PDA

Zobacz pełną wersję : E-M1 za 3700 zł, co o tym myślicie?



osiem1984
28.11.14, 23:30
Jak w temacie, nie ma tu jakiegoś haczyka? Nie kupowałem nigdy nic zza granicy? Możecie doradzić?
http://www.ebay.pl/itm/Brand-New-Olympus-OM-D-E-M1-Body-Only-Black-Free-UK-Next-Day-Delivery-/131276545288?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_Dig italCameras_JN&hash=item1e90b11d08

Mirek54
28.11.14, 23:43
Wiem,ze taka siec sklepow jest w Stanach.Ale w Angli?????

petreq
29.11.14, 00:03
Inny sprzęt jest raczej w normalnych cenach... trochę to zastanawiające...

osiem1984
29.11.14, 00:11
To nei jedyny sprzedawca. Inni mają zbliżoną cenę.

petreq
29.11.14, 00:30
Może to świadczyć o jednym... idzie coś nowego.

osiem1984
29.11.14, 00:37
kusi mnie by kupić, ale mam małe obawy..

petreq
29.11.14, 00:37
kusi mnie by kupić, ale mam małe obawy..
Natury?

Mirek54
29.11.14, 00:42
Tu jest ich stronka http://www.richmondcamera.com/locations/
Nie widze nic z olka

macieknr1
29.11.14, 00:45
No wczoraj o tym pisalem nasze Oy juz malo konkurencyjne ma oferty. Ta oferta wyglada pysznie.

fret
29.11.14, 00:48
Tu jest ich stronka http://www.richmondcamera.com/locations/
Nie widze nic z olka

W twoim linku jest "camera", a na ebayu sprzedaje "cameras", to może robić różnicę :)

osiem1984
29.11.14, 00:51
Wygląda fajnie. Takiej oferty u nas się nie znajdzie, nawet na OY.

Mirek54
29.11.14, 00:52
Szukalem z "cameras" ale tylko na ebyu znalzala szukajka.Zadnych innych danych.Moze zle szukam.Cociaz tel to by zadzwonic mozna,sprawdzic.Cos znalazla ze przysyla z Canady.Moze to posrednik.Pisal ze koszta przesylki i inne dojda do ceny.

petreq
29.11.14, 00:53
Przy płatności poprzez PayPal masz "ochronę". Więc jak ktoś jest zainteresowany to raczej warto.

epicure
29.11.14, 01:41
Sprzedawca ma dobrą reputację, a transakcja jest ubezpieczona. Ja bym się nie wahał.

osiem1984
29.11.14, 01:57
Cena bezwględnie kusi by zamienić E-M5 na E-M1. Dzięki za rady i dołączenie się do dyskusji, trzeba się przespać z tym problemem, prawie 2500 zł różnicy zachęca..

petreq
29.11.14, 02:03
Cena bezwględnie kusi by zamienić E-M5 na E-M1. Dzięki za rady i dołączenie się do dyskusji, trzeba się przespać z tym problemem, prawie 2500 zł różnicy zachęca..
Jak wykorzystasz zalety E-M1 to warto. W przeciwnym razie, lepiej te środki inaczej spożytkować ;)

urzyszkodnik
29.11.14, 07:27
Na zakupy to to miejsce fajne jest.
http://www.ffordes.com/category/Digital_Cameras/Digital_SLRs/Olympus
Byłem tam. Kupowałem. żadnych problemow. Polecam jesli cena podpasuje.
Wysyłają do polski o oczywiscie. (Tak w kazdym razie mówili, bo ja odbiór zrobiłem osobisty).
Dobry sklep.

klikacz
29.11.14, 08:59
No nie wiem. Gwarancja tylko rok i tylko za pośrednictwem tego sprzedawcy. A jak zwinie interes?

osiem1984
29.11.14, 09:35
No nie wiem. Gwarancja tylko rok i tylko za pośrednictwem tego sprzedawcy. A jak zwinie interes?
To jest jakiś argument.

grizz
29.11.14, 10:32
Zerknij w cennik serwisowy. Wydaje mi się, że i tak wyjdziesz na plus.

viruuss
29.11.14, 11:15
zastanawiajace jest to, ze ten sklep poza ebay nie istnieje w necie

grizz
29.11.14, 12:15
Pełno takich sklepów jest.

epicure
29.11.14, 13:15
Nawet u nas jest mnóstwo takich sklepów na Allegro.

