PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 5/2014



Saboor
28.04.14, 09:40
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/popRAWki112.png)
popRAWka 5/2014
|
<-naprawiamy -> naszym zadaniem jest przywrócenie świetności, RAW-om, które „się spsuły”, skanom starych fotografii – to wyższy poziom, nie tylko retusz ale i pełna restauracja kadru. W tym wypadku obowiązuje zachowanie 100% zawartości zdjęcia w zdjęciu i zmiana czy usunięcie jakiegokolwiek elementu kadru jest niedopuszczalne.
|
quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=895&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=895)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Prace zwycięskie:
Yamada139579Cissic139578

i poza konkursem: A56


139580

Saboor
18.11.14, 18:53
Ta edycja jest na prośbę naszego kolegi Holek. Jego prośba dotyczyła renowcji, retuszu tej pamiątkowej fotografii.
Ja mam inną prośbę do Was: przysyłajcie prace w rozmiarze 1200px dłuższy bok, a pełnowymiarowe zatrzymajcie na swoich dyskach.
Holek wybierze najleprzą pracę i o tę większą wersję poproszę zwycięzcę. Procedura wysyłania bez zmian, wysyłacie prace na adres:
popRAWkaOlyclub@gmail.com



Jak otrzymam wszystkie prace(czas 03. 01.2015) uruchomię ankietę dla Klubowiczów.
Pozdrawiam: Niech Moc Będzie z Wami!
Saboor





Notka Moda:
Zmiana terminu oddawania prac.

Saboor
19.11.14, 15:24
Szybcy i wściekli:grin:
Już jest pierwsza praca!

And.N
19.11.14, 16:47
To ja se reklamę szczelę: popRAWka 5/2014 (https://forum.olympusclub.pl/threads/93122-popRAWka-5-2014?goto=newpost) Bardzo fajna edycja!
Czy ja wiem czy bardzo fajna:) Ostatnio jak była podobna (https://forum.olympusclub.pl/threads/87457-Wyniki-popRAWka-4-2013) "fajna" aż trzech uczestników było. Dla mnie (moich umiejętności :) ) z tego skanu ciężko będzie coś zrobić sensownego i chyba sobie odpuszczę tym razem. Ale będę śledził prace i głosował.

jck
19.11.14, 18:12
poprawka 5/2014
|
<-naprawiamy -> naszym zadaniem jest przywrócenie świetności, raw-om, które „się spsuły”, skanom starych fotografii – to wyższy poziom, nie tylko retusz ale i pełna restauracja kadru. W tym wypadku obowiązuje zachowanie 100% zawartości zdjęcia w zdjęciu i zmiana czy usunięcie jakiegokolwiek elementu kadru jest niedopuszczalne.

Bez żadnego kadrowania?

Saboor
19.11.14, 18:50
Bez żadnego kadrowania?
Bez, odtwarzamy zdjęcie.

ssonic
20.11.14, 10:01
Mistrzem obrobki nie jestem, temat trudny, ale obiecalem, ze w nastepnej poprawce wezme udzial, wiec slowa dotrzymuje i swoja wersje wyslalem.

Saboor
20.11.14, 14:21
Mistrzem obrobki nie jestem, temat trudny, ale obiecalem, ze w nastepnej poprawce wezme udzial, wiec slowa dotrzymuje i swoja wersje wyslalem.
Świetnie. Jeżeli Macie pytania np. odnośnie lokalizacji(może się przydać) piszcie.

Saboor
28.11.14, 20:27
Termin oddawania prac 03. 01.2015

yamada
5.12.14, 18:58
coś będzie dalej?

Saboor
5.12.14, 19:01
coś będzie dalej?
Czekamy na prace do 03. 01.2015 są dwie.

yamada
5.12.14, 19:27
sorry, nie zwróciłem uwagi o zmianie terminu nadsyłania prac...

---------- Post dodany o 18:27 ---------- Poprzedni post był o 18:25 ----------

Mam tylko nadzieję, że to nie stanie się regułą, ciągłe przedłużania wszelkich terminów stają się normą, a to mnie zaczyna zniechęcać do brania udziału.

