napisać. Napisać, że takich zdjęć nie ma i pokazać jakie powinno być to już trudniej. A nie pokazał swojego zdjęcia. Ja jego wpis odebrałem zgoła inaczej. Robi piękne zdjęcia i ma takie dziwne wpisy. To daje do myślenia.

macieknr1
13.05.15, 09:59
Masz kol. hades rację. Maciek mógł nie znaleźć zdjęcia, które jego zdaniem mieściło by się w temacie konkursu. Ale to jest łatwo tak napisać. Napisać, że takich zdjęć nie ma i pokazać jakie powinno być to już trudniej. A nie pokazał swojego zdjęcia. Ja jego wpis odebrałem zgoła inaczej. Robi piękne zdjęcia i ma takie dziwne wpisy. To daje do myślenia. Jak kogos urazilem przepraszam nie to bylo moim zamiarem. A zdjecia nie dodalem bo akurat bylem na wakacjach. Moze w kolejnym konkursie uda sie wziac udzial pozdrawiam.

hades
13.05.15, 10:06
Napisać, że takich zdjęć nie ma i pokazać jakie powinno być to już trudniej.

Zgadza się. Uzasadnienie lub przykład, nawet poza konkursowy, rozwinąłby dyskusje.

macieknr1
13.05.15, 10:25
147312
Zgadza się. Uzasadnienie lub przykład, nawet poza konkursowy, rozwinąłby dyskusje. Zeby nie byc goloslownym, mialem dostep tylko do zdjec juz dodanych :)

A56
13.05.15, 10:58
Jak kogos urazilem przepraszam nie to bylo moim zamiarem. A zdjecia nie dodalem bo akurat bylem na wakacjach. Moze w kolejnym konkursie uda sie wziac udzial pozdrawiam.


Cenię człowieka, który umie napisać słowo przepraszam. To duża zaleta. Zdjęcie, które dodałeś moim zdaniem jest w temacie, jak wiele innych.

And.N
23.05.15, 02:48
Chetnie bym zaglosowal ale brak zdjec zwiazanych z tematem mi to uniemozliwia
I kto to mówi:wink: z tego co pamietam ostatnio Twoje dwie prace w ogóle nie były związane z tematem, a jednak jakieś glosy dostały. Trochę pokory by się przydało.

hades
25.05.15, 10:09
Mamy zwycięzce konkursu OR "Na granicy".

Został nim Jagger!

Gratulacje!

koronax
25.05.15, 10:25
Również Gratuluję .

A56
25.05.15, 11:17
Gratulacje dla zwycięzcy

witia
25.05.15, 11:40
Moje gratulacje.
Pozdrawiam.

kon
25.05.15, 14:23
Gratuluje.

jagger
25.05.15, 18:23
Dziękuję bardzo za wyróżnienie i pozdrawiam serdecznie :-)

Bodzip
25.05.15, 18:26
Brawo, gratulacje :)

henry1
25.05.15, 19:41
Gratulacje !!! :mrgreen:

alnico
25.05.15, 22:21
Gratuluję :grin:

dziama0
3.06.15, 11:23
grat :)