PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić taki efekt?



Kamol3
24.03.15, 23:33
Wiecie jak zrobić taki efekt "bladych" zdjęć jak na tym blogu? http://bartpogoda.net

Thomasso
24.03.15, 23:44
Wiecie jak zrobić taki efekt "bladych" zdjęć jak na tym blogu? http://bartpogoda.net

Wiemy.. zmniejszyc kontrast. Albo chociaz rozjasnic czernie i juz.

Narzedzia (PS) POZIOMY, albo KRZYWE, mozna tez KOLOREM SELEKTYWNYM.



T.

Krakman
25.03.15, 00:12
Tylko po co?

ahutta
25.03.15, 00:16
Tylko po co?

Dobre :mrgreen:

szafir51
25.03.15, 00:25
Dobre :mrgreen:

ale zasadne

And.N
25.03.15, 00:35
Tylko po co?
Dla efektu, a po co się robi takie (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/12421/normal_DSC_3230-Edit-2.jpg) zdjęcia (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/22852/11029497_714055905375785_3525760055179464097_n.jpg ), powód chyba ten sam.
Wolę te "blade" z zaniżonym kontrastem.

Krakman
25.03.15, 11:01
Dla efektu, a po co się robi takie (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/12421/normal_DSC_3230-Edit-2.jpg) zdjęcia (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/22852/11029497_714055905375785_3525760055179464097_n.jpg ), powód chyba ten sam.
Wolę te "blade" z zaniżonym kontrastem.
Taki efekt jak w pierwszym poście to ja uzyskiwałem pod koniec lat 60-tych i w początku 70-tych ub. wieku, kiedy sam wywoływałem zdjęcia w ciemniowej łazience.
Był to efekt za krótkiego czasu wywoływania.. (wywoływania, nie wołania jak niektórzy piszą i nie przy pomocy programu komputerowego :grin:) bądź niewłaściwej temperatury wywoływacza.
Dlatego takie "efekty" j. w. przypominają mi jedynie tamte czasy i moje nie zawsze udane próby w ciemni. Mówiąc inaczej są trochę "niedorobione"

And.N
25.03.15, 11:48
Taki efekt jak w pierwszym poście to ja uzyskiwałem pod koniec lat 60-tych i w początku 70-tych ub. wieku, kiedy sam wywoływałem zdjęcia w ciemniowej łazience.
Był to efekt za krótkiego czasu wywoływania.. (wywoływania, nie wołania jak niektórzy piszą i nie przy pomocy programu komputerowego :grin:) bądź niewłaściwej temperatury wywoływacza.
Dlatego takie "efekty" j. w. przypominają mi jedynie tamte czasy i moje nie zawsze udane próby w ciemni. Mówiąc inaczej są trochę "niedorobione"
Takie co podlinkowałem (a mógłbym jeszcze dziesiątki podobnych z galerii) to już nie przypominają Ci "nieudanych prób" w ciemni ? Według mnie "niczym się nie różnią", w obu przypadkach efekt zamierzony, jak kto co lubi:)

Krakman
25.03.15, 13:27
Oczywiście wiele specjalnych efektów, nawet tych awangardowych mi się podoba. Ja tylko "przyczepiłem " się ty niedowałanych... bo tak wyglądają.
A co do efektu właśnie tego to bym polemizował. Podtrzymuję moje słowa: są niedorobione. :grin:
Ale jak kto chce to niech sobie takie robi. Są na to teraz odpowiednie narzędzia by zrobić taki efekt, na który kiedyś mówiliśmy: "spieprzyłeś zdjęcia"..:grin:

Thomasso
25.03.15, 14:15
Oczywiście wiele specjalnych efektów, nawet tych awangardowych mi się podoba. Ja tylko "przyczepiłem " się ty niedowałanych... bo tak wyglądają.
A co do efektu właśnie tego to bym polemizował. Podtrzymuję moje słowa: są niedorobione. :grin:
Ale jak kto chce to niech sobie takie robi. Są na to teraz odpowiednie narzędzia by zrobić taki efekt, na który kiedyś mówiliśmy: "spieprzyłeś zdjęcia"..:grin:

No widzisz... bo masz podejscie oparte na swoich nieudanych probach. :)
Ktos Ci powiedzial kiedys, ze to zle zdjecia sa... no i masz.
Ponoc kazdy patrzy na swiat przez pryzmat swoich doswiadczen...