Krakman
5.12.14, 19:27
Ja nie wiem co biega... jak chciałem zobaczyć (ściągnąć) pracę to kazano mi się zarejestrować na drobnymboksie..... A ja nie chce. Niedługo nam się każaą rejestrować w publicznym kibelku....Nie zarejestrujesz - nie ma sikania...:shock:

And.N
5.12.14, 19:36
Ja nie wiem co biega... jak chciałem zobaczyć (ściągnąć) pracę to kazano mi się zarejestrować na drobnymboksie..... A ja nie chce. Niedługo nam się każaą rejestrować w publicznym kibelku....Nie zarejestrujesz - nie ma sikania...:shock:
klikasz ponizej na: Nie, dziękuję. Chcę tylko pobrać ten plik (https://www.dropbox.com/s/uxfvyd9n1wq6dot/skan003.tif?dl=1)

Krakman
5.12.14, 19:52
klikasz ponizej na: Nie, dziękuję. Chcę tylko pobrać ten plik (https://www.dropbox.com/s/uxfvyd9n1wq6dot/skan003.tif?dl=1)

Dziękuję. Pobrałem plik.... :grin:

Saboor
13.12.14, 16:04
...
Tłoku nie ma, ciągle tylko dwie prace.

Mr_Crowley
29.12.14, 23:09
nie ma bo i zadanie wymagajace. do 3 mysle ze zdaze jak sie zdecyduje pokazac :)

Krakman
29.12.14, 23:33
"Nawet i w Paryżu nie zrobisz z owsa ryżu..." Tak myślę... :roll:

Saboor
7.01.15, 13:45
No to wybierajcie.

Agulka
7.01.15, 14:05
Ech, a ja znowu ciemna jak ta tabaka w rogu... Skąd mam wiedzieć na które zdjęcie mam zagłosować, skoro nazwy nadesłanych prac to nicki użytkowników a nie numerki? Chyba,że jakaś ślepa jestem, może mnie ktoś naprowadzić?

Saboor
7.01.15, 14:09
Ech, a ja znowu ciemna jak ta tabaka w rogu... Skąd mam wiedzieć na które zdjęcie mam zagłosować, skoro nazwy nadesłanych prac to nicki użytkowników a nie numerki? Chyba,że jakaś ślepa jestem, może mnie ktoś naprowadzić?
W ankiecie masz aktywne linki: pop1, pop2 itd. Po to są żeby zobaczyć pracę przed głosowaniem, klikasz na link pop2, oglądasz fotkę i ptaszkujesz w ankiecie albo nie.

Agulka
7.01.15, 14:16
W ankiecie masz aktywne linki: pop1, pop2 itd. Po to są żeby zobaczyć pracę przed głosowaniem, klikasz na link pop2, oglądasz fotkę i ptaszkujesz w ankiecie albo nie.
Dziękju. Zapisuję się do okulisty :)

A56
7.01.15, 14:16
Chyba Saboor mnie nie lubi, bo mojej pracy nie zamieścił.

Saboor
7.01.15, 14:21
Chyba Saboor mnie nie lubi, bo mojej pracy nie zamieścił.
Wybacz, zginęła w spamie. Już naprawiam błąd.

helmuth
7.01.15, 14:23
Może należało by też cofnąć dotychczasowe głosy w ankiecie? :roll:

Saboor
8.01.15, 12:00
Może należało by też cofnąć dotychczasowe głosy w ankiecie? :roll:
Jedziemy.

Holek
9.01.15, 01:34
Witajcie, dziękuję za odzew na moją i kolegi prośbę, jak już wspomniałem nie radzę sobie z takimi zadaniami ale Wam wyszło świetnie - jeszcze raz wielkie dzięki;

Tak sobie pomyślałem, głosowanie jest na Forum i chwilę potrwa ale ja już chcę zrobić koledze niespodziankę, wydrukuję mu KAŻDE zdjęcie - niech oprawi sobie w ramkę, da do albumu, podaruje córce... cokolwiek mu przyjdzie do głowy;

I teraz moja prośba do Was - proszę o umieszczenie w Waszych przeróbkach w prawym dolnym rogu Waszych logo/nicków/stopek - czegoś co Was zidentyfikuje. I podesłanie do mnie na pocztę - adres wyślę każdemu na priv.

