PDA

Zobacz pełną wersję : C 4000 czy C 5050 ?



Gavron
24.05.03, 19:43
Witam wszystkich!

Mam dylemat.
znalazłem sklep, który oferuje 500 EUR za Olympusa C-4000 i 840 EUR za model 5050.
Czy warto wydać o te 340 EUR (ok. 1500 zł) więcej na C-5050 w stosunku do C-4000?
A co z C-4040? Potrzebuję aparatu, z którego można by wywoływać zdjęcia do formatu A4.
Czy optyka i ogólnie jakość zdjęć jest znacząco lepsza w 5050?
Prosiłbym o opinie osoby, które używają jednego z tych aparatów już od jakiegoś czasu.
Jakie są wady, zalety każdego z nich? Czy znacie jakiś dobry sklep, który ma niższe ceny?
dziękuję.

maku
25.05.03, 13:49
też mam ten dylemat , 4040 czy 5050 ale jak na razie skłaniam się do tego pierwszego (kasa), a poza tym nie wiem czy taki amator jak ja wykorzysta te wszystkie możliwości 5050 i czy po prostu potrzebuję 5 mpix, bo tak dużych wydruków jeszcze nie robiłem.

pozdrawiam i oczekuję porady

matusz

Gavron
27.05.03, 21:36
A gdzie zamierzasz KUPIĆ aparat?
Podejrzewam, że w Niemczech albo u kogoś,
kto przywozi sprzęt z tego kraju?
Prosiłbym wszystkich o podanie jakiś dobrych
namiarów na źródło zaopatrzenia w tanie cyfrówki
(nowe oczywiście, nierozpakowane)
Dzięki

miro
27.05.03, 22:39
5050 da sie kupic w polsce za jakies 3000-3200 zlotych.. sprowadzony z niemiec of kozzz

Gavron
28.05.03, 22:14
Dobrze, ale gdzie? Masz jakiś namiar na konkretną osobę? Byłbym wdzięczny...

FAZI
5.06.03, 11:54
tutaj masz kontakt na sprawdzona osobe: http://www.aparaty.ua.pl/
na gieldzie foto w W-wie C5050 z gwarancja mozna kupoic za ok. 2800-3000

Gavron
5.06.03, 22:18
Dzięki za adres :-) "sprawdzony"? Kupowałeś u niego jakiś sprzęt? I wszystko było OK?

bazi
8.06.03, 16:28
Chyba pewny sprzedawca, tym bardziej, ze sprzedaje sprzet na allegro ( http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=459172 ) i ma sporo pozytywnych komentarzy :)

miro
8.06.03, 17:38
jezeli masz kaske to bierz 5050, wspanialy aparat, 5 MPIx, super jasny obiektyw. Wysoka jakosc zdjec. W sam raz.

FAZI
9.06.03, 12:33
Sprzedawca jest sprawdzony przez moich znajomych; a poza tym kupuj c5050, jest swietny. "Bawie"sie nim od 4 m-cy i stale mnie zadziwia swoimi mozliwosciami. Zdjecia drukowane na HP 5050 sa rewelacyjnej jakosci.

Hans
3.07.03, 10:46
milaem c4000 teraz mam c5050 - porownanie - niebo i ziemia , inna optyka praktycznie nowy aparat :D moim zdaniem rewelacja :) jezeli chcesz dobry i pewny aparat kupuj u Tommego na allegro, mzesz kupowac w ciemno, mozliwosc ustalenia wszytskiego i nieraz stargowania POLECAM http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=321818 ja u niego robie zakupy , lacznie z c5050 i jestem zadowolony na maxa :D :D :D
POzdr

Gavron
4.07.03, 13:26
Wielkie dzięki za adres... Swoją drogą znalazłem już gościa od którego mogę qpić aparat za 3000 zł + karta 256 CF gratis. Też z allegro (gość z Poznania). ale jakby mi z nim nie wyszedł interes to się zgłoszę do tego. Jeszcze raz THANX :D
PS. A ten jego sprzęt jest fabrycznie nowy? Ila dał Ci gwarancji na aparat?

