PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OMD - EM5 problemy z ustawieniami



anbyshop
25.02.15, 12:51
Witam, trudno bylo mi sie zabrac ,zeby tutaj napisac o moim problemie,balam sie reakcji :),
ale kto mi lepiej pomoze jak posiadacze i doswiadczeni uzytkownicy systemu micro 4/3?
Chcialam w koncu cieszyc sie z posiadania OMD -EM5 i robic zdjecia z wlasnymi ustawieniami.
Tutaj pojawiaja sie male komplikacje,mam problemy z ogarnieciem obslugi tego malucha.
Posiadam instrukcje w jezyku polskim,ktora czytam.
Mialam wczensiej Olka C-8080, nikona d7000 z 17-55/f2.8 i tam nie bylo takich klopotow
Przechodze do szczegolow np.nie wiem gdzie zmienic ustawienia lampy,np. ustawic doswietlenie
przy zdjeciach w cieniu,chodzi tez o inne ustawinia lampy,gdzie tego szukac
Przegladam to menu i ni w zab nie moge tego znalezc
Zeby bylo zabawniej nie wyswietlami sie panel sterowania naciskam info i przewaznie cos pojawia sie
na dole ,lubz boku a takie informacje w tabeli na caly ekran nie.
Mialam tez problemy z uruchomieniem samowyzwalacz :)
poprostu ustawialam w menu a on i tak sie nie uruchamial
Mam pytanie moze jest gdzies w necie, na blogu,youtube informacja jak postepowac z tym aparatem?
Chce nauczyc sie jak pracowac z tym sprzetem.Mam obiektyw 45/f1.8 12-50/f3.6-5.6 w planach
12-40/f2.8
Bede wdzieczna za wszystkie wskazówki

wyszomir
25.02.15, 13:15
W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.
Zdalnie mogę jedynie doradzić, że pełny panel sterowania nie wyświetla Ci się, bo masz włączone tzw. sterowanie na żywo. O ile pamiętam (nie mam w tej chwili przy sobie aparatu, mogę jedynie sprawdzać w instrukcji) aby po naciśnięciu przycisku info wyświetlał się pełny panel sterowania trzeba zmienić w menu aparatu ustawienia przycisku info - jest to opisane w instrukcji na stronie 87.

apz
25.02.15, 13:26
W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.
Zdalnie mogę jedynie doradzić, że pełny panel sterowania nie wyświetla Ci się, bo masz włączone tzw. sterowanie na żywo. O ile pamiętam (nie mam w tej chwili przy sobie aparatu, mogę jedynie sprawdzać w instrukcji) aby po naciśnięciu przycisku info wyświetlał się pełny panel sterowania trzeba zmienić w menu aparatu ustawienia przycisku info - jest to opisane w instrukcji na stronie 87.
Przyciskam OK i mam na wyświetlaczu szybki dostęp do opcji menu na pasku bocznym i opcje na dolnym, Pod info wyświetlają mi się poziomica i histogram. Przechodzę strzałkami, można też włączyć obsługę dotykową z wyświetlacza.

droplet
25.02.15, 13:47
Nie masz włączonego Live SCP (Super Control Panel)

To się powinno włączyć dla poszczególnych trybów tak:
menu->trybiki->Control Settings

MikolajN
25.02.15, 16:43
A jeszcze prościej przyciskiem obok wizjera...

anbyshop
25.02.15, 20:59
W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.


Tez myslalam o takim rozwiazaniu,ale ja nie znam nikogo kto posiada OLKA OMD.przebywam teraz w Warszawie (Ursynow)i troche tu pewnie zostane.Myslalam tez o wizycie w serwisie Olympusa , musze sprawdzic jak to daleko ode mnie.Chetnie tez zapisze sie na podstawowy kurs fotografii.

Wszystkim bardzo dziekuje informacje!

---------- Post dodany o 19:00 ---------- Poprzedni post był o 18:55 ----------


A jeszcze prościej przyciskiem obok wizjera...

Bardzo dziekuje,sprawdzilam i przycisk obok wizjera uruchamia mi to czego szukalam. Dziekuje!

---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post był o 19:00 ----------

To poprosze jeszcze jak zmienic i gdzie ustawienia lampy ,jak ustawiam parametry do zdjecia jak szybko dostosowac rodzaj blysku w lampie

szafir51
25.02.15, 21:52
To poprosze jeszcze jak zmienic i gdzie ustawienia lampy ,jak ustawiam parametry do zdjecia jak szybko dostosowac rodzaj blysku w lampie
141888

anbyshop
26.02.15, 07:34
141888

Witam, dziekuje za zdjecie! Mam zablokowany panel sterowania ,jak chce cokolwiek w nim ustawic to nie moge.Teraz juz wiem,dlaczego nic nie moglam zrobic :).Teraz musze go tylko odblokowac i mam nadzieje ze bedzie dzialac :) ?

Dziekuje wszystkim!