PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia w kopalni

lisu84
30.01.15, 20:34
Jutro wybieram się z rodzinką do Krakowa i w planach mamy wycieczkę do kopalni soli. Poprzednim razem miałem ze sobą e-pl1 i tumaxa a w efekcie brak wspomagania af.
Ze względu na głupiejącą lampę fotki do bani.
W kopalni są ciemne ściany i sklepienia i lichuteńkie żaróweczki. Ogólnie kaszana. Macie może jakieś rady co do pstrykania w takich warunkach?
Dysponuję korpusem z kitami, jasne stałki m42 ale raczej ostrzenie manualne odpada. Do tego mam nissina i40. Użycie statywu też raczej odpada. Zbyt dużo ludzi się przewija...

Krakman
30.01.15, 20:47
Jutro wybieram się z rodzinką do Krakowa i w planach mamy wycieczkę do kopalni soli. Poprzednim razem miałem ze sobą e-pl1 i tumaxa a w efekcie brak wspomagania af.
Ze względu na głupiejącą lampę fotki do bani.
W kopalni są ciemne ściany i sklepienia i lichuteńkie żaróweczki. Ogólnie kaszana. Macie może jakieś rady co do pstrykania w takich warunkach?
Dysponuję korpusem z kitami, jasne stałki m42 ale raczej ostrzenie manualne odpada. Do tego mam nissina i40. Użycie statywu też raczej odpada. Zbyt dużo ludzi się przewija...

No to kicha..... bez statywu...
Ja z lampą robię manualnie, ale w kopalni jak chcesz mieć zdjęcia naturalne to tylko statyw i manualne ustawienia bez lampy...
Z lampą robiłem kiedyś w Wieliczce... jeśli nie było włażącego pierwszego planu to zdjęcia wyszły przyzwoicie.
Zależy też co chcesz fotografować - rodzinę czy wnętrza kopalni...
Rodzinę (znajomych) strzelaj lampą , zawsze coś wyjdzie. Kopalnie ... jak wyżej statyw i bez lampy...

kon
30.01.15, 20:55
Bez oplaty mozna sobie tak pstryknac?

sepi19
30.01.15, 21:40
Monopod troszke podratuje sytuację .

lisu84
30.01.15, 21:40
Bez oplaty mozna sobie tak pstryknac?
W wieliczce jakaś niewielka opłata jest.

Wezmę statyw, może uda się rozłożyć. Nie wiem jak jest w Bochni bo jak byliśmy w Wieliczce to goniła nas druga grupa i strasznie przewodnicy przeganiali. Poprzednim razem uganiałem się ze spacerówką, po pierwszych schodkach zrozumiałem, że to był błąd. Córcia i tak była zafascynowana kopalnią, że nawet na chwilę nie chciała wejść do wózka. Statyw po złożeniu jest poręczniejszy niż złożona spacerówka więc może nie będzie źle ;)

Monopod troszke podratuje sytuację .
Niestety nie posiadam.

Bodzip
31.01.15, 13:14
Post był wczoraj, wycieczka dzisiaj, więc odpowiedź pewnie po czasie.
Wieliczka jest nieźle oświetlona i lampy nie trzeba. Jak z odpłatnością, nie pamiętam. W Bochni było 5 zł i można było focić do woli.
Ad to co Krakman napisał - porównanie tego samego kadru z lampą i bez. Wprawdzie nie z kopalni, tylko piwnic Sandomierza, ale zawsze...

klik po większe:

z lampą 139856 i bez 139857

Prawda, że bez lampy ma klimat, a z lampą jest płaskie i bez wyrazu ?

luc4s
31.01.15, 13:37
No podczas wycieczki ciężko zrobić dobre foty, ale jak statyw odpada, to tylko wysokie ISO i jasna stałka, lampa zdecydowanie zabija klimat.

waruga
31.01.15, 13:47
Zgadza sie bez lampy ma klimat...

grizz
31.01.15, 15:47
Przy standardowej wycieczce z grupą szkoda w ogóle robić zdjęcia - ani radości z widoków, ani radości ze zdjęć.

Bodzip
31.01.15, 18:11
Przy standardowej wycieczce z grupą szkoda w ogóle robić zdjęcia - ani radości z widoków, ani radości ze zdjęć.
Może nie zawsze. W Demianowskiej wykupiłem "foto" za 10 € :shock: mogłem sobie spokojnie focić, nawet pani mi pokazywała co fajniejsze miejsca. Szedłem z tyłu za grupą, a pani oprócz pokazywania fajnych miejsc, mówiła dużo więcej niż główna przewodniczka.
Nawet panoramę mogłem sobie skleić :mrgreen: (ISO 2000; czas 1/30 s)
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=4066&pos=7

alnico
31.01.15, 21:03
pani mi pokazywała co fajniejsze miejsca
:shock:
chyba wybiorę się do Demianowskiej, może mi też pokaże :mrgreen:

Bodzip
31.01.15, 21:09
chyba wybiorę się do Demianowskiej, może mi też pokaże :mrgreen:
Młoda jest :mrgreen:

robtor
31.01.15, 21:10
...może mi też pokaże :mrgreen:
Co ciekawsze miejsca... ;) :grin:

alnico
31.01.15, 21:14
a dotykać można? o więcej nie pytam :lol:

Bodzip
31.01.15, 21:16
a dotykać można? o więcej nie pytam :lol:Marysia szła przodem...
hmmm... z tyłu szedł pan, który gasił światło. Cokolwiek to znaczy :mrgreen:

alnico
31.01.15, 21:18
Marysia szła przodem...
hmmm... z tyłu szedł pan, który gasił światło. Cokolwiek to znaczy :mrgreen:
nie ma wyjścia muszę się tam wybrać :)

Bodzip
31.01.15, 21:24
nie ma wyjścia muszę się tam wybrać :)
masz 10 € ? :-P

alnico
31.01.15, 21:28
masz 10 € ? :-P
trudno, trzeba będzie wysupłać, ale chyba warto :)

lisu84
1.02.15, 23:50
U mnie Demianowska odpada bo zawsze jezdze z Zona i córcią. Niestety dzisiaj wyjatkowo ostatni zjazd do kopalni w Bochni byl o 13.15 i nie zdążyliśmy. Żeńska część grupy wycieczkowej zaprostetowała nie chcąc drugi raz do wieliczki. No cóż - takie życie. Wszystkie opłaty w Bochni sa połowe mniejsze niż w Wieliczce

luc4s
3.02.15, 21:04
^^ Na zachętę:

https://forum.olympusclub.pl/threads/93162-Niedost%C4%99pne-zakamarki-boche%C5%84skiej-kopalni-soli

eurotarget
8.02.15, 08:04
Cześć Wam, byłem w Wieliczce w zeszłym roku i trzeba zgłosić chęć fotografowania. Chyba coś płaciłem ale nie pamiętam kwoty. Plenery są rewelacyjne, większość bez lampy czyli bez statywu się nie obejdzie. Nie zwracaj uwagi na tłum ludzi, miejsca jest sporo tak więc bierz statyw. Miłej wycieczki!