PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S7000 czy Olympus C-750????



jakubi
23.04.04, 13:52
Witam wszystkich forumowiczów!!
Od paru tygodni chcę kupić cyfraka i cały czas nie jestem do końca zdecydowany którego wybrać??
:?: Jezeli ktoś wie coś na temat fuji i olego to prozse o info. :idea:
Dzięki

Krowa
5.05.04, 08:54
Witam wszystkich forumowiczów!!
Od paru tygodni chcę kupić cyfraka i cały czas nie jestem do końca zdecydowany którego wybrać??
:?: Jezeli ktoś wie coś na temat fuji i olego to prozse o info. :idea:
Dzięki

Widzialem zdjecia z S7000 rozmazane, zielona barwa wychodzila zawsze albo za mdla, albo przepalona, kontury gdzies zniknely, bardzo niepolecam tego aparatu.

C-750 jest doskonalym wyborem, widzialem z niego zdjecia, moge nawet nadeslac, ale pozniej, bo mam w domu. napisz na krowa@pcinfo.pl przysle ci zdjecia z C-750 bedziesz naprawde usatysfakcjonowany.

jakubi
5.05.04, 16:58
Dokonałem juz wyboru i mam C-750!!
Mam z nim jednak mały problem bo czasem guziki wykonują inne funkcje niz powinny!!
A zdjęcia wychodzą super!!!

(A)rturo
5.05.04, 18:08
fotki z c750 masz na naszej stronie
zarowno w tescie c750 jak i przykladach zdjec

Zenek
6.05.04, 14:48
powiem tak, mam olka 750 i jestem z niego zadowolony, robi swietne zdjecia, kolory sa niczego sobie, niewielkie szumy, ale fuji ma kilka udogodnien ktorych nie posiada olek, no i trzeba sie niestety nauczyc nim robic fotki, bo ma kiepski automatyczny balans bieli (dlatego czasami zdjecia wychodza mdle). wybor nalezy do ciebie.
na mojej stronce jest kilka fotek z 750: http://stock.wne.uw.edu.pl/~mzenczew

luks
10.05.04, 21:41
Bawiłem sie S7000 i oczywiście nie ma co porównywać wszystkich parametrów z 750 (np. zoom i lepszy obiektyw w olku).

Ale na plus dla Fuji jest większe LCD (ma tez celownik optyczny a nie EFV), lepsza matryca (niby 6 MPIX), podswietlenie dla zdjec nocnych itp.

Ogolnie wybrałbym olka - kolega kupil fuji bo mniejszy i poreczniejszy.

tom soyer
12.05.04, 18:55
powiem tak, mam olka 750 i jestem z niego zadowolony, robi swietne zdjecia, kolory sa niczego sobie, niewielkie szumy, ale fuji ma kilka udogodnien ktorych nie posiada olek, no i trzeba sie niestety nauczyc nim robic fotki, bo ma kiepski automatyczny balans bieli (dlatego czasami zdjecia wychodza mdle). wybor nalezy do ciebie.
na mojej stronce jest kilka fotek z 750: http://stock.wne.uw.edu.pl/~mzenczew

pochwaliles sie zdjeciami wiec mam kilka pytan:
1. na wszytskich zdjeciach "z niebem" widac ze sa one robione (obrabiane) cyfrowo. Pytanie: czy je obrabiales czy tak po prostu wychodza z (twojej) cyfrowki?
2. zdjecie z wodospadem: czy robiles je z reki czy ze statywu? w jakim trybie?
3. zdjecie nocne: czy na prawde bylo tak ciemno czy to moze "niedoskonale" zdjecie?

pytam bo zapalilem sie na fotografie cyfrowa choc przez dlugi czas bylem zwolennikiem wylacznie klasycznej fotografii. Wielu bledow nie potrafie sobie wybaczyc a juz na pewno nie wybacze aparatowi. Kusi mnie C-770 ale musze byc pewny co on potrafi. POza kilkoma "szczegolami" nie rozni sie on wiele od C-750 ´dlatego pytam o twoje zdjecia.
pozdrawiam