PDA

Zobacz pełną wersję : Co oznacza numeracja zdjeć w aparatach olympus



Koriolan
2.11.14, 20:16
Jacku czy zdradzisz tajemnicę numerowania zdjęć przez aparat - chodzi o pierwsze 4 cyfry?

W jaki sposób sa one nadawane?

Jack
2.11.14, 20:25
Jacku czy zdradzisz tajemnicę numerowania zdjęć przez aparat - chodzi o pierwsze 4 cyfry?

W jaki sposób sa one nadawane?To jest data:
1. P = picture, albo _ (to podkreślenie na początku) jeżeli JPEG zapisany w przestrzeni Adobe RGB
2. miesiąc: 1-9 (styczeń - wrzesień), A = październik, B = listopad, C = grudzień
3. i 4. - to jest dzień.
Oczywiście to, co napisałem, obowiązuje wtedy, gdy kalendarz aparatu zostanie jakkolwiek przestawiony z nastawienia fabrycznego. Jeżeli nie, to pliki będą numerowane np.: P101XXXX.JPG (te iksy to już numer pliku, od 0001 do 9999)

grizz
2.11.14, 20:29
P8304972.ORF

Picture
8 - miesiac - przy czym po 9 jest A, B i C dla grudnia
30 - dzień
I kolejny numer

---------- Post dodany o 19:29 ---------- Poprzedni post był o 19:27 ----------

wydzieliłem do Nowego wątku - dla potomności

Mirek54
2.11.14, 20:36
czyli P1010167 to?Bo cos mi nie pasuje.Fotka byla robiona w maju lub na poczatku czerwca.
A ta przedwczoraj P1010229

Aha.Chyba ja daty jeszcze nie ustawialem od nowosci.

Jack
2.11.14, 20:54
...Aha.Chyba ja daty jeszcze nie ustawialem od nowosci.Czy wiesz, co jeszcze tracisz nie przestawiając daty "fabrycznej" na inną? Żaden program Olympus (Master, Viewer, Studio) nie wydrukuje daty na zdjęciach, nawet po zaznaczeniu opcji "Drukuj datę", lub "Drukuj datę i godzinę" w panelu wydruku z takiego programu.

Mirek54
2.11.14, 20:58
Czy wiesz, co jeszcze tracisz nie przestawiając daty "fabrycznej" na inną? Żaden program Olympus (Master, Viewer, Studio) nie wydrukuje daty na zdjęciach, nawet po zaznaczeniu opcji "Drukuj datę", lub "Drukuj datę i godzinę" w panelu wydruku z takiego programu.

O kurde.To nie bede przestawiac .Jeszcze tylko jak tu zablokowac Mirek photografy.com zeby nie druklo czasem.:mrgreen:

Koriolan
2.11.14, 21:26
Dzięki Jacku :)

margrabi
4.11.14, 01:02
No masz, jakie proste. Byłem przekonany, ze to jakis kod w systemie szesnastkowym czy cos podobnego...

koronax
4.11.14, 07:09
No masz, jakie proste. Byłem przekonany, ze to jakis kod w systemie szesnastkowym czy cos podobnego...

To i tak dobrze że miałeś jakieś przemyślenia. Ja na to wcale nie zwróciłem uwagi. :roll:
Teraz się dowiaduje że to jednak konkretny ciąg.

robtor
4.11.14, 08:14
A ja się zastanawiałem dlaczego w październiku pojawiła mi się litera A zamiast cyfry 9, hehe.... . No to mi się rozjaśniło :)

grizz
4.11.14, 20:27
Hmm mam wrażenie, ze to w instrukcji opisane było :P