PDA

Zobacz pełną wersję : Zarabianie na zdjęciach



plakatxxl
19.12.07, 21:48
Witam wszystkich,
chciałbym poznać opinie Forumowiczów na temat zarabiania na swoich zdjęciach - przy okazji również na temat prowadzonego przeze mnie od niedawna serwisu - www.plakatxxl.pl.

Jakie są stawki na stockach?

Z tego co się orientuje to, aby zarobić trochę więcej niż kilka dolarów potrzeba zainwestować w modeli/lki oraz male studio, o doobrym sprzęcie niewspominając.

Kilka słów na moim serwisie:
- tworzysz swoją galerię - twójpodpis.plakatxxl.pl - promujesz dzieki temu rowniez na własną rękę
- zdjęcia kupowane przez klientów są wykorzystywane jedynie do wydruków
- z tego co się orientuję to stawki są wyższe niż na stockach, w granicach 2 dolarow za zdjecie dla autora

Z racji tego, że jest to nowy serwis - napiszcie jak w Waszych oczach wygląda taki pomysł. I czy to jest atrakcyjna oferta, wg Was oczywiscie.

Wszelkie opinie mile widziane:)

Ania_
19.12.07, 21:58
Nim w ogóle przejrzę i ocenię, to chciałabym się od Ciebie dowiedzieć, jak to wygląda od strony prawnej? W sensie rozliczeń z teoretycznie zarobionych przeze mnie pieniędzy w Twoim serwisie.

plakatxxl
19.12.07, 22:22
A więc od strony prawnej - rejestrując się czytasz :) i akceptujesz regulamin. Tym samym my stajemy się - plakatxxl.pl - podmiotem pośredniczącym pomiędzy Tobą (Licencjodawcą) a klientem (Licencjobiorcą). Licencja na wykorzystanie Twoich zdjęć jest ograniczona (możemy tylko drukować Twoje zdjęcia), niewyłącznej (możesz je też sprzedawać gdzieś indziej) licencji.

My sprzedajemy zdjęcie po cenie, która składa się z: 22% - VAT, 28% - nasza marża, 50% - Twoja działka :) Aktualna cena to 9.99 zł. Od swojego przychodu powinnaś grzecznie zapłacić podatek dochodowy wypełniając w PIT pole "pozostałe przychody"(dla osoby fizycznej oczywiście).

Tak to mniej więcej wygląda.
Pozdrawiam.

Ania_
19.12.07, 23:47
Bardzo dziękuję. :D Właśnie najbardziej interesował mnie ten nieszczęsny PIT. ;)
Co do serwisu. Jest to na pewno jakaś alternatywa dla zagranicznych stockowych stron. Ze stockami ja mam same przeboje, bo dzięki uprzejmości Westa poznałam je dogłębnie, niestety jako, że nie posiadam najnowszego paszportu nie udzielono mi aktywacji. :( Widzę, że serwis dopiero powstaje - ja bym jednak zdjęła przy oglądaniu zdjęć tę nakładkę, jakoś tak przywodzi na myśl jednak serwisy lokalne. Na zamieszczonych zdjęciach dobrze byłoby dawać odgórne napisy w stylu znaków wodnych. To takie pierwsze przemyślenia. :)

plakatxxl
19.12.07, 23:53
Proszę;)
Oczywiście serwis jest w fazie rozruchu, dziekuje za Twoją opinie, na pewno ją przeanalizuje.

Switch
20.12.07, 03:03
Witam wszystkich,


Jakie są stawki na stockach?

Z tego co się orientuje to, aby zarobić trochę więcej niż kilka dolarów potrzeba zainwestować w modeli/lki oraz male studio, o doobrym sprzęcie niewspominając.



Źle się orientujesz :mrgreen:

copek
14.01.08, 21:16
Źle się orientujesz :mrgreen:
Może coś więcej można na ten temat jeżeli już coś wiesz..?

Jeronimo
15.01.08, 20:31
https://forum.olympusclub.pl/topics11/fotografuj-i-zarabiaj-czy-to-mozliwe-vt7905.htm?highlight=fotografuj++zarabiaj