Jack
29.11.14, 15:04
Oferta dobra, jednak już klikacz zwróciła uwagę na gwarancję. Jeżeli aparat ma tylko rok gwarancji, znaczy, że nie ma jej wcale w europejskim obszarze handlowym. Zatem sprzedający zrealizuje gwarancję pod warunkiem, że się do niego wyśle sprzęt, co może być kłopotliwe (i nie tanie). Tak uważam w związku ze zniesieniem we wrześniu gwarancji ogólnoświatowej.

petreq
29.11.14, 15:09
Koszt wysyłki kurierskiej DPD do UK to 97 zł. Różnica w cenie zakupu jest na tyle duża, (w stosunku do rynku polskiego) że opłaca się podjąć ryzyko - pod warunkiem, że komuś faktycznie E-M1 jest potrzebny.

Karol
29.11.14, 15:30
w związku ze zniesieniem we wrześniu gwarancji ogólnoświatowej.
A tego nie wiedziałem, cenne info!

viruuss
29.11.14, 15:57
Pełno takich sklepów jest.

ciekawe jaka maja sprzedaz ? ja bym nie zaryzykowal, pazerny zawsze traci !
cena moze jest atrakcyjna po uwzglednieniu, ze dostaniemy zamowiony towar w stanie z opisu
trudno to zweryfikowac tylko na podstawie fantastycznie dobrych opinii na ebay

Mirek54
29.11.14, 16:05
Gdyby to bylo naprawde takie znakomite to nie rozumiem dlaczego gostek nie wstawia na amazonie.Tam to wszystko poszlo by jak cieple bulki.Moze dlatego,ze amazon wymaga bardziej dokladnych danych.

epicure
29.11.14, 16:07
ciekawe jaka maja sprzedaz ?

Dużą, można to sprawdzić. Tysiące komentarzy, 100% pozytywów.

---------- Post dodany o 15:07 ---------- Poprzedni post był o 15:05 ----------


trudno to zweryfikowac tylko na podstawie fantastycznie dobrych opinii na ebay

A znasz lepszy sposób weryfikacji?

Mirek54
29.11.14, 16:11
Maja opcje odbioru osobistego???

fret
29.11.14, 16:22
Mirku, za brak ryzyka trzeba płacić. Duży zysk = duże ryzyko. W realnym świecie nie ma takich sytuacji, że mozna zyskać 30% realnej ceny bez ryzyka. Ja bym to kalkulował w prosty sposób. Jesli olek ma ryczałt na naprawy pogwarancyjne, to jeśli ryczałt + okazyjna cena < standardowa cena => wchodzę w to. Jaka jest szansa, że olek zepsuje sie w czasie gwarancji? Odwrotność tej szansy, to prawdopodobieństwo mojego zysku.
Ok, z wątku serwisowego wynika, że olki lubią się psuć, ale chyba jednak nie więcej niż 1/10 w czasie gwarancji. To nadal 90% szansy na sukces przy zakupie za 3700.

viruuss
29.11.14, 16:23
Dużą, można to sprawdzić. Tysiące komentarzy, 100% pozytywów.

---------- Post dodany o 15:07 ---------- Poprzedni post był o 15:05 ----------



A znasz lepszy sposób weryfikacji?

czyli wszystko tak ja na alledrogo do przewalki konczacej dzialalnosc firmy
nie znam lepszego sposobu na weryfikacje :(
za to wiem, ze jak cos mozna kupic 10-15 % taniej niz w "uznanych" sklepach to jest okazja
na reszte nie patrze, bo juz dawno nie wierze w sw mikolaja

najnizsza cena z alledrogo 5500 - 15 %=4675
cena z olyjedi, mozna sobie zobaczyć
ebay, najnizsza cena za nowy korpus 1299 USD. przy kursie 3,43 = 4450
pytanie - skąd taka cena w tym sklepie ?

epicure
29.11.14, 16:34
czyli wszystko tak ja na alledrogo do przewalki konczacej dzialalnosc firmy

Takie samo prawdopodobieństwo, jak w przypadku każdego innego sklepu. Pójdziesz do Fotojokera i też nie masz pewności, że na drogi dzień nie odbijesz się od drzwi, bo sklep zajmie komornik.

viruuss
29.11.14, 17:06
Takie samo prawdopodobieństwo, jak w przypadku każdego innego sklepu. Pójdziesz do Fotojokera i też nie masz pewności, że na drogi dzień nie odbijesz się od drzwi, bo sklep zajmie komornik.
tak jak napisałeś, "pójdę" zapłacę i odbiorę, nie wiem jak bedzie w przypadku Tego sklepu ? moze jestem jakis przewrażliwiony ?
osiem1984 zadał pytanie, to odpowiadam
mam nadzieję, że resztę też przeczytałeś, podałem konkretne liczby, nie domniemania
nie znam sklepu który prowadzi działalność charytatywną, nauczony doświadczeniem omijam takie "okazje"

petreq
29.11.14, 17:20
Jakie to typowo "nasze" polskie... Dlaczego od razu zakładamy, że każdy sprzedawca ma złe intencje i chce nas oszukać? To prowadzi do paranoi!
osiem1984 napisał, że inni sprzedawcy mają w podobnej cenie. Czyli wszyscy oszukują? Bez przesady...

gietrzy
29.11.14, 17:31
pytanie - skąd taka cena w tym sklepie ?

