PDA

Zobacz pełną wersję : wybór lampy do Pena



lisu84
28.12.14, 21:33
Proszę o pomoc w wyborze lampy.Lepiej kupić używane fl-36 R
http://allegro.pl/oryginal-lampa-blyskowa-olympus-fl-36r-i4925296989.html

Czy nowego nissina i40?
http://allegro.pl/lampa-nissin-i40-olympus-wroclaw-od-reki-i4937701261.html

Zajeździłem dwa tumaxy i mam już dosyć chińszczyzny ale nie chcę też inwestować w aparat. Nissin zachęca mnie gabarytami, które bardzo pasują do Penów. Obawiam się trochę tej FL'ki ze względu na to, że jest to sprzęt używany i nie wiadomo jaki ma przebieg.

Jest jeszcze jedna lampka, nad którą się zastanawiam a mianowicie Nissin Di600 tyle, że pod Canona i błyskać nią w manualu. Ma ona jednak tylko możliwość korekcji EV od -1,5 do + 1,5 i nie wiem jak to się sprawdzić z moim korpusem. Lampę mogę okazyjnie kupić tylko nie wiem czy canonowska lampa będzie działała z Olympusem w trybie M.

urzyszkodnik
28.12.14, 23:29
Bądź ostrożny z tym canonem.
Na epl5 nie działa nic ze stopka nikona ani stare używane w m42 jeszcze nawet.
Mam. Sprawdzałem.
A jak canon - nie wiem. Ale zalecam ostrożność...

Jan_S
29.12.14, 09:18
potarguj się o dobrą cenę tej 36tki (moim zdaniem realna cena jest gdzieś w okolicach 400 zł i niżej) i bierz oryginał. To fajna lampka ale na dwie baterie więc trzeba mieć na uwadze że nie ładuje się tak szybko jak lampy zasilane czterema ogniwami.

lisu84
29.12.14, 10:02
Ten ostatni tumax nawet ładnie się ładował ale się poprostu skończył.
A jak z żywotnością lamp Olympusowych? Jest ryzyko, że palnik już może być wypalony i zbyt długo nie podziała u mnie?

fret
29.12.14, 10:09
...
Na epl5 nie działa nic ze stopka nikona ani stare używane w m42 jeszcze nawet.
Mam. Sprawdzałem.
...

Masz sprawne gniazdo w aparacie?

lisu84
29.12.14, 11:30
Zamówiłem Nissina i40. Przeważyły gabaryty lampy oraz dioda LED do filmowania. Dodatkowo jeszcze będę miał gwarancję na nową lampę. Zamówiona w Fotojokerze więc nie będzie problemów z gwarancją w całej Polsce.

urzyszkodnik
29.12.14, 12:51
Masz sprawne gniazdo w aparacie?
To małe "cos" co było w pudełku, działa normalnie...

lisu84
29.12.14, 23:35
dostałem info że nissin jest już w drodze. Jutro powinien dotrzeć. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

lisu84
30.12.14, 15:46
Dotarła do mnie zamówiona lampa. Jest jeszcze mniejsza niż na zdjęciach ;)
Nissin bardzo miło mnie zaskoczył, w zestawie jest pokrowiec a w nim stofen i podstawka do lampy. Plastiki wbrew temu co piszą niektórzy nie są najgorszej jakości, napewno są lepsze niż w tumax'ie. Lampa posiada metalową stopkę. Ładnie się komponuje z E-pl1 ale e-620 z nią też "do twarzy". Nie ogarniam tylko do końca sterowania bezprzewodowego.
Brakuje mi tylko doswietlania AF ale oczywiście w lampie jest, E-PL1 go nie obsługuje.

jbator
2.01.15, 11:02
Sam się biję z tym i40. Mam FL360, jakościowo świetna jednak czasy ładowania za długie. Dopiero z bateriami NiZn 1.6V jest tak że zacząłem się wahać czy ją sprzedać czy nie bo bo wcześniej decyzja była już podjęta. Do pena i40 na pewno ma lepszy rozmiar. Jak dla mnie FL36/360 jest dość duża nawet jak dla G5.

lisu84
2.01.15, 16:38
Jak narazie jestem zadowolony z tego maleństwa. Ogarnąłem nawet bezprzewodowe sterowanie przez Olympusa. Troszke się tylko zdziwiłem bo myślałem, że Lampa może działać jako jedyna a tu niespodzianka, trzeba użyć lampy wbudowanej i nissin działa w trybie slave. Teraz mam ochotę zakupić drugą taką i pobawić się na dwie lampki.

MAF
2.01.15, 16:40
Jak narazie jestem zadowolony z tego maleństwa. Ogarnąłem nawet bezprzewodowe sterowanie przez Olympusa. Troszke się tylko zdziwiłem bo myślałem, że Lampa może działać jako jedyna a tu niespodzianka, trzeba użyć lampy wbudowanej i nissin działa w trybie slave. Teraz mam ochotę zakupić drugą taką i pobawić się na dwie lampki.

A jak Ci działa tryb bezprzewodowy? Jest powtarzalny i skuteczny?

lisu84
2.01.15, 22:02
A jak Ci działa tryb bezprzewodowy? Jest powtarzalny i skuteczny?
Jak na moją zabawę jest ok. Jedyna rzecz jaką zauważyłem to jest to, że muszę podciągać kompensację błysku. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że nie mam doświadczenia z lampą zdjętą z aparatu. Bawiłem się tumaxem z fotocelą ale to było parę fotek. Muszę zakupić poradnik jak błyskać lampą zdjętą z sanek.
Jestem bardzo raczkującym amatorem więc nie do końca potrafię przetestować lampę aby wiarygodnie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

lisu84
4.01.15, 17:51
Jak dla mnie FL36/360 jest dość duża nawet jak dla G5.

Kolego a czy G5 obsługuje doświetlanie AF z lampy zewnętrznej? Pytam bo nie wszystkie Olki obsługiwały a nadarza mi się okazja zamienić e-620 i e-pl1 na nowego g5. Nie wiesz może czy Panas będzie działał bezproblemowo z adapterem MMF-2 Olympusowym?

viruuss
4.01.15, 21:21
Kolego a czy G5 obsługuje doświetlanie AF z lampy zewnętrznej? Pytam bo nie wszystkie Olki obsługiwały a nadarza mi się okazja zamienić e-620 i e-pl1 na nowego g5. Nie wiesz może czy Panas będzie działał bezproblemowo z adapterem MMF-2 Olympusowym?

na 100 % nie doswietla AF z lampy zewnetrznej
MMf-2 bedzie działał, inna sprawa czego sie spodziewasz po G5+MMF2+szkło4/3 ?

jbator
5.01.15, 11:31
W instrukcji lampy jest napisane że doświetlanie nie działa z żadnymi korpusami m4/3 i tak też jest na moim G5. MMF-2 ani innego takiego adaptera nie miałem.

lisu84
13.01.15, 20:21
W instrukcji lampy jest napisane że doświetlanie nie działa z żadnymi korpusami m4/3
Zdążyłem się przekonać na własnej skórze gdyż zakupiłem G5. Ciekaw jestem czy to jest wina samych korpusów czy lampy. Stawiałbym na korpusy gdyż doświetlanie działało z e-620 a po podpięciu Fl-600R do G5 też nie działa... jak dla mnie troche dziwne. Producenci mogli o to zadbać skoro Lampy Oly mają diodę AF.