wist04
6.07.03, 15:35
Proponuje nie zastanawiać się i wybrać ol5050:
-świetna optyka, zdjęcia wychodzą rewelacyjnie
- zasilanie akumulatory R6, w największej dziurze dostaniesz awaryjnie takie baterie
- 4 rodzaje nośników pamięci, obniuża to koszty eksploatacji
- sprawdzony adres medyk_2002@poczta.onet.pl z Pabianic k/Łodzi, sprzedaje na allegro, solidny i sprawdzony dostawca, sam kupuje u niego
Powodzenia w zakupach.

Arekk
8.07.03, 10:54
Cena ok 2800 z kartą 256MB. Co wy na to? Warto Czy może
C 4000 za 1700 a moze
C 750 za 2350

Co najlepiej?

Hans
8.07.03, 10:56
Cena ok 2800 z kartą 256MB. Co wy na to? Warto Czy może
C 4000 za 1700 a moze
C 750 za 2350

Co najlepiej?

jezeli sa z gwarancja( nie usa) to warto :wink: dobre ceny

Arekk
8.07.03, 11:02
Kupione w Niemczech, gwarancja też niemiecka, ale do sklepu w Niemczech mam bliżej niż do Reala w drugim końcu Szczecina. Ale który wybrać, kasy chciałem przenaczyć ok 2500 ale mogę się szarpnąć na C5050 (potem przez miesiąc chleb ze smalcem ale przeżyję), tylko niew iem czy warto, jestem amator , pierwsza cyfrówka, wcześniej Zenit, zacząłem sie wciągać w robienie ładnych fotek a nie tylko u cioci na imieninach. Czytam po necie i czytam i coraz głupszy jestem.

Hans
8.07.03, 11:19
wiec tak :D dyskusja o 740 byla heheh , ja powiem tak:
jezeli bedziesz wykorzystywal zoom i go potrzebujesz bierz 750
jezeli robisz troche zdjec tu i tam, w miare dobrych warunkach i nie potrzebujesz super aparatu bierz c4000
jezeli slabe oswietlenie, zdjecia sportowe , i miesz zdjecia w duzych formatach bierz c5050 (pelen manula c 4000 i c5050 jest , nie wiem jak w c750)
wiec wybur nalezy do CIebie
POzdr :wink:

Arekk
8.07.03, 11:32
Dyskusje czytałem, zaje -sta, mimo unoszenia się niektórych dyskutantów sporo z niej skorzystałem, choć żałuję że wątek z tytułu dotyczący Canona G3 nie był kontynuowany. Cały czas byłem napalony na niego ( za ok 2400), ale gdzieś zobaczyłem porównanie zdjęcia z canona g3 i olka c 5050, to z G3 było jakby brudne i szare a z olka super (może działanie celowe speców od marketingu heheh) i zwątpiłem. No a potem przeczytałem w/w dyskusję i dopiero mi się w głowie zakotłowało. Powiem szczerze że wcześniej nie chciałem olka serii 7.. bo czytałem i widziałem tą "potworną" abberację. Teraz więcej czasu poświęcam na oględanie zdjęć w necie i widzę że nie jest aż tak potwornie, czasem w ogóle jej nie widać. Tylko że pojawia się problem czy jej nie ma bo jej nie było, czy jej nie ma bo została rozpracowana na kompie. A ten zoom w 7.. to cholera fajna rzecz. Tylko czy da się z niego korzystać z ręki. Bo jak miałbym chodzić na spacer z psem ( mam wokół domu piękne tereny, dużo dzikiej zwierzyny) z aparatem i statywem to mi się za bardzo to nie uśmiecha. Zanim ustawię statyw i aparat to i pies przepłoszy zwierzynę. No i bądź tu człowieku mądry.

