PDA

Zobacz pełną wersję : Osiołkowi w żłobu dano...



Ged
4.05.04, 22:05
Witam,

Planuję zakup aparatu cyfrowego do 2000 zł. Zawodowcem nie jestem, dotychczas moim najbardziej zaawansowanym sprzętem był Zenith 12XP (zresztą świetny aparat :) ), którego zwędzili mi jakiś czas temu :( . Od tego czasu używałem idiotkamery, która zaczęła mnie już mocno wkurzać.
Szukam aparatu z bardzo dobra automatyką. Ale lubię też mieć czasami kontrolę nad zdjęciami - dlatego chciałbym też mieć przyzwoity manual (a może raczej półautomat). Sporo chodzę po górach, więc przyda się dobry zoom, ale w domu trzymam koszatniczki, do fotografowania których potrzebuję niezły tryb makro.

Zastanawiam się nad tymi aparatami:
- Olympus C-740 UZ (3,3 MP, zoom optyczny x10, odpowiednik ISO 100-400, podobno niezły autofocus),
- Olympus C-760/765 UZ (3,2 MP, x10, ISO 50-400, nowy proc, i jestem najbardziej przekonany do niego),
- Canon PowerShot A80 (4 MP, x3, ISO 50-400),
- Kodak DX-6490 (4,2 MP, x10, ISO 80-800, ale tylko w manualu - automat ma zakres tylko 100-200, spotkałem opinie, że jest przereklamowany),
- Minolta Dimage Z1 (3,2 MP, x10, ISO 50-400).

Jakie są wasze doświadczenia z tymi aparatami, co możecie o nich powiedzieć?
Dodam jeszcze, że wydruki będą najczęściej chodziły na Epsonie C84 (obsługuje technologię Exif Print), w wyjątkowych sytuacjach w rozmiarze A4.

Ged
5.05.04, 16:03
Litości!
Czy jest szansa na jakieś komentarze do wymienionego sprzętu???

aptur
5.05.04, 16:22
740 to sprawdzony model.
Pozwala robić naprawdę dobre zdjęcia.
Reszty sprzętu wymienionego przez Ciebie w rękach nie miałem.

Artur

vodnik
5.05.04, 20:54
porownanie Z1 i c750 robil (A)rtur i kilka przykladowych fotek gdzies jest. Natomiast mnie uprzedzil przed Z1 ten "fantastyczny" mechanizm obracania lusterka przy przelaczaniu sie miedzy LCD a wizjerem EVF, bo to jedno i to samo, tylko kierowane przez lustereczko do wizjerka. Z tego co czytalem to lubi sie zacinac. (dlatego zdecydowalem sie na c-750).

Jedynue bym sie jeszcze zastanawial nad a80, bo z tego co wiem z innego forum to ludzie sobie bardzo chwala i robi naprawde bardzo dobre zdjecia.

O reszczie nie wiele wiem.

(A)rturo
5.05.04, 21:40
z1 to dla mnie porazka
Fotki dla mnie okropne. Takie bez plciowe. Kolory mdle i slabo ostrzy
Mam gdzies fotki jelsi ktos by sobei zyczyl moge wrzucic na siec

emiel_
5.05.04, 21:56
a minolta z2? co o niej sądzicie?

vodnik
5.05.04, 22:16
Mysle ze tez nie warto. Mechanizm sie nie zmienil. Dodali tylko wieksza matryce 4MPix i jakies tam dodatki jak predykcja obiektu w momencie stzrelenia fotki (czytaj sledzenie obiektu i z wyprzedzeniem ostrzenie na punkt gdzie za chwile obiekt sie znajdzie) ale nie wiem jakie sa tego efekty, wyczytalem to na broszurce. Jest jeszcze jedno forum, tam jest dosc duzo uzytkownikow Z1 i Z2, bardzo sobie tam chwala te aparaty, ale niestety poziom merytoryczny tamtego forum (nie obrazajac nikogo) nie jest bardzo wygorowany.

Ged
6.05.04, 08:09
Dzieki za info na temat Minolty. Zwłaszcza, że zaczynałem sie zastanawiac właśnie nad modelem Z2.

Zenek
6.05.04, 14:38
ja bym ci proponowal 750, dobry sprzet i sprawdza sie w gorach, fotki z majowki robilem wlasnie nim:
http://stock.wne.uw.edu.pl/~mzenczew
jak poczekasz jeszcze chwile to ceny zejda nizej, ja swoj kupilem za 2100 na gieldzie w stodole (nowy z gwarancja polska).

Ged
7.05.04, 11:14
Dzięki za uwagi. W końcu kupiłem C-740.

Zenek, czy do robienia tych zdjęć używałeś jakiś filtrów lub konwerterów?

vodnik
7.05.04, 12:46
Gratuluje udanego wyboru.

Zenek
10.05.04, 08:41
rowniez gratuluje wyboru, a co do twojego pytania, to wiekszosc tych fotek zrobilem bez filtrow barwnych i polarow (posiadam tylko UV), sazany jestem tylko na PS, a i z tego nie potrafie jeszcze w pelni skorzystac (tylko kadrowanie i kontrast, ale wystarcza do moich, na razie, niewielkich potrzeb).

Pozdrowienia