Reakcję kolegi na taki prezent w nowym roku dopiszę w tym wątku, na pewno nie spodziewa się takich efektów więc może być ciekawie :)

Jeśli którąś fotę wytypuje jako najlepszą jego zdaniem, też dopiszę, ale już po ogłoszeniu wyników głosowania - zobaczymy jak to się zgra z gustami na Forum ;)

pozdrawiam
Hołek

A56
9.01.15, 10:21
Witaj
Bardzo chętnie przyłączę się do Twojej prośby. Mam tylko taką uwagę. Ten konkurs to typowe naprawianie i tak do tego podszedłem. Zrobiłem też wersje z zamieszczonymi chmurami zamiast tak nie ciekawego tła, ale nie zamieściłem go w konkursie bo to już składanka z dwóch obcych zdjęć. Z chęcią przekażę Tobie obie wersje jeżeli wyrazisz zgodę.

Pozdrawiam

Holek
9.01.15, 11:20
Witaj
Bardzo chętnie przyłączę się do Twojej prośby. Mam tylko taką uwagę. Ten konkurs to typowe naprawianie i tak do tego podszedłem. Zrobiłem też wersje z zamieszczonymi chmurami zamiast tak nie ciekawego tła, ale nie zamieściłem go w konkursie bo to już składanka z dwóch obcych zdjęć. Z chęcią przekażę Tobie obie wersje jeżeli wyrazisz zgodę.

Pozdrawiam

pewnie, podeślij też swoją "składankę", tylko pamiętaj o podpisie na zdjęciu :)

chcę wydrukować w formacie 15x23 - myślę że się będą super prezentować;

pzdr
Hołek

A56
9.01.15, 12:13
Zdjęcia poszły z podpisem osoby retuszującej.

Holek
9.01.15, 13:09
Zdjęcia poszły z podpisem osoby retuszującej.

no to Ci powiem, że to z niebem też jest świetne... dzięki; więc drukuję 6 :)

pzdr
Hołek

Saboor
9.01.15, 13:15
Zrobiłem też wersje z zamieszczonymi chmurami zamiast tak nie ciekawego tła, ale nie zamieściłem go w konkursie bo to już składanka z dwóch obcych zdjęć.
Zechcesz je zaprezentować?

yamada
9.01.15, 15:19
wysłałem :)

A56
9.01.15, 17:10
Zechcesz je zaprezentować?

Tak, pokażę po zakończeniu głosowania, by nikt nie sugerował się zdjęciem.

Saboor
9.01.15, 17:37
Tak, pokażę po zakończeniu głosowania, by nikt nie sugerował się zdjęciem.
Świetnie, więc czekamy.

Notka Moda: poprawiona ankieta.

Saboor
9.01.15, 21:23
Osiemnaście głosów? Nie za mało?

Bodzip
10.01.15, 16:11
Osiemnaście głosów? Nie za mało?
Co chcesz, głosowałem obiema rencyma :-P

Saboor
10.01.15, 16:15
Co chcesz, głosowałem obiema rencyma :-P
To jeszcze trzy końcówki, na dwóch interfejsach. :mrgreen:

apz
10.01.15, 16:41
To jeszcze trzy końcówki, na dwóch interfejsach. :mrgreen:Też zagłosowałem.

Careme
10.01.15, 23:18
Zagłosowałem równie, a tym wpisem potwierdzam :)

RafS
11.01.15, 21:48
ten efekt na niebie u A56 jest bardzo ciekawy, całość najlepiej mi się podoba.