Jest plotka o M6, jest od cholery używek M5, sklep i tak wyjdzie na swoje a wiedząc jak mało sprzedaje się M1 i co siedzi w M6 spuszczają bez żalu (wideo) kastrata jak ja. W moim przypadku baaardzo zaryzykowałem i się udało, trafiłem na egz. idealny i prawie płakałem przy sprzedaży. To naprawdę korpus klasy pro.
Kupowałbym go i dzisiaj gdyby nie wideo... Pytający ma ochronę, jeśli cena pasuje brałbym.

viruuss
29.11.14, 18:12
Jakie to typowo "nasze" polskie... Dlaczego od razu zakładamy, że każdy sprzedawca ma złe intencje i chce nas oszukać? To prowadzi do paranoi!
osiem1984 napisał, że inni sprzedawcy mają w podobnej cenie. Czyli wszyscy oszukują? Bez przesady...

http://www.ebay.co.uk/sch/Digital-Cameras-/31388/i.html?_from=R40&_nkw=omd+e-m1&_dcat=31388&rt=nc&LH_ItemCondition=1000
na angielskim ebay 760 funciaków from Honk Kong najtaniej
jeszcze raz - nie ma św Mikołaja, rozsadek nakazuje zastanowic sie skad taka cena
jest też opcja, ze tylko ten sklep zaskoczył o konieczności obnizki ceny em-1, a inni na to nie wpadli :)

petreq
29.11.14, 18:23
1074 USD z przesyłką z Korei Południowej.
http://www.ebay.com/itm/Olympus-OM-D-E-M1-Digital-Camera-Black-Body-Only-Wi-Fi-34-Language-SD-CARD-/331090768789?pt=Digital_Cameras&hash=item4d168c3395

1 (http://www.ebay.com/itm/Olympus-OM-D-E-M1-Digital-Camera-Black-Body-Only-Wi-Fi-34-Language-SD-CARD-/331090768789?pt=Digital_Cameras&hash=item4d168c3395)006 USD również z Korei Południowej.
http://www.ebay.com/itm/OLYMPUS-Mirrorless-Micro-Four-Thirds-Digital-Camera-OM-D-E-M1-Black-/321599765608?pt=Camera_Lenses&hash=item4ae0d6fc68

viruuss, świętym mikołajem jest sam Olympus

viruuss
29.11.14, 18:44
1074 USD z przesyłką z Korei Południowej.
http://www.ebay.com/itm/Olympus-OM-D-E-M1-Digital-Camera-Black-Body-Only-Wi-Fi-34-Language-SD-CARD-/331090768789?pt=Digital_Cameras&hash=item4d168c3395

1 (http://www.ebay.com/itm/Olympus-OM-D-E-M1-Digital-Camera-Black-Body-Only-Wi-Fi-34-Language-SD-CARD-/331090768789?pt=Digital_Cameras&hash=item4d168c3395)006 USD również z Korei Południowej.
http://www.ebay.com/itm/OLYMPUS-Mirrorless-Micro-Four-Thirds-Digital-Camera-OM-D-E-M1-Black-/321599765608?pt=Camera_Lenses&hash=item4ae0d6fc68

viruuss, świętym mikołajem jest sam Olympus

dolicz do tego cło i VAT, cały interes polega na tym aby kupić w EU
dalej uwazam, że nie ma św mikołaja :)

petreq
29.11.14, 18:49
dolicz do tego cło i VAT, cały interes polega na tym aby kupić w EU
dalej uwazam, że nie ma św mikołaja :)
Popatrz na to tak:
sklep w UK zamawia w Korei 100 korpusów E-M1. Uzyskuje dobrą cenę, sprowadza na teren EU (płaci lokalne podatki) i oferuje kupującym w EU po cenie 3700 zł w przeliczeniu na złotówki - patrz pierwszy link. Jakoś nie widzę w tym sprzeczności.

