PDA

Zobacz pełną wersję : Fotogaleria- opisy exif



Kaz de Wro
4.12.07, 00:24
Może było wcześniej, ale przywołam ten temat.

Chodzi szczególnie o fotki prezentowane na forum (galeria..), czy nie można przy prezentowanych w galerii fotkach dopisywać podstawowe parametry, np. iso, czas, przysłona, tryb. Nie móie tu równiez o opcji typu aparat i obiektyw.
W przypadku niektórych fotek jest dostępny exif ale częściej spotykam ich brak.

Oglądając te Wasze świetne fotki , mnie uczącemu się narzuca się zawsze pytanie o parametry focenia.
Kilka razy spotkałem prezentacje internetowe ukazujące opisy zdjęć.

-M
4.12.07, 00:31
Ja często nie pamiętam, a jeżeli już to obracam się cały czas w tym samym zakresie parametrów.

grizz
4.12.07, 12:51
Może było wcześniej, ale przywołam ten temat.

Chodzi szczególnie o fotki prezentowane na forum (galeria..), czy nie można przy prezentowanych w galerii fotkach dopisywać podstawowe parametry, np. iso, czas, przysłona, tryb. Nie móie tu równiez o opcji typu aparat i obiektyw.
W przypadku niektórych fotek jest dostępny exif ale częściej spotykam ich brak.

Oglądając te Wasze świetne fotki , mnie uczącemu się narzuca się zawsze pytanie o parametry focenia.
Kilka razy spotkałem prezentacje internetowe ukazujące opisy zdjęć.

1. galeria sama wyciąga exif jak zdjecie go ma - kliknij na ikonkę "i" nad zdjeciem to pod spodem rozwinie się tabelka

2. jakoś nie uważam, exifa za coś miarodajnego... specjalnie wiele dowiedziec się wiele z niego nie można.

Syd Barrett
4.12.07, 13:56
Często robię zdjęcia używając różnych adapterów, co w efekcie kasuje z exifa przysłonę i ogniskową. Ponadto nie podoba mi się możliwość wyświetlenia, z jakiego programu się korzystało. Lepiej po prostu umieszczać dane w opisie zdjęcia. Takie moje zdanie. pzdr