Holek
12.01.15, 00:31
ten efekt na niebie u A56 jest bardzo ciekawy, całość najlepiej mi się podoba.

witaj,
jeśli wiesz jak się kiedyś wywoływało zdjęcia i robiło błysk/mat to to jest wada na zdjęciu - źle dosuszony papier na błysk, efekt wzmocniony przez moje skanowanie i potem np zwiększenie kontrastu itp... - mój skan też to ma, a na oryginale pod odpowiednim kątem widać "ubytki" w błyszczącej warstwie lekko ciemniejsze ze starości :)

pzdr
Hołek

A56
12.01.15, 11:11
ten efekt na niebie u A56 jest bardzo ciekawy, całość najlepiej mi się podoba.

Dziękuję kol. za miłe słowo. Jednak muszę zgodzić się z kol. Holek. To na niebie nie bardzo mi się podoba, ale to konkurs, w którym nie można dużo usuwać i dodawać. Pomyślałem sobie, że mogą to być szczyty gór i pozostawiłem. Efekt jak dla mnie mizerny. Widzę, że inni koledzy to usunęli, widać tak można było, a ja za bardzo wziąłem sobie do serca, by za wiele nie usuwać.
Pozdrawiam

Saboor
12.01.15, 12:20
Dziękuję kol. za miłe słowo. Jednak muszę zgodzić się z kol. Holek. To na niebie nie bardzo mi się podoba, ale to konkurs, w którym nie można dużo usuwać i dodawać. Pomyślałem sobie, że mogą to być szczyty gór i pozostawiłem. Efekt jak dla mnie mizerny. Widzę, że inni koledzy to usunęli, widać tak można było, a ja za bardzo wziąłem sobie do serca, by za wiele nie usuwać.
Pozdrawiam
Adamie,
to ograniczenie zostało wprowadzone po to by nie pojawiały się "lelenie we wodzie". :-D
Często by odnowić jedno zdjęcie korzysta się z kilku innych, posiadających nie uszkodzone elementy,
których brak na zdjęciu podstawowym.(nie na motałem zbytnio?)

A56
12.01.15, 12:40
Adamie,
to ograniczenie zostało wprowadzone po to by nie pojawiały się "lelenie we wodzie". :-D
Często by odnowić jedno zdjęcie korzysta się z kilku innych, posiadających nie uszkodzone elementy,
których brak na zdjęciu podstawowym.(nie na motałem zbytnio?)

Nie namotałeś. Wiem, że należy skorzystać z innych zdjęć w tego rodzaju poprawce. Wtedy łatwiej retuszować i efekt dużo lepszy. Ale jak widzisz, za bardzo dosłownie wziąłem sobie do serca, aby nie korzystać z innych zdjęć. A miałem zdjęcia, które mogły dużo pomóc. Tylko wtedy, ktoś mógł by zakwestionować, że to montaż. I w gruncie rzeczy tak by było.

Holek
13.01.15, 22:23
Dzisiaj nastąpiło "uroczyste" przekazanie wydrukowanych fot koledze :grin:

Tak jak obiecałem, wydrukowałem wszystkie (od A56 2szt) i ugadałem się z kolegą na dzisiaj wieczór; cieszył się przez telefon jak dziecko, pytał co wyszło i w ogóle ale trzymałem go w niepewności; myślałem, że będzie piał z radości, że super, piękne, fajnie wyszły i w ogóle...:roll:
dzisiaj wydawało mi się że prawie ręce mu się trzęsły z podjarania a uśmiech nie schodził z twarzy, no więc wyciągam kopertę, rozkładam fotki i...

momentalnie wszystko się zmieniło...

zobaczyłem 50 letniego faceta, któremu został uśmiech na twarzy ale oczy zrobiły się wilgotne a głos mu uwiązł w gardle... wydusił z siebie tylko "eleganckie"...

miło mi, że dzięki Waszej pomocy i pracy kolega przywołał tą chwilę ze zdjęcia (widocznie bardzo ważną skoro tak mu zależało)

nad dwoma zatrzymał się dłużej ale o tym już po rozstrzygnięciu konkursu na forum...