Hans
8.07.03, 11:35
:D :D wiec wybur naley do iebie hehehe w c5050 abberacja tez wystepuje, ale ja ja niweluje wieksza przyslona (jak jest taka mozliwosc i tyle :wink: ) zjawisko to wystepuje w wiekszosci aparatow i to niezaleznie od klasy- wiekszosc wystepuje w jasnych obiektywach )
POzdr

kano
9.07.03, 17:13
Oba aparaty sa z serii C Olympusa, to nie przypadek. Zajrzyj ponownie do dyskusji o 740, znajdziesz tam moj post. C-750 ma takze pelne, manualne ustawianie. Abberacja chromatyczna w C-750/740 zostala zminimalizowana dzieki nowemu typowi obiektywu ED (Extra-low Dispersion). Natomiast ich slaboscia sa zdjecia przy malej ilosci swiatla i to nie tylko z powodu mniejszej jasnosci obiektywu, ale takze braku wspomagania zrodlem podczerwieni w automatycznym ustawianiu ostrosci. Mam nadzieje, ze da sie to troche poprawic dzieki pelnej manualnej regulacji, a mozliwosc zapamietania 4 wlasych ustawien znacznie to ulatwi.

rekin
10.07.03, 23:18
Jak ktoś by reflektował to mogę sprzedać c-4040z w pudełeczku troszkę używany, ale jak nowy. Coś mogę dorzucić do tego co było w komplecie na Smart Media 128 Mb. Nad ceną się nie zastanawiałem ale myślę że za 1800 może będzie ktoś chętny. Sprzedaję bo zakupiłem c-5050z a chcę odzyskać część kasy :)

adacho1
11.07.03, 13:54
Jak ktoś by reflektował to mogę sprzedać c-4040z w pudełeczku troszkę używany, ale jak nowy. Coś mogę dorzucić do tego co było w komplecie na Smart Media 128 Mb. Nad ceną się nie zastanawiałem ale myślę że za 1800 może będzie ktoś chętny. Sprzedaję bo zakupiłem c-5050z a chcę odzyskać część kasy :)

powiedz jakie sa twoje wrazenia po zmianie aparatu z 4040 na 5050

rekin
11.07.03, 14:46
Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Różnice oczywiście są, ale jeśli chodzi o jakość zdjęć, to są porównywalne. Zasadniczą różnicą, którą udało mi się zauważyć (aparat mam dość krótko) to lepsze działanie balansu bieli w c5050. Olbrzymim plusem jest lamka wspomagająca działanie autofocusa w kiepskim oświetleniu - dziwię się że nie stosują jej we wszystkich cyfrakach - w klasycznych lustrzankach to prawie norma (no może od średniej klasy zaczynając). To naprawdę działa - wcześniej zdarzało się, że w ciemnościach zdjęcia ze statywu wychodziły nieostre (kilka na 100) teraz nie ma problema. Dużym plusem jest też slot na karty Compact Flash. Ogólnie są one szybsze niż Smart Media co widać wyraźnie w użytkowaniu. Jeszcze jeden plus dla 5050 to znacznie lepsza funkcja macro - nie każdy używa super zbliżeń obiektów malutkich, ale to czasami fajne zrobić zdjęcie żuczka czy cos takiego. Acha - dodano też ISO 64 na razie próbowałem kilka zdjęć z tą czułością, ale nie doszukałem się jakiś specjalnych różnic w szumach przy dobrym oświetleniu - będę próbował wszystkiego, ale na razie trochę jestem zajęty, więc pstrykam sporadycznie.
Więcej informacji może za jakiś czas
Ogólnie dwa fajne aparaciki z dużymi buforami pamiątki w tej chwili części opcji w c5050 nie wykorzystuję i nie ukrywam, że z przyzwyczajenia czasem chwytam jeszcze c4040z :)
Pozdarwiam