PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia produktów w namiocie bezcieniowym



jacekzaw
6.10.14, 15:01
Mam takie pytanie, bo mam do obfotografowania około 30 produktów wielkości dwóch pudełek od zapałek.
Mam namiot bezcieniowy, mam lampy dwie na statywie emitujące światło dzienne.
Zdjęcia jakieś tam wychodzą, ale nie tak chyba jak powinny (bezcieniowe), bo nawet tło, które jest wyjęte z opakowania i niewyprasowane daje cienie.
Pytanie, czy zdjęcia robione w namiocie bezcieniowym powinny wychodzić z białym tłem w 100% ?
Czy to kwestia dalszej obróbki ?
Bo nie wiem czy np. światło jest źle ustawione, czy też dobrze a to kwestia obróbki ?

sepi19
6.10.14, 16:20
Wrzuć jakieś zdjęcia na których jest opisany przez Ciebie problem, inaczej będziemy tylko zgadywać ;)

Krakman
6.10.14, 16:21
Może lampy wsadzasz do namiotu...? :roll:

jacekzaw
6.10.14, 16:28
Czekam aż mi się bateria naładuje, jak tylko zrobię fotkę to wstawię ;)
Nie nie, lampy są z boku.

Krakman
6.10.14, 16:34
Czyli na zewnątrz... może za blisko....
Ja w namiocie robiłem używając na zewnątrz lampy błyskowej bo nie miałem oświetlenia i było ok.. Kierowałem lapę na sufit i światło było rozproszone dodatkowo przez namiot.
Trza eksperymentować...:grin:

jacekzaw
6.10.14, 16:36
ale finalnie powinno wyjść zdjęcie tego typu ? http://www.toshiba-memory.com/export/sites/toshiba-memory/images/products/downloads/high-res/USB_08GB_white_THNU08HAYWHITE_BL5.jpg

Czy to po prostu zdjęcie na białym tle i później wycinane w photoshopie ?

Dwa zdjęcia produktu, z cieniami + mini a raczej mikro studio ;)




131801131802131800

wyszomir
6.10.14, 18:49
Jeśli przeszkadzaja Ci cienie na podłożu - oddal lampy na większą odległosć - będzie lepiej, aczkolwiek za cenę koniecznosci wydłużenia czasu naświetlania. Na środkowym zdjęciu wyraźnie widać, że mała odległość lamp powoduje bardzo nierównomierne oświetlenie ścianek namiotu - a to włąśnie powoduje widoczne na podłożu cienie.

Mirek54
6.10.14, 19:19
Zrob tlo i podloge z jednego materialu .Np: biala pleksa .Bedzie jak z katalogu.
To co masz to do perfum,lub do pierscionkow w opakowaniu.

jacekzaw
6.10.14, 19:29
Dzięki za porady, spróbuję z pleksą ;)

Joki
7.10.14, 09:05
Też wywaliłbym ten namiot. Może być plexi z tym, że będziesz miał dodatkowo odbicie:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://tunery.tv/files/rj141.jpg)

Może być też kawałek brystolu. Wtedy odbicia nie będzie.
Weź jednak pod uwagę, że nieco obróbki będzie potrzeba jeśli chcesz uzyskać śnieżnobiałe tło. O ile przy ciemnych przedmiotach może udać Ci się przepalić tło to przy jaśniejszych będziesz musiał czyścić w PS.
W ogóle lepszy byłby duży softbox i poświecić z góry. Ewentualnie parasolka. Tyle, że w obu przypadkach warto zastosować błysk.

jacekzaw
25.11.14, 19:33
no powiem szczerze, że bardzo dobre !

frost
2.12.14, 00:47
zdecydowanie bez namiotu - kiepski namiot to wiecej klopotu niz pozytku. Ja robie tak - na bialym tle kalka techniczna - na nia skierowana lampa z mocnym blyskiem ( zalatwia biale tlo) w odpowiedniej odleglosci na bialym kartonie produkt potraktowany z gory softboxem. Ewentualnie patent qby - przynajmniej nie ma zagniotek