Panowie - kawał dobrej roboty, serdecznie dziękuję w imieniu kolegi i swoim, czekam na wyniki głosowania :)

pzdr
Hołek

A56
14.01.15, 09:20
Ciesze się, że mogłem Twojemu koledze przysporzyć tyle radości.
Za karę dopieszczę to drugie zdjęcie bo obiecałem, że pokażę po zakończeniu głosowania.

yamada
25.01.15, 13:37
Widzę że w zapomnienie poszło...

Gratuluję Wszystkim , którzy podjęli się walki z tym plikiem, było trochę "zabawy"

A56, możesz pokazać tą pracę, ciekawym jej jestem.

A56
25.01.15, 13:59
Oczywiście, że pokażę. Tylko nie wiem czy zrobić to teraz, czy też jak zostaną ogłoszone wyniki. Sam czeka na koniec, bo mam pewne pytane i myślę, że jakaś dyskusja się wywiąże.

And.N
25.01.15, 18:31
... ciągłe przedłużania wszelkich terminów stają się normą, a to mnie zaczyna zniechęcać do brania udziału.
Nie tylko Ciebie.

Ankieta do głosowania ukazała się 07.01.2015 (w sumie niedużo bo 4 dni po terminie)
Regulamin:
6. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 7 dni (tu już więcej bo na razie 11 dni po terminie)

apz
25.01.15, 20:07
Zwycięzcami poprawki 5/2014 ex aequo zostały prace cissica i yamady:
(kolejność alfabetyczna)

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/895/cissic.JPG

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/data/895/yamada3.jpg

Obu autorom zwyciezkich prac w imieniu gospodarza konkursu gratuluję.




apz 25.01.2015r.

A56
25.01.15, 20:34
Gratulacje dla zwycięzców.

A56
25.01.15, 20:39
Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcie poza konkursem.
Od razu mam pytanie, czy wykonanie poprawki w taki sposób jak niżej wymienię, nie koliduje z regulaminem tego typu poprawek?.
Do poprawienia zdjęcia użyłem czterech obcych zdjęć, oraz dwie tekstury.

139513

apz
25.01.15, 20:52
Gratulacje dla zwycięzców. Chciałbym jeszcze w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom tej poprawki za dostarczenie pozytywnych emocji o których pisze TU (https://forum.olympusclub.pl/threads/93122-popRAWka-5-2014?p=1160853&viewfull=1#post1160853) Holek, posiadaczowi starego zdjęcia i wspomnień.
To jedna z tych rzadkich poprawek w której pojawil się element jak z reklamy - bezcenny.
Raz jeszcze WAM za to dziękuję.
AP.

---------- Post dodany o 19:52 ---------- Poprzedni post był o 19:47 ----------


Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcie poza konkursem.
Od razu mam pytanie...

Jeśli nie ma wyraźnego przyzwolenia w ogłoszeniu to koliduje, przekracza bowiem zakres rekonstrukcji. może trzeba będzie w przyszłości dodać drugą galerię i poluzować nieco regulamin wprowadzając możliwość dodania pracy rekonstrukcyjnej i innej kompilacji estetycznej, bo podmiana białego nieba pozytywnie wpływa na odbiór u takiego odbiorcy jak np. ja.

Careme
25.01.15, 20:54
Gratulacje dla cissica i yamady! Dodam, że próbowałem coś z tym zdjęciem zrobić, ale efekt był mizerny i zrezygnowałem. Trudne wyzwanie jak dla mnie.

yamada
25.01.15, 21:57
Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcie poza konkursem.
Od razu mam pytanie, czy wykonanie poprawki w taki sposób jak niżej wymienię, nie koliduje z regulaminem tego typu poprawek?.
Do poprawienia zdjęcia użyłem czterech obcych zdjęć, oraz dwie tekstury.


Dlatego ja nie wiedząc czy mogę dodawać coś z innych zdjęć poszedłem w kierunku jakim poszedłem, nie wiem co na to właściciel zdjęcia. Twoja poza konkursowa wersja jest świetna.
Cissic, moje gratulacje.
Wszystkim którzy oddali głosy na moją pracę dziękuję. Robiłem na laptopie, bez tableta i piórka, a nawet bez myszki. Użyłem 4 programów: Triala PS-a, ACDSee Pro 6 (64-bit), Snapseed, Zoner Photo Studio 16 x64.

And.N
25.01.15, 22:55
Gratulacje dla zwycięzców.

...Robiłem na laptopie, bez tableta i piórka, a nawet bez myszki...
Podziwiam, bez myszki, a tylko z touchpad laptopa nawet bym nie próbował:) W Twojej wersji jak dla mnie skała jest za jasna.
Trzeba też uczciwie przyznać jakby A56 wstawił drugą swoją wersję głosy pewnie rozłożyłyby się inaczej ale wszak to tylko zabawa:)

A56
25.01.15, 23:01
Mam pytanie do kol. cissica. W jakim programie można wygenerować takie chmury. I jeżeli nie jest to wielką tajemnicą, to krótki opis jak to zrobić.

Holek
25.01.15, 23:23
Gratuluję zwycięzcom... i oczom nie wierzę... nie sprawdzałem wcześniej które foty biją się o podium i czekałem na wyniki żeby jeszcze coś dopisać;

tak więc: kolega nie określił jednoznacznie która najbardziej mu się podoba jednak nad dwoma zdjęciami zatrzymał się chwilkę dłużej; i są to dokładnie te dwie zwycięskie foty, a dlaczego?

- na focie cissica chyba najlepiej widać twarz ojca kolegi
- fota yamady jest, jak to kolega określił, komiksowa :wink:

- dodatkowo druga fota A56, mimo że poza konkursowa to też poszła do albumu (a kolega: "ooo, a tu nawet chmury widać...") ale sprostowałem że to wklejka :grin:

zresztą i tak wszystkie konkursowe foty poszły do albumu; (jak by było więcej uczestników chyba bym się poważnie zastanawiał nad ilością wydruków :grin:)

wcześniej tego nie pisałem ale zaskoczka była na prawdę mocna (no i wzruszająca), ponieważ jakieś 2 tygodnie od rozpoczęcia konkursu zmieniłem pracę i tymczasowo kontakt nam się urwał (celowo nie przypominałem koledze o poprawkach :wink:) i odezwałem się dopiero teraz jak już miałem fotki;

Jeszcze raz dziękuję za odzew i Waszą pomoc, efekty chyba najbardziej zaskoczyły mojego kolegę jak porównał mały, blady oryginał do nowych wydruków :)

pozdrawiam
Hołek

---------- Post dodany o 22:23 ---------- Poprzedni post był o 22:19 ----------

aaaaa, no i prawie zapomniałem...

bardzo dziękuję Saboorowi, że w ogóle zdecydował się na uruchomienie takiego tematu :)

pozdrawiam
Hołek

Mirek54
25.01.15, 23:34
Mam pytanie do kol. cissica. W jakim programie można wygenerować takie chmury. I jeżeli nie jest to wielką tajemnicą, to krótki opis jak to zrobić.
Pytanie w zasadzie nie do mnie.Jednak jesli uzywasz PS i nie chcesz aby Ci ktos zarzucil,ze wklejales podczas retuszu z innego zdjecia(retusz tego nie robi)to popatrz na tego tutka. http://www.grafoteka.pl/photoshop/photoshop-malowanie-realistyczne-chmury.php

A56
25.01.15, 23:50
Pytanie w zasadzie nie do mnie.Jednak jesli uzywasz PS i nie chcesz aby Ci ktos zarzucil,ze wklejales podczas retuszu z innego zdjecia(retusz tego nie robi)to popatrz na tego tutka. http://www.grafoteka.pl/photoshop/photoshop-malowanie-realistyczne-chmury.php

Dzięki Mirku za linka. Używam PS i wiedziałem, że można takie rzeczy robić, tylko tego nie potrafię. Teraz będę mógł się tego nauczyć. Jeszcze raz podziękowania.