Moje foty sa np nudne ba sa poprawne techniczne (w wiekszosci) i sterylne... :P Zwyczajne.
Teraz wazna jest niezwyczajnosc.


T.

Krakman
25.03.15, 14:35
Ktos Ci powiedzial kiedys, ze to zle zdjecia sa... no i masz.



T.

Bo te pokazane są złe.... :grin: tak jak i moje niektóre były...
A poza tym, mi takie wychodziły bez problemu, a teraz trochę trzeba się nakombinować by uzyskać efekt niedoróbki.
Kiedyś by zrobić izohelię trzeba się było naprawdę nakombinować, teraz za nas robi to program... Więc uważam, że nie wszystkie dzisiejsze efekty są - efektami....:grin:
Bo nie wiemy co autor miał na myśli albo mu się suwaczek omsknął...:grin:

---------- Post dodany o 13:35 ---------- Poprzedni post był o 13:27 ----------

W kwestii formalnej:
Nie czepiam się ludzi, w tym autora wątku, że mają takie... preferencje artystyczne. Wypowiedziałem swoje zdanie tylko na temat tych konkretnych zdjęć, pokazanych przez autora wątku jako przykład...
Może niepotrzebnie. :|

Thomasso
25.03.15, 16:30
Bo te pokazane są złe.... :grin: tak jak i moje niektóre były...
A poza tym, mi takie wychodziły bez problemu, a teraz trochę trzeba się nakombinować by uzyskać efekt niedoróbki.
Kiedyś by zrobić izohelię trzeba się było naprawdę nakombinować, teraz za nas robi to program... Więc uważam, że nie wszystkie dzisiejsze efekty są - efektami....:grin:
Bo nie wiemy co autor miał na myśli albo mu się suwaczek omsknął...:grin:

---------- Post dodany o 13:35 ---------- Poprzedni post był o 13:27 ----------

W kwestii formalnej:
Nie czepiam się ludzi, w tym autora wątku, że mają takie... preferencje artystyczne. Wypowiedziałem swoje zdanie tylko na temat tych konkretnych zdjęć, pokazanych przez autora wątku jako przykład...
Może niepotrzebnie. :|

Czy trzeba sie teraz nakombinowac? Wlasnie chyba nie.. Wiesz jeden suwaczek.
Ale tak naprawde sie niewiele zmienilo. Kiedys byl to efekt zlej obrobki... albo... jesli to byla jakas seria artystyczna, to jako forma wyrazu. Bo i na pewno kiedys tam w analogowych czasach takisplaszczenie kontrastu ktos wykorzystywal kreatywnie.
Teraz zmienilo sie narzedzie, technika robienia tego.. "efektu". Mamy wiekszy, SWIADOMY wplyw na ostateczny wyglad naszych zdjec.

Kurde, az se musialem poszukac co to izohelia :P No i to taki efekt jak "posterize" :)
I moze teraz robi sie to filtrem z PSa.. ale.. masz za to inne nieograniczone mozliwosci alteracji obrazu.
PS to kombajn. Ogranicza Cie tylko Twoja wlasna wyobraznia (no i umiejetnosci obslugi programu).
Dlatego chyba nie ma co zbytnio dociekac co autor mial na mysli i czy mu sie suwaczek omsknal, czy co? Przyjmujmy foty jakie sa. Ja jakis czas temu zaczalem zakladac, ze autor prezentujac prace pokazuje ja mi tak chialby ja widziec, ze jest ona wynikiem jego kreatywnosci.

No akurat tu nikt, a przynajmniej ja sie nie czepialem :) I rozumiem jaki byl cel Twej wypowiedzi.



T.

Bodzip
25.03.15, 16:44
Mnie jak takie "Krakmanowe" wychodziły to sru pończochę mamy na obiektyw i było :-P

henry1
25.03.15, 16:50
Mnie jak takie "Krakmanowe" wychodziły to sru pończochę mamy na obiektyw i było :-P

Ale koniecznie "nylony", barchany się nie nadawały.:mrgreen: