PDA

Zobacz pełną wersję : fotoksiążka/fotoalbum - miejsca



fotomic
1.03.15, 13:13
Cześć,

Chciałbym wydrukować sobie foto książkę czy też jak kto woli foto album, przy czym zależy mi na tym aby produkt który zamówię, przypominał taki normalny album jaki można kupić w księgarni (tzn. nie chcę taki „grubych” kart). Album tzn. zdjęcia + tekst, dobrze by było aby można było samemu przygotować projekt w jakimś kreatorze.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Miejsca ? Firmy? Niekoniecznie to musi być w PL, Europa jeżeli chodzi o koszt przesyłki tez jest OK.

Dzięki
f

Krakman
1.03.15, 14:10
Po pierwsze ustaw sobie w swoim profilu kolor domyślny czcionki, nie czarny.

Polecić Ci nic nie polecę, ale dam kilka rad.
Wiele tzw. albumów drukowanych w firmach poligraficznych, może i wygląda ładnie, jest piękna twarda oprawa, ale po kilku(!) oglądnięciach wylatują kartki, które są klejone tylko grzbietem..
Ja drukuję wcześniej złożony w kompie album dwustronnie na satynie 130-160G, następnie oddaję do introligatora, z którym uzgadniam grubość okładki , sposób oprawy (szycie) itp.
Dobry introligtor oprawi Ci za ok 25-40 zł album jak fabrycznie, nawet ze zdjęciem na okładce..
Powodzenia.

wuzet
1.03.15, 14:58
fotomic, drukowałem ostatnio album w Blurbie. Wyszedł całkiem przyzwoicie. Projekt możesz robić za pomocą ich aplikacji ściąganej ze strony, lub w Lightroomie 5. Nie wiem czy w starszych wersjach jest też ta możliwość. Składając go w Lightroomie dostajesz zniżkę przy pierwszym zamówieniu. Wysyłają do Polski. Cena za sam album wychodzi taniej niż np. w CeWe. Po doliczeniu vatu i przesyłki, już może mniej atrakcyjnie. Z tego co wiem od kilku osób z kraju, to jednak jakościowo Blurb jest ok. i jest powtarzalny w tej jakości, co podobno nie udaję się zawsze krajowym producentom. Sam też szukam opcji na relatywnie tani druk tego albumu w trochę większym nakładzie (kilkanaście, może kilkadziesiąt egzemplarzy) i przyznam że nie jest łatwo.

abir
1.03.15, 15:17
nie wiem czy ci pomoże, ale jest w temacie
https://forum.olympusclub.pl/threads/90001-FOTOKSIĄŻKA-w-LR5?highlight=

wuzet
1.03.15, 15:52
Teraz przeliczyłem na szybko że album o tej samej ilości stron, na formacie troszke większym (nie ma dokładnych odpowiedników) w CeWe wychodzi taniej o około 55PLN/15$, przy obecnym kursie $$ oczywiście :-)

frost
3.03.15, 02:39
Fotoradocha lub pixbook. Ceny na miarę zielonej wyspy Tuska

koronax
3.03.15, 07:34
Pomyśl nad Cewe Fotoksiążka. Masz szablony i sam sobie możesz przygotować projekt do wydruku.

aldii
3.03.15, 08:11
Ja drukuję tutaj: www.najlepszefoto.pl