PDA

Zobacz pełną wersję : Gorące Pixele w waszych aparatach



constrictor
25.05.03, 21:42
Witam!
Jestem posiadaczem c5050 (od tygodnia). Nurtuje mnie jedna sprawa praktycznie przy każdym zdjęciu jakie robię w jednym miejscu pojawia mi się pixel o innej wartrości niż pozostałe w sąsiedztwie. Jest to zawsze w jednym miejscu. Mam program do testowania aparatu i wykazuje on ,że matryca nie ma żadnych martwych pixeli tylko gorące. Swoją drogą zrobiłem test : Przy zasłoniętym obiektywie i celowniku robiłem zdjęcia z różnymi czasami naświetlania. Gorące pixele zaczęłyh się pojawiać przy czasach pow 1/60 sek (dwa pixele) i coraz więcej przy czasach pow. 1s. Ale przy zdjęciach ,przy których do obiektywu wpada jakieś światło a w miejscu gdzie ów pixele się znajdują widać je nawet przy czasach rzędu 1/1000 s. Czy taka usterka kwalifikuje się do reklamacji sprzętu, czy może "ten typ tak ma"?? Nie jest to może uciążliwe, bo jest to jeden ,może parę pixeli ale przy nowym aparacie???
Jak sprawa wygląda w waszym sprzęcie??

Hans
3.07.03, 10:50
tez posiadam c5050 i pojawil sie jeden hot pixel , troche denerwuje ale praktycznie jest niewidoczny, jezeli chodzi o reklamacje to nawet jezeli jast kilka sztuk pixi ale rozrzuconych to niekwalifikuje sie do reklamacji, Producent ma zastrzezone w gwarancji pewna ilosc mozliwych do wystapienia hot pixli wiec dopiero po przekroczeniu pewnej ilosci - niepamietam czy ilosci na cm2 cz % uznawana jest wymiana gwarancyjna
POzdr

luks
4.07.03, 23:45
Ja w swoim 730 mialem jednego pixela, który był dziwnie biały. Dałem pixel mapping i zniknął ! Ufff.... A aparacik ma 2 miechy i 2800 fotek przebiegu...

patrixjer
5.07.03, 00:02
ludzie ! o co chodzi z tymi zimnymi i goracami pikselami???? co tam i gdzie ma sie wyswietlac, ja mam c740- jak beda sie owe piksele wysiwtlac??

constrictor
5.07.03, 09:43
Juz ssobie poradziłem funkcją Pixel Maping'iem i mam narazie spokój.

adacho1
8.07.03, 15:09
Witam!
Jestem posiadaczem c5050 (od tygodnia). Nurtuje mnie jedna sprawa praktycznie przy każdym zdjęciu jakie robię w jednym miejscu pojawia mi się pixel o innej wartrości niż pozostałe w sąsiedztwie. Jest to zawsze w jednym miejscu. Mam program do testowania aparatu i wykazuje on ,że matryca nie ma żadnych martwych pixeli tylko gorące. Swoją drogą zrobiłem test : Przy zasłoniętym obiektywie i celowniku robiłem zdjęcia z różnymi czasami naświetlania. Gorące pixele zaczęłyh się pojawiać przy czasach pow 1/60 sek (dwa pixele) i coraz więcej przy czasach pow. 1s. Ale przy zdjęciach ,przy których do obiektywu wpada jakieś światło a w miejscu gdzie ów pixele się znajdują widać je nawet przy czasach rzędu 1/1000 s. Czy taka usterka kwalifikuje się do reklamacji sprzętu, czy może "ten typ tak ma"?? Nie jest to może uciążliwe, bo jest to jeden ,może parę pixeli ale przy nowym aparacie???
Jak sprawa wygląda w waszym sprzęcie??


mam pytanko, czym sie rózni goracy piksel od martwego, i od wypalonego????