Mirek54
29.11.14, 19:06
Popatrz na to tak:
sklep w UK zamawia w Korei

Normalny sklep w Uk czy gdziekolwiek indziej nie zamawia w Korei czy w Tajlandii tylko w magazynach w hurtowni.Akurat UK ma dwa takie magazyny.W zaleznosci od ilosci zamowionych towarow otrzymuje odpowiedniej wielkosci tzw.procenty upust na cenie hurtowej.
Moge sie sklaniac ku opcji odkupienia partii towaru od firmy ubezpieczeniowej gdzie dostawca lub odbiorca zglosil uszkodzenie calej przesylki.Zalanie palety towaru woda,awaria klimy w kontenerze(przegrzanie lub oblodzenie)Znalem "foto kasie" ktorej wyslannik kupowal akku do aparatow czy karty pamieci wiadrami lub lopatami mierzona cene/ilosc na gieldzie w strefie w HH
Chyba,ze to taki sklep gdzie pan zbyszek jedzie do Niemiec do Kika,kupuje 100 paczek margaryny i u siebie z minimalnym zyskiem po cenie nizszej niz w Aldii za rogiem sprzedaje.

viruuss
29.11.14, 19:08
Popatrz na to tak:
sklep w UK zamawia w Korei 100 korpusów E-M1. Uzyskuje dobrą cenę, sprowadza na teren EU (płaci lokalne podatki) i oferuje kupującym w EU po cenie 3700 zł w przeliczeniu na złotówki - patrz pierwszy link. Jakoś nie widzę w tym sprzeczności.

oczywiscie, ze tak moze byc
tylko czemu inni na to nie wpadli ? przyroda nie lubi pustki :)
wczesniej podałem link do angielskiego ebay
nikt nie zabrania tam kupic, to tylko moje zdanie, moze sie mylę ? moze nie ?

petreq
29.11.14, 19:12
Normalny sklep w Uk czy gdziekolwiek indziej nie zamawia w Korei czy w Tajlandii tylko w magazynach w hurtowni.Akurat UK ma dwa takie magazyny.W zaleznosci od ilosci zamowionych towarow otrzymuje odpowiedniej wielkosci tzw.procenty upust na cenie hurtowej.
Moge sie sklaniac ku opcji odkupienia partii towaru od firmy ubezpieczeniowej gdzie dostawca lub odbiorca zglosil uszkodzenie calej przesylki.Zalanie palety towaru woda,awaria klimy w kontenerze(przegrzanie lub oblodzenie)Znalem "foto kasie" ktorej wyslannik kupowal akku do aparatow czy karty pamieci wiadrami lub lopatami mierzona cene/ilosc na gieldzie w strefie w HH
Mniejsza o to, gdzie zamawia. Próbuję Koledze viruuss przedstawić, nawet dość przerywanymi przykładami, że nie wszyscy sprzedawcy to oszuści i cena z pierwszego linka jest możliwa do zaoferowania.

---------- Post dodany o 18:12 ---------- Poprzedni post był o 18:09 ----------


oczywiscie, ze tak moze byc
tylko czemu inni na to nie wpadli ? przyroda nie lubi pustki :)
wczesniej podałem link do angielskiego ebay
nikt nie zabrania tam kupic, to tylko moje zdanie, moze sie mylę ? moze nie ?
Może nie mają odpowiednich kontaktów? Chcę tylko pokazać, że można...

osiem1984
29.11.14, 21:40
Mimo wszystko chyba jednak się nie zdecyduję, odstrasza mnie nieco ta gwarancja. Sklep się zwinie po 3 miesiącach,. aparat padnie i szukaj wiatru w polu. Niemniej dziękuję wszystkim raz jeszcze za udział w dyskusji i opinie.

viruuss
29.11.14, 22:13
Może nie mają odpowiednich kontaktów? Chcę tylko pokazać, że można...

co pokazać ?
nie za bardzo rozumiem ?
tak jak napisałem dolicz cło + vat , zapytanie było o sklep w UE
ja podałem przykłady, ze w UE i stanach nie ma tak tanio
rozumny człowiek sie zastanowi, a nie znajdzie link z egzotyki i tym się bedzie podpierał

petreq
29.11.14, 22:25
co pokazać ?
nie za bardzo rozumiem ?
tak jak napisałem dolicz cło + vat , zapytanie było o sklep w UE
ja podałem przykłady, ze w UE i stanach nie ma tak tanio
rozumny człowiek sie zastanowi, a nie znajdzie link z egzotyki i tym się bedzie podpierał
Opisałem sposób w jaki można sprowadzić sprzęt na teren EU i sprzedawać go w podanej w pierwszym wątku cenie? Więc czego jeszcze nie rozumiesz?
Wierz w kogo chcesz, interpretuj podane przykłady jak chcesz...

viruuss
29.11.14, 22:44
Opisałem sposób w jaki można sprowadzić sprzęt na teren EU i sprzedawać go w podanej w pierwszym wątku cenie? Więc czego jeszcze nie rozumiesz?
Wierz w kogo chcesz, interpretuj podane przykłady jak chcesz...
masz rację