PDA

Zobacz pełną wersję : Telewizor LCD



Mirek54
14.10.14, 18:40
Co sadzicie o takim zakupie Samsung UE55HU7200
Warto czy moze jakis inny z takiego typu??

koronax
14.10.14, 19:44
Poczytaj tutaj. Jak kupowałem TV to wlasnie Sporo informacji czytalem.


http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html

grizz
14.10.14, 19:49
A do jakich treści 4k masz dostęp? Są interesujace na tyle by płacić frycowe za nową technologię, która do końca jeszcze standardów nie ma ustalonych?

Jak nie masz treści, to każdy miesiąc kupna TV później, to € zostajace w kieszeni… albo i pozwalajace na wiecej cali… Bo 55, to tak średnio. Chyba, że wyciagnietymi nogami muskasz ekran…

Mirek54
14.10.14, 20:27
Hmm, do jakich tresci.Tak na poczatek to okolo 100 filmow.Nie jestem zwolennikiem ogladania strzelanek i romansow,ale te, to przyroda,pod woda i dzungla.Takie "przyrodnicze"Co do wielkosci to 55" to optymalna wielkosc,plazme bym wstawil do innego pokoju lub na taraz na dzialce.Wiadomo ceny spadaja,ten akurt widze u siebie w angebocie(polecaja) za okolo 1500 plus dodaja dysk z filmami(35 szt) i jakis pare groszy na konto jak sie grata zarejestruje.Wiec cena nie jest zbytnio wygorowana
Tak gdybam czy warto kupic.

A moze ktos mnie przekona zeby nie brac wcale:grin:

A jak ktos ma 4k tv lub monitor tu tu za darmo maja pare rzeczy do sciagniencia i popatrzenia http://4ktv.de/download/

Dzuiko
14.10.14, 20:45
Mirku, a może warto by jednak plazmę firmy na "P"? Nie wiem, jak Twoje postrzeganie przyrody, mnie w każdym razie obraz plazmowy wydaje się być bardziej naturalny, nie aż tak mocno bijący nadostrością i nadkontrastem po oczach.

Mirek54
14.10.14, 21:03
Mirku, a może warto by jednak plazmę firmy na "P"?

No wlasnie mam Panasonika ostatnia plazme.Wiem,ze LCD jej koloru i obrazu nie przeskoczy.Dlatego te 4K

gietrzy
16.10.14, 08:58
A moze ktos mnie przekona zeby nie brac wcale:grin:

Od kilkunastu godzin bawię się monitorem UHD na IPS; 185ppi.

Z perspektywy wideo: bardzo się sobie dziwię, ale nie warto. Krótko i nt.
Co ciekawe pliki 1920x1080 z GH2 mocno lub bardzo mocno zhakowanego (1 minuta = ~ 530 mgabajtów) bardzo ładnie się bronią oglądane na pełnym ekranie (w powiększeniu), Jankowa Orava z Black Magica Kieszonkowego to w zasadzie kilkuminutowy certyfikowany opad szczęki.

Z perspektywy zdjęć/foto: błogosławieństwo, bajka. Win 8.1 fajnie sobie skaluje interfejs, ale nie wiem czy mam coś ze sterownikami Quadry nie tak, bo mi czasami obraz skacze. Na tą chwilę polecałbym do 4K/UHD@60 Hz minimum biurkowe/pełne i5 jako opcja minimum.

Żałowałbym tego zakupu gdyby nie ekstremalnie korzystna cena. Traktuję ten zakup jako darmową nauczkę by nie wdepnąć w zakup TV 4K przynajmniej przez 3 lata, nie zależnie od ceny.
Kablówki kastrują sygnał przepływnością, śmiesznie się to ogląda; np. Pol*at *port HD w jakości jak ze starej komórki.
Za grizzem: jeśli masz co oglądać, jesteś pewny, że bitrate/przepływność jest optymalna pod parametry "cale przez ilość punktów na ekranie vs odległość oglądania" i masz kaprys to... miej świadomość, że Sams prędzej każe ci kupić nowy model niż zaktualizuje obecny model do zatwierdzonych standardów.


A jak ktos ma 4k tv lub monitor tu tu za darmo maja pare rzeczy do sciagniencia i popatrzenia http://4ktv.de/download/

Dzięki.

helmuth
16.10.14, 11:37
Kablówki kastrują sygnał przepływnością, śmiesznie się to ogląda; np. Pol*at *port HD w jakości jak ze starej komórki.Masz na myśli polskie kablówki?
Coś w tym jest, bo oglądając w Szczecinie program w HD z UPC, tylko po napisie HD można się zorientować. Mirek jednak nie mieszka w Polsce :-P
We Frankfurcie, zwykły obraz cyfrowy z kablówki, jest lepszy niż obraz w HD z kabla UPC w Szczecinie.
Pewnie u Mirka jest podobnie :)

Koriolan
16.10.14, 12:03
Zarówno w kablówkach jak i platformach satelitarnych, otrzymujemy sygnał HD podobny.
Mój poprzedni tuner podawał takie dane, przepływność np Canal+ HD to około 6Mb/s, dla porównania Sky Sport (tu nie ręczę za ścisłośc, ale takie dane znalazłem) to 12Mb/s.
Najlepszy sygnał HD ma w mojej ocenie TVP, doposażona na Euro 2012.