w moim c5050 jest jakis taki zielony ale przy zasłonietym dekielku i przy max rozdzielczosci najlepiej TIFF i czasie 16sec. ,,

mozesz podac namiary na ten program do sprzwdzania matrycy? jakis link lub przesłac na maila janiuk@csk.pl jesli nie przekracza 4megasy...

dzieki
:wink:

adacho1
8.07.03, 15:13
Ja w swoim 730 mialem jednego pixela, który był dziwnie biały. Dałem pixel mapping i zniknął ! Ufff.... A aparacik ma 2 miechy i 2800 fotek przebiegu...

luks mozesz powiedziec jak liczysz ilosc zrobionych fotek, masz jakis licznik w opcjach, czy tylko "na oko" ja juz zrobilem pare tys ale za chiny nie jestem w stanie powiedziec ile?

:shock: :shock:

miro
8.07.03, 15:16
w nazwie pliku jest licznik...najpierw jest data a potem nrzdjecia :-)
pzywiscie date nalezy wlaczyc :-)

adacho1
8.07.03, 15:38
w nazwie pliku jest licznik...najpierw jest data a potem nrzdjecia :-)
pzywiscie date nalezy wlaczyc :-)

to jesli ostatnie moje fotki maja numer P7041280 to ile juz zrobiono fotek?
jedne z pierwszych fotek mialy numer P1010100 no ale nie dam głowy uciąć ze byla wtedy ustawiona data,, korzystam z dwóch nosników równocześnie (jesli to ma jakies znaczenie)

leszek
8.07.03, 22:12
czy kazdego olka mozna sprawdzić na te pixele i z jakie strony sciągnąć program do sprawdzania

constrictor
8.07.03, 22:32
Program deadpixeltest:
http://www.foto-net.pl/poradnik/poradnik64.html
na samym dole jest odnośnik

Gero
14.07.03, 15:52
Mam jeden bardzo jasny hot pixel. Ujawnia sie przy duzej przyslonie i czasie naswietlania powyzej 1 sek. Piszecie ze moze pomoc w tej sytuacji funkcja pixel mapping. Posiadam C-720. Czy istenieje ta funkcja w moim aparacie, na czym polega i czy ma szanse pomoc. Matryce sprawdzalem programem ktory pobralem z adresu podanego powyzej. Z gory dzieki za wszelka pomoc.

qwerty
5.08.03, 07:37
może zapytam infantylnie ale wolałbym się upewnić... czy te hot pixele/deadpixele występują (jak nakazywałaby logika) ZAWSZE w tych samych miejscach? Oststnio robiłem parę zdjętek wieczorem no i na KAŻDYM mam jakieś nieoczekiwane jaśniejsze punkty z tym że w różnych położeniach...
Czasem jest to o tyle ciekawe że robię kilka tych samych ujęc danego obiektu a te "zmienne" pixele są na każdym. Co może byc powodem? Pixel mapping nie pomaga...
Pozdr.

adacho1
5.08.03, 09:25
może zapytam infantylnie ale wolałbym się upewnić... czy te hot pixele/deadpixele występują (jak nakazywałaby logika) ZAWSZE w tych samych miejscach? Oststnio robiłem parę zdjętek wieczorem no i na KAŻDYM mam jakieś nieoczekiwane jaśniejsze punkty z tym że w różnych położeniach...
Czasem jest to o tyle ciekawe że robię kilka tych samych ujęc danego obiektu a te "zmienne" pixele są na każdym. Co może byc powodem? Pixel mapping nie pomaga...
Pozdr.

prawdopodbnie to co identyfikujesz jako hot pixele to jest szum matrycy, jesli zdjecie jest robione wieczorem to pewnie z długim czasem naswietlania, proponuje włączyc (noise reductions), i powinno pomóc..

qwerty
5.08.03, 09:34
dzięki, spróbuję - zmyliło mnie to bo jako szum rozumiem niejednolite zabarwienie ale wszystko w podobnej tonacji a te "moje" punkty są ewidentnie jasne. Pozdr.