Mirek54
26.01.15, 00:27
Dzięki Mirku za linka. Używam PS i wiedziałem, że można takie rzeczy robić, tylko tego nie potrafię. Teraz będę mógł się tego nauczyć. Jeszcze raz podziękowania.
Nie ma za co.Jednak jak Ci nie bedzie sie chcialo za duzo ich tworzyc to moge Ci pozniej podeslac kilkanascie gotowych -cos w tym stylu139557

A56
26.01.15, 10:12
Dziękuję za propozycje. Zobaczę co uda mi się zrobić.

cissic
26.01.15, 10:38
Dziękuję za propozycje. Zobaczę co uda mi się zrobić.

No to wszystko jest już jasne. Podstawa to warstwy i maska na chmurach. Fajna zabawa i fajna poprawka. Pozdrawiam

---------- Post dodany o 09:38 ---------- Poprzedni post był o 09:31 ----------


Dlatego ja nie wiedząc czy mogę dodawać coś z innych zdjęć poszedłem w kierunku jakim poszedłem, nie wiem co na to właściciel zdjęcia. Twoja poza konkursowa wersja jest świetna.
Cissic, moje gratulacje.
Wszystkim którzy oddali głosy na moją pracę dziękuję. Robiłem na laptopie, bez tableta i piórka, a nawet bez myszki. Użyłem 4 programów: Triala PS-a, ACDSee Pro 6 (64-bit), Snapseed, Zoner Photo Studio 16 x64.

Rownież graruluję. Trochę się to wszystko ciągnęło, ale wreszcie jest już koniec ;)

Saboor
26.01.15, 11:05
Nie tylko Ciebie.

Ankieta do głosowania ukazała się 07.01.2015 (w sumie niedużo bo 4 dni po terminie)
Regulamin:
6. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 7 dni (tu już więcej bo na razie 11 dni po terminie)
No i... brzmi jak czepialstwo i jest czepialstwem. Nie byłoby gdybyś brał w niej udział.

---------- Post dodany o 10:05 ---------- Poprzedni post był o 10:00 ----------


Gratuluję zwycięzcom... i oczom nie wierzę... nie sprawdzałem wcześniej które foty biją się o podium i czekałem na wyniki żeby jeszcze coś dopisać;
tak więc: kolega nie określił jednoznacznie która najbardziej mu się podoba jednak nad dwoma zdjęciami zatrzymał się chwilkę dłużej; i są to dokładnie te dwie zwycięskie foty, a dlaczego?

Jeszcze raz dziękuję za odzew i Waszą pomoc, efekty chyba najbardziej zaskoczyły mojego kolegę jak porównał mały, blady oryginał do nowych wydruków :)
Fajnie, że popRAWka się podobała i spełniła swoją rolę.


bardzo dziękuję Saboorowi, że w ogóle zdecydował się na uruchomienie takiego tematu :)
pozdrawiam
Hołek
Bardzo proszę, wiem że tu naród zrzędliwy, ale jak pomóc trzeba do roboty chętny.
Dziękuję uczestnikom i andtor2 za poganianie. :-D

And.N
26.01.15, 11:18
No i... brzmi jak czepialstwo i jest czepialstwem. Nie byłoby gdybyś brał w niej udział
Niech będzie i czepialstwo ale odniosło skutek.

Dziękuję uczestnikom i andtor2 za poganianie. :grin:
Nie ma za co, nie omieszkam czepiać się w podobnej sytuacji:grin:

Saboor
26.01.15, 11:26
/.../ nie omieszkam czepiać się w podobnej sytuacji:grin:
Nie wątpię. :mrgreen:

cissic
26.01.15, 13:20
- na focie cissica chyba najlepiej widać twarz ojca kolegi


Musiałem dorysować to i owo. Ogólnie troszkę gimnastyki było. Prawdę mówiąc to nawet chciałem odpuścić sobie w połowie roboty bo materiał wyjściowy nie gwarantował udanej obróbki. W gruncie rzeczy to nad takim zdjęciem można by pracować w nieskończoność a czasu zawsze brakuje. Pozdrawiam