PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus Pen Mini E-PM1 - zawiesza się podczas nagrywania video



siudym
19.02.15, 10:10
Witam

Jakis czas temu kupilem E-PM1, ktory jako wade ma zawieszanie sie aparatu podczas wcisniecia record i nagrywania video. Nie wazne jaka jest szybka karta. Chwile po wcisnieciu czerwonego Record pojawie sie w gornym-lewym rogu ikonka karty, obraz sie zawiesza i jedyne co mozna zrobic to wyciagnac baterie.

- firmware jest 1.4
- tak sie dzieje na kazdej rozdzielczosci video
- nie posiadam oryginalnego aku, ale poprzedni user twierdzil, ze na org bylo to samo
- i najwazniejsze - wogole nie posiadam wobiektywow z elektronika, wszystko co mam to przez adaptery stare szkielka
- reset ustawien fabrycznych nic nie dal (no chyba, ze jest jakis inny niz ten z menu?)

Cala reszta dziala swietnie, jednak fajnie aby mozna bylo jeszcze uzywac trybu Video.

Czy ktos juz slyszal o podobnym problemie? W necie szukalem, ale nie trafilem.

gietrzy
19.02.15, 10:46
Jakis czas temu kupilem E-PM1, ktory jako wade ma zawieszanie sie aparatu podczas wcisniecia record i nagrywania video.
- firmware jest 1.4

Spróbuj (jak się da) wgrać inne firmware lub nadpisać (jak się da) to w wersji 1.4.

siudym
19.02.15, 12:07
No wlasnie chyba sie nie da, lub sa jakies nieoficjalne sposoby?

Mam "Program aktualizujący aparaty cyfrowe OLYMPUS" po podlaczeniu przez USB pokazuje, ze aparatu nie mozna zaktualizowac (z tego co wiem z powodu najwyzszego firmware).

gietrzy
19.02.15, 17:13
Będę szczery, nie bij: to kup sobie za 5, 6 stówek PM2. Czasami wypływa na forumowej giełdzie.

szafir51
19.02.15, 17:27
na stronie:
http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/firm/e1/

piszą o firmware w wersji 1.5 dla E-PM1. Co ciekawe, jest to firmware poprawiające współpracę z 40-150/2.8, który... dopiero wyszedł

Precision of AF when M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm F2.8 PRO lens is mounted has been improved.

Aktualizacja jest z 13.11.2014.

siudym
20.02.15, 10:39
Aparat w sumie dostalem w prezencie, nie chce brnac w ten system. Na razie zostaje przy tym E-PM1, kilka adapterow i uzywam swoje stare szkielka Jupitery 50/2, Jupiter 50/1.5, 85/2 itd itd na m39 i m42 :)

Faktycznie jest 1.5.. A ciekawe, bo jak szukalem stonach nie-japonskich to widzialem jedynie 1.4 (szukane w styczniu). I wlasnie ten updater wywalal mi blad, ze tego aparatu sie nie da zaktualizowac. Ale sciagnalem z linka wyzej, zainstalowalem, pojawil sie error, ze mam najnowszy updater. Postanowilem jednak odinstalowac i dac ten na nowo. Co ciekawe jak wybralem jezyk polski to takze wywalilo mi, ze nie mozna autualizowac. Odinstalowalem, wybralem jezyk angielski (mysle... aparat z Anglii w koncu... :] ) podpinam wszystko jak wczesniej i... Pokazuje mi, ze mam 1.4 a updater ma 1.5 :)

Zrobilem update, ale dalej to samo. Moze olympus w bebeszkach procesor/koder video ma jako osobny chip, lub osobne pamieci do bufora video ? Cos jest zle sprzetowo widac. Szkoda.

Lub moze byc problem, ze musi byc obiektyw z elektronika? Ja nie posiadam i nie znam nikogo znajomego aby pozyczyc i